Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A 6 hetes kontrollon szeretnék...

A 6 hetes kontrollon szeretnék íratni fogamzásgátlót.szoptatás alatt is lehet szedni?

Figyelt kérdés
És még annyi lenne a kérdésem hogy soha nem szedtem fogamzásgátlót, mikor és hogyan kell elkezdeni szedni? Tényleg igaz hogy ha egy szem is kimarad már esély van Babára?
2023. ápr. 17. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Van szoptatás alatt szedhető gyógyszer. A nőgyógyaszod fel fog világosítani a pontos szedésről.
2023. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Mind a 2 terhességem után szedtem.

Van ilyen, de klasszisokkal "rosszabb" mint a sima fogamzásgátlók.

Összevissza vereztem mellette, minél kevesebbet szoptattam, annál többet.

Igazából bármikor el lehet kezdeni, de az első levél alatt más védekezés is szükséges.

Igen, mivel olyan gyenge ez a gyógyszer, 1 szem kihagyásától is simán terhes lehetsz.

2023. ápr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

1. A szoptatás alatt szedhető fogamzásgátlók hormon tartalma ugyan alacsony, de valamennyi ebből kiválasztódik a tejbe, a gyerek is szedi veled együtt. Elvileg minimális és nem káros mennyiségű, de tudj róla.

2. Ezek a fogamzásgátló tabletták közel sem megbízhatóak, csak kiegészítő védekezésre alkalmasak. Tehát amíg szoptatsz legalább 8 óránként addig a szoptatás valamekkora (egyénenként változó) fogamzásgátló hatását egészíti ki.

2023. ápr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
En sem bíztam a tablettaban. Spiral + ovulaciókor nem voltunk együtt.
2023. ápr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Mindkét gyermekem után szedtem, más elven működik, mint a 2 fázisú, de működik. Soha nem véreztem mellette, nem lettem terhes, gyermekeimnek sincs hormonzavara. Ezt folyamatosan kell szedni, nincs szünet. Az orvosod el fog mondani mindent.
2023. ápr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azaliat írták ki nekem, de folyamatosan véreztem tőle, abbahagytam, 2 nap múlva megszűnt a vérzés. Én is most hívom majd fel a dokit, nem tudom, mit fog mondani. Régen mást szedtem, az nem csinált ilyet.
2023. ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azália meg a Slinda egy borzalom.

Azaliával 3levélen át 0-24ben véreztem. Szó szerint

Slindával beállt úgy, hogy 2 hét vérzés, 1hét szünet.


Cerazette ami bevált. De az is úgy, hogy míg 100anyatejes volt, egyáltalán nem jött meg. Minél kevesebbet szoptattam, annál tóbbet véreztem. 10hónaposan csak délbe és este alváshoz kérte, 21napig véreztem. Akkor hagytam el a szoptatast és váltottam gyógyszert.

2023. ápr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik családtagom az Azáliából nem hagyott ki egy szemet sem, mégis becsúszott a következő gyerek.
2023. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A fogamzásgátlók széles választéka áll rendelkezésre szoptató anyák számára, és a legtöbb fogamzásgátló biztonságosan alkalmazható szoptatási időszak alatt. Mindazonáltal, javasolt megbeszélni a lehetőségeket az orvosával, mielőtt elkezdené őket szedni, és fontolja meg a kockázatokat és előnyöket.


Az első fogamzásgátló tabletta szedésekor a legtöbb esetben a menstruáció kezdete (a ciklus első napja) az ajánlott időpont. Az első tabletta bevételét követő első héten ajánlott más védekezési módszereket is alkalmazni a fogamzásgátló hatásának kialakulásáig. Az orvos minden esetben megadja az ajánlott adagolást és alkalmazási módokat.


Nem szabad kihagyni a fogamzásgátló tablettát, mivel ez csökkentheti hatékonyságát, és ezzel növelheti a terhesség esélyét. Az ideális, hogy minden nap azonos időpontban szedje a tablettát, és ha esetleg egy tablettát mégis kihagy, akkor javasoljuk, hogy azonnal vegye be az elfelejtett tablettát és folytassa az adagolási rendet, valamint más védelmi módszereket ajánljuk, amíg az eltelt hét teljesen biztosítja a védelmet.

2023. máj. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!