Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor mertétek megnézni a...

Mikor mertétek megnézni a gátsebet?

Figyelt kérdés
4 hete szültem, iszonyú tág a hüvelyem még mindig, kétségbe vagyok esve.
2023. ápr. 19. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

??? Honnan tudod? Nem kell oda felnyúlni, főleg nem az első 6 hétben ha valami jó kis fertőzést akarsz össze szedni!

4 hete szültél, az első kontroll nem véletlen 6 hét után van!

2023. ápr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 1.5 héttel szülés után, tükörrel, mert nagyon meg volt dagadva (nem fogdostam, csak pisi után, papírral törléskor éreztem) és váladékozott, látni akartam, nem nyílt-e szét vagy gyulladt be. De nem volt olyan vészes, mint amilyennek látatlanban hittem.

Pedig a belső boltozatom is végigrepedt, majdnem 1 óráig varrt az orvos, sokkal nagyobb katasztrófára számítottam odalent.

2023. ápr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6 héttel szülés után mertem odanyúlni, de a megnézésre nem tudtam rávenni magam, csak pár nap múlva. Éreztem még varratokat, azért akartam megnézni. Sokkal jobb volt a helyzet, mint gondoltam, de még kellett pár hét, mire úgy tudtam megmosni magam, mint régen, oda mertem nyúlni rendesen. Pedig szülés előtt nem is értettem, hogy miért nem merik megfogni, megnézni a nők, a gátmetszés is csak egy seb. 4 hét semmi, még bőven fognak rendeződni a dolgok odalent, ne aggódj. :) Nekem 3 hónappal szülés után érződött minden a réginek, és a férjem is azt mondta, hogy nem érez különbséget szülés előtt és után között.
2023. ápr. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb 2 hét után, mondjuk a varrás helyét nem láttam, de nekem is jó tág volt még látszatra is, dehát mekkora ember jött ott ki! Idő kell, mire visszaáll
2023. ápr. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem muszáj volt már sokkal előbb, mert ülni sem tudtam, abnormálisan fájt (kiderült, hogy vadhús nőtt rajta). Csinálhatsz szülés utáni regeneráló tornát, illetve intimtornát már akár most is.
2023. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

2 gyerekem van, amióta az első megszületett, nem mertem megnézni odalent a helyzetet :D Pedig a másodiknál nem volt gátseb sem.

A tágasságra viszont az intim torna tényleg jó, illegve a különböző medencefenék-erősítő tornák, majd ha letelt a 6 hét és a kontrollon az orvos mindent rendben talált, akkor érdemes ilyeneket csinálni, youtube-on van fenn egy rakás videó.

2023. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!