Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nehéz szülésem volt,vagy könnyű?

Nehéz szülésem volt,vagy könnyű?

Figyelt kérdés
mik a tapasztalaitok? vajon az enyém milyennek számít? már egy hónapja szenvedek a viszketéstől( rossz májérték) szétvakartam a testem,néha bepisilés,a torkom,hangom is elment,a gyomorsav minden éjjel ,néha meghányatott. csak ülve tudtam már aludni,utolsó hetekben már naponta kellett reggel kórházba járkálni,de nem indítottak. 41 hetes lettem mire itthon este 11- kor megindultak a fájások, hajnal 5- ig húztam( hogy gyerekem oviba mehessen reggel,ne éjfélkor velünk a kocsiban,meg csak a végén legyek kórházban.reggel 6- kor vizsgálgattak,megint dugdostak mindent,ráadásul az orrom a is covidra,gyorsan ledugták a csövet,az egész bal szemem pirosra bekönnyezett. 8- kor indítottak.délre szültem meg. hangos voltam,de a fájásokat mindennap megcsinálnám , vesekövem volt régen,na az elviselhetetlen. s kitolást viszont nem tudnám újra megélni..4 fájásra jött ki,mindegyiknél sikoltoztam,hogy félig jött ki a feje,vágást nem éreztem de vagy 20- 30 varrást élesben,hangosabb voltam mint fàjásoknál.aztán megint dugdostak ilyen nagy kötőtűket" belém,mikor fenekembe dugták elugrottam babástul,ők is nevették meg én is.úgy éltem végig ezeket,hogy közben fognom kellett a babát és nagyon magas az ágy szerintem veszélyes volt,inkább kapaszkodni akartam a kínzásoknál. tehát 13 óra vajúdás volt,indítás után 4 óra. de nem sűrűsödött reggel sem,tehát lehet megszületett volna hajnalra ha bemegyünk.szerintetek ez átlagos szülés volt?
2023. máj. 1. 03:07
A kérdező szavazást indított:
könnyebb volt az átlagnál
nehéz volt a többi szüléshez képest
átlagos szülés
27 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Atyaég, ezt az idehányt szöveget. Majd fogalmazást írni az apjuk tanítsa inkább őket.
2023. máj. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden relatív, bár nem tudom az írásod alapján tudod-e a szó jelentését. Vagy vicces akartál lenni? Szerintem nem sikerült az sem.

Valaki akinek ennél könnyebb volt, biztosan azt írja ez brutál volt, de biztosan akad olyan is akinek sokkal nehezebb ennél. Meg személyes megélés kérdése is, mennyire vagy kényes, mekkora a fájdalomküszöböd....

2023. máj. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
ęs miért számít nehéznek? az idő hossza miatt,vagy a varrás miatt?miben volt más vagy könnyebb a szülésetek? ( bármi tapasztalat érdekel). igen szóközöket írok,de a végén mégis egybeolvad a szöveg,
2023. máj. 1. 07:43
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Még nem szültem, ismerősök élményei alapján mesélek.


Nálunk több ismerősöm EDA-t kért. Akinek időben adtak és hatott a fájdalomcsillapító, annak nem fájt a vajúdás, van, akinek a kitolás sem nagyon.


Van akinek csontot tört az orvos, hogy ki tudjon jönni a gyerek (természetes szüléspárti), annál szerintem jobban jártál.


Van, aki gátvédelemmel szült, jóformán fájdalom nélkül.


Van, aki csak nagyon gyorsan, két órával azután, hogy bementek, meglett a baba, neki a kitolás állítólag eléggé fájt, de addig el volt foglalva azzal, hogy a kórházban veszekedett, mert nem hitték el neki, hogy szülni fog.

2023. máj. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A mondatot tudod esetleg nagy kezdobetuvel kezdeni, hogy legalabb azaltal konnyebb legyen olvasni?


Nekem nem hangzik konnyu szulesnek, ugy sem, hogy hallottam marnehezebbet, illetve az en elso szulesem ennel hosszabb volt, es meg a tiednel is tobb volt benne a beavatkozas. 26 orat vajudtam, ebbol 5 ora volt olyan, hogy csak fejhangon visitva tudtam orditani, es fajasszunetekben azt nyoszorogtem, hogy ,,Meddig tart meg?”.


A masodik szulesembe nem nagyon avatkoztak bele, negykezlab szultem, nem volt varras, pedig nagy sulyu volt a baba, okolbe szoritott kezzel a homloka elott szuletett, el is akadt a valla, de megoldottak, es sikerult meg igyis a gatvedelem.


Mivel viszont sokkal ijesztobb egy vallelakadas, igy marcsak ezert sem mondanam, hogy konnyebb volt a tiednel, de megis inkabb valasztanam ezt, mint a tiedet, mert semmilyen negativ kovetkezmenye nem lett sem nalam, sem a gyereknel.

2023. máj. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Sírva olvastam a történetet. De nem a szülés élmény hanem a helyesírás/fogalmazás miatt).

Hatalmas túlzásokat érzek benne. Milyen kötőtűt meg különböző dolgokat dugdostak neked? Meg milyen 20-30 varrás?!

Engem vágtak, szakadtam, így volt kívül-belül összesen 9db öltésem.


Egyáltalan nem mondanám nehéz szülésnek. Ez totál átlagos a leírtak alapján. Az, hogy te nem így élted meg, az meg csak rajtad múlott.

2023. máj. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az idő miatt biztos nem volt nehezebb. Nekem az első szülés az első fájástól számítva 34 órás volt. Az, hogy szenvedtél a savaddal, bepisiltél, stb... ez általában a terhesség velejárója (én kb meghaltam volna reflux gyógyszer nélkül). De hogy milyen kötőtűket dugdostak, meg hova???
2023. máj. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Nincs átlagos szülés. Minden szülés egyedi és megismételhetetlen. Nem mások döntik el, hogy nehéz vagy könnyű szülésed volt, vagy traumatikus volt a szülésélményed, hanem te. Én 3 napig vajúdtam, a poklok poklát éltem meg és mégis úgy gondolom könnyű szülésem volt, mert végig támogattak, végig én irányíthattam. Valakit pedig néhány óra alatt is a földbe döngölnek. Szóval az számít egyedül, hogy te hogy élted meg.
2023. máj. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
elfelejtettem irni,hogy a kitolás kb 1 óra lehetett vagy annyi se. a kitolás,varrás meglepett,nem tudnám megismételni,a többit akár mindennap. valaki ugy írta itt,hogy kötőtű" ehhez hasonlította,nem én találtam ki..
2023. máj. 1. 09:24
 10/15 anonim ***** válasza:
57%
Jézusom. Ha ez neked nehéz, az enyémbe bele is haltál volna
2023. máj. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!