Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinél mikor indult be a...

Kinél mikor indult be a szülés? Beszélgessünk kicsit :)

Figyelt kérdés

37+3 hetes vagyok, türelmetlenül várom / várjuk már a picit 🥰

Kinél mikor indult be a szülés, hány hetesen? Nem bánnám már ha a napokban előbújna, már ez a "pár nap" május 16.-ig (mivel akkorra vagyok kiírva) is nagyon sok a számomra. Első terhesség. Szívesen elolvasom a ti tapasztalataitokat, kinél hogyan alakult az első terhesség 😊



2023. ápr. 28. 15:24
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
92%
Tapasztalatot nem tudok írni. Első terhességem én május 9re vagyok kiírva. Én eléggé izgulok már 🙄 van bennem félelem. Én annak örülnék leginkább ha egyik vizsgálat után már nem is engednének haza. Az valahogy megnyugtatóbb lenne mint a kiszámíthatlan otthon várakozás.
2023. ápr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Az első 39+6 hetesen indult be. Este 7 körül kezdődtek enyhe összehúzódások, fokozatosan erősödve. 11-kor egy nagy fájás kíséretében megrepedt a burok, de nem öntött el a magzatvíz, de onnantól csordogált folyamatosan. Éjfélre kórház. 4,5 órával később született meg a babám. A vajúdás még elment, de a kitolás 1,5 óra volt. Végül 4500 grammal született a fiam, gátvédelemmel, pici repedéssel. A fejkörfogata 37 volt :D


A lányom 37+6-ra jött. Délután 4-kor elment a nyákdugó, este 7-kor már 3 perces fájásokkal tartottunk a kórházba. A szülőszobán összesen 40 percet töltöttem, néhány tolófájásból kint is volt, sérülés nélkül. Mondjuk ő csak 3500 gramm volt és csak 34 cm volt a feje :D Olyan villámgyorsan és könnyen ment, hogy a beleegyező nyilatkozatokat már gyerekkel a karomban írtam alá :)


Könnyű szülést kívánok neked!

2023. ápr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 38+1-nél hajnalban elment a magzatvíz, előtte 2 nappal voltam NST-n, ahol azt mondták, tuti bent marad még sokáig a pici. Hát nem így lett. :) 1-kor már a mellkasomon volt.
2023. ápr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly aprilis 16-ra voltam kiirva.az szombat volt.elotte szerdan voltam orvosnal,aki mondta,hogy ha nem szuletik meg az unnepekben a kicsi(husvet volt)akkor szerdan menjei a korhazba,es elinditjak a szulest.adott beutalot is.

Szepen eltelt a husvet,gyerek sehol.

Kedden hajnalban felebredtem,hogy faj a hasam,el jell mennem wc-re.el is mentem,lattam,hogy verzek.ajkor fogtam fel,hogy nem wc-re kell mennem,hanem fajasaim vannak.

Hajnal volt,fel harom.keltettem a ferjemet es a nagylanyomat,hogy keljenek megyunk.(olyan gyorsan meg eletemben nem lattam a lanyomat felebredni mint akkor😂)

Mire elindultunj,beertunk a korhazba,haromnegyed négy volt.

Vittek a szuloszobara,es 5 óra 5 perckor mar tul voltam a szulesen.

2023. ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Magától sose. Indítani kellett. Lehet hogy nem ilyen válaszra vársz, de azért benne van a pakliban ez is. Nekem is első baba és nem számoltam ezzel.
2023. ápr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

1. baba 39+5

2. baba kerek 40


Fájásokkal indult mindkettő.

2023. ápr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

5 igazad van,nekem a lanyommal inditottak...a fiammal is erre szamitottam de szerencsere kellemes meglepetes ert.

4

2023. ápr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
41+1en indítottak. Hát a következő remélem nem indítással jön össze.. -.-"
2023. ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi válaszokat 😊 szívesen elolvasok több tapasztalatot is :)


Ahogy látom, volt olyan akinek első terhessége volt és indítani kellett. Nagyon remélem nálam nem így lesz, tényleg beleőrülök már lassan a várakozásba, mellesleg már mindenem fáj szó szerint 😔

2023. ápr. 28. 17:02
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

24. héttől koraszüléstől féltett az orvosom, végül ez nem történt meg, sőt, már a kórházban kiírtak 41+0 napra, hogy aznap indítják. Ezt 4 nappal előtte mondták, reggel, vizsgálat után. Délután már fájásaim lettek, éjfél után értünk be a kórházba, 3 óra alatt meglett a fiam.

Szerintem nekem csak az kellett, hogy kitűzzék az indítás napját, mert addig azon aggódtam, nehogy befektessenek megfigyelésre, és csak várjak. Így, hogy azt mondták, rögtön indításra kell befeküdni, szerintem megkönnyebbültem, és ezért aznap el is indult a folyamat. A tervezett indítás délelőttjén mi a kisfiammal már mentünk haza. 😊

2023. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!