Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, akinek megmaradt a...

Van olyan, akinek megmaradt a cukorbetegség szülés után is? Vagy az mindenkinél elmúlik, aki benne van terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek tavaly született a 2. kisbabája, és neki mindkét terhesség alatt volt cukorbetegsége, de mindkét szülés után elmúlt hálistennek.
2023. ápr. 20. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában elmúlik, csak utána 10 évesn belül 50% esélye van, hogy kettes típusú cukorbetegsége lesz.
2023. ápr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek megmaradt sajnos. Terhelés napján 13 volt az éhgyomri cukra, és nem érezte ☹️

Már 8 évesek a gyerekeink. Jelenleg ezt az új felkarba tehető inzulintapaszt használja.

2023. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem maradt meg egyszer sem. Azt vettem észre, hogy nekem csak akkor nem volt jó a cukorszintem terhesség alatt, ha a 26. hét utáni rész hőségre esett. Amint megszűnt a meleg, a cukrom is tökéletesen rendben volt. Amikor tavasszal született az egyik gyerkőc, akkor pedig a terhelés is teljesen jó lett. És utána sem volt egyetlen magas értékem sem.

Most is őszre várjuk, valószínűleg most sem lesz jó a terhelés.

2023. ápr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok.

#2, hát sajnálom a barátnődet, azért ez nem gyerekjáték. :/

#3, gratulálok a pocaklakóhoz! ❤️

2023. ápr. 20. 22:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Két rokonomnak is. Valószínűleg a GDM amúgy sokszor a meglévő, lappangó inzulinrezisztencia romlása miatt alakult ki náluk. Ha kizárólag a terhesség alatt lesz GDM, akkor is - ahogy egy korábbi kommentelő írta - van rá esély hogy pár év múlva is előjön. Sajnos ez egy ilyen játék.
2023. ápr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, Kérdező! 🙂 Ő az 5. Azért is írtam le a megfigyeléseimet. 3 ősz elején született és 1 tavasszal.
2023. ápr. 21. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!