Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan anyuka, aki többször...

Van olyan anyuka, aki többször is szült, (mondjuk hüvelyi úton) és nem látszik meg rajta a szülés/nem lett semmilyen egészségügyi károsodása?

Figyelt kérdés

Az orvosi beavatkozás is okozhat pl. hüvelyfalsérvet, ha oxi miatt túl gyorsan jön a baba a szülőcsatornában, vagy méhsüllyedést, inkontinenciát stb?

Vagy ezek csak a baba mérete, súlya miatt vannak?

(persze tudom, nem mindenkinek)


2023. ápr. 23. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Egy rakat ilyen nőt ismerek.
2023. ápr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
4. Gyermekemet szültem hüvelyi úton átlagos súlyúak. Első vaacummal lett. Semmilyen problémám nincs.
2023. ápr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
A legtöbb anya ilyen. Mármint akik többször szültek, csak nyilván a pozitív történeteket nem kezdi el mondani, hogy képzeljétek nem repedtem. Ettől sajnos túl sok nő sérül szülés közben, és jó hogy ezekről már lehet beszélni.
2023. ápr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a sérülések általában miért alakulnak ki?
2023. ápr. 23. 18:03
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Nőgyógyászaton dolgozom sok éve. Hatalmas a különbség a "nem látszik rajta, hogy szült" és a "nem szenvedett maradandó károsodást" arányai között.

Szinte minden egyes hüvelyi úton szült nőn nyomot hagy a szülés. Ez természetes, nem gond vagy egészségügyi probléma, ezerből kb egy kivétel van. Azért írom, mert rengeteg nőt láttam már elkeseredni emiatt, akik nem erre számítottak, hiszen online "mindenkinek minden változatlan, sőt, jobb, mint lánykorában".

Ami a maradandó károsodást illeti: sajnos nem ritka, de nem törvényszerű. Az első hat hétben nagyon sokat tud javulni a helyzet, addig nem kell megijedni, utána viszont fontos érdemben foglalkozni bármi kialakult problémával. Ami a legfontosabb: ha úgy érzitek, valami nem oké, ne hagyjátok magatokat lerázni. Sajnos sok orvos a mai napig tesz ezekre a dolgokra, esetleg közli, hogy ez ilyen. Nem igaz, majdnem minden problémán lehet és érdemes segíteni.

2023. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

Szültem egy 3,7 és 4,5 kilós babát. Pár kiló maradt rajtam de ezen kívül nincs semmi változás.

Se inkontinencia (ez nem szülés közben alakul ki, hanem 9 hónap terhesség alatt így ha császárral szülsz akkor is kialakulhat) se semmi más. Mai napig normál és mini tampont használok...

2023. ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!