Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szules utáni depresszio kezelese?

Szules utáni depresszio kezelese?

Figyelt kérdés

Szules utani depresszioban szenvedek, viszont pszichologus segitsegeben nem hiszek ugyanis korabban mar jartam mas ok/okok vegett (csaladi hatter) es ugy erzem nem segitett, azon kivul, hogy “fogadjam el, mar a mult” es tarsai valaszokat kaptam tole.

Anyukak, ti nektek mi segitett a szules utani depresszio lekuzdeseben?

4 honapja szultem

Termeszetes ellatom, szeretgetem, babusgatom, tehat mindent megcsinalok/megteszek amit egy anyukanak kell.

A depresszio nalam annyiban “merul ki” hirtelen rossz kedv, idegesseg, motivalatlansag, nem eves, magamba fordulas..



#szülés #Szulesutanidepresszio
2023. ápr. 14. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, attól, hogy egy orvos félrediagnosztizált azért továbbra is jársz más orvoshoz. Vannak rossz szakemberek, bár ez nem tudom milyen kutyaütő lehetett, mert egy pszichológus ilyet nem mondhatna. Azt javasom keress egy másik pszichológust és ne hagyd, hogy a rossz tapasztalatod miatt eless a segítségtől. Szülés utáni depressziót nem kezelünk otthon, mint ahogy a vakbelet sem.
2023. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
A szülés utáni depresszió kezelése nem pszichológus, hanem inkább pszichiáter feladata.
2023. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Attól, hogy egy szakember nem vált be, még ne írd le az egész szakmát.
2023. ápr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológust nagyon nehéz találni olyat, akivel működik a dolog. Olyan majdnem mint egy párkapcsolat, egyszerűen nem klappol az ember mindenkivel, addig kell keresni, szakemberről szakemberre járni ameddig megtalálod azt az egyet, akinél úgy érzed hogy tényleg segítenek a terápiák. Nem lehet elutasítani az összeset azért mert az első és egyetlen akinél eddig jártál nem vált be, márpedig mi nem fogunk tudni segíteni neked, csak egy jó szakember.
2023. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, mindenkepp felkeresek egy szakembert!!!
2023. ápr. 14. 12:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz jó pszichológust találni. Mi épp a 3.-hoz járunk, de valószínű ez sem lesz jó.

Ne add fel, próbálkozz, hátha sikerül. Addig is próbálkozhatsz alternatív megoldásokkal, bár nekem sosem jöttek be pl. meditáció, légzésgyakorlat, jóga, sport. Ezekre se sok anyukának van ideje szerintem, de hátha.

2023. ápr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Menj pszichiáterhez.
2023. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy orvos nem vált be, keresni kell másikat. Érdeklődj, kit ajánlanak. Akár online terápia is jó lenne, sőt, baba mellett talán jobban meg is tudod oldani, plusz nem baj, ha az ország másik felén van.

Az én férjem online pszichoterápiára jár, és ezerszer többet használt neki, mint a helybeli szakember, pedig az is magán volt.

2023. ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csaladsegítő szolgálat. Tudnak is ajánlani olyan szakembertt aki sokaknál már bevállt, illetve ha úgy érzed a segítő beszélgetések is pozitív hatással lennének rád, akkor önkéntes alapon kerhetned, hogy alapellátásba vegyenek, ami azt jelenti, hogy havi 4x kb, vagy ha szükséges többször elmennek hozzád beszélgetni. Meghallgatnak, tanácsot adnak ha kéred.
2023. ápr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!