Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Közületek van olyan, akinek...

Közületek van olyan, akinek élmény/könnyű volt a szülés?

Figyelt kérdés
Melyik kórházban szültetek? Milyen úton?
2023. márc. 14. 09:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A 3.szülésemre mindig szívesen gondolok vissza. Rengeteget készültem fejben, nem féltem, csak vártam, a fájásoknál próbáltam lazítani, utat engedni a fájdalomnak. Kértem közben a babám, hogy segítsen nekem, segítsük egymást, hogy minél hamarabb találkozhassunk.

Javarészt itthon vajúdtam kádban, hajnalban, csend volt, félhomály, halk zene. Tényleg élmény volt. A kórházban 2 órát vajúdtam, majd 3 tolófájással kint volt a kisfiam. Semmilyen beavatkozás, fájdalomcsillapítás nem volt, nem kötötték ki a lábam, magam fogtam, félülő helyzetben nyomtam. Nem repedtem szerencsére.

A férjem végig velem volt.

Most 35 hetes kismama vagyok, hasonló izgalommal várom a szülést.

Békéscsaba

2023. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy érdekes dolog, nekem hosszú, brutàl fájdalmas vajúdásom és szülésem volt, annyira, hogy a végén már magamról sem tudtam, de valahogy mégis pozit8v élménynek tartom.
2023. márc. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
87%
Tudom, hogy nagyon ritka és még soha másik konkrét esetről nem hallottam, de a (volt) sógornőm úgy szült, hogy nem fájt neki egyáltalán. Állítólag előfordul...
2023. márc. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerintem viszonylag jó élmény volt, legalábbis azokhoz képest, amiket olvastam. Az volt a legrosszabb, hogy hazakuldtek, hogy csak joslo fajasom van. Mikor visszamentünk, akkor is azt mondták, hogy akkor indítani kell. 2 körül fektettek be a szülőszobába, fél 5-kor kibújt a kislányom indítás nélkül. Nyilván nagyon fájt, de ezzel jár. Gatmetszessel szültem a Bajcsyban, egyedül aznap, pedig erős hidegfront volt. Mindenki nagyon kedves volt, egy szavam sem lehetett. Persze a kaja borzalmas volt, de azt hoztak be nekem.
2023. márc. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem nagyon :D elfolyt a magzatvíz 2 ujjnyira nyitva voltam addigra de észre sem vettem, mivel nem fájtak a méhösszehúzódások. Kórázba beérve 1.5 óra múlva császárral kint volt-nem szülhetek sajnos hüvelyi úton, így program lett volna-így legalább akkor jött mikor ő akart.
2023. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Nekem mindkét szülésem könnyű-gyors-élményszerű volt :) Fájni persze fájt, de egyáltalán nem volt az az "eszemelvesztem", "meghalniakarok" érzés egyiknél sem. Fájdalomcsillapítás nélkül, természetes úton szültem, másodszor sikeres gátvédelemmel (az elsőnél is megpróbáltuk, nem jött össze, kicsit repedtem, de nem volt durva). Nagyobbrészt otthon vajúdtam, 2-3 perces fájásokkal estem be a kórházba a szülésznő legnagyobb ijedelmére :D Onnantól 1,5-2 órán belül megvolt a baba. Könnyen felépültem, már a szülések estéjén simán törökülésben ültem meg pattogtam a gyerekágyas osztályon, alig vártam, hogy hazaérjek.

Ügyeletben szültem, de magánkórházban (az elsőt covid alatt, hogy a férjem tuti velünk lehessen és jöhessen látogatni, a másodikat meg mert már tudtuk, hogy ez milyen, nem mertünk államival kockáztatni).

2023. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Tesómnak az EDA hatott. Állítólag az egészet végig viccelődték, nevették, ő maga nem sokra emlékszik a férje meg a folyosón álló családtagok mesélték neki is, hogy milyen jó kedvű volt.


Elmondások alapján egyáltalán nem fájt neki, nyomni se nagyon tudott, az orvosnak kézzel rá kellett segítenie. Szakadni nem szakadt, ha jól emlékszem nem is vágták a gátat.


Első baba volt amúgy.

2023. márc. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem programozott császárom volt. Nagy volt a lányom és faros, mondta a doki a 38. hét betöltésénél, hogy azért vannak még csodák, bár tényleg nincs már szinte semmi helye, de még lehet befordul. Én mondtam neki, hogy nem bánom, ha nem, én már teljesen rákészültem a császárra, halál nyugodt vagyok ezt illetően (én a természetes szüléstől nagyon féltem, elég kontroll mániás vagyok, nekem borzasztóan rémisztő volt, hogy a gondolata, hogy majd egyszer csak beindul és akkor majd lesz valami, valahogy, a lányom meg amúgy is ahány UH-n voltunk, annyi UH-n volt faros, kivéve egyet, akkor meg haránt feküdt... Szóval mondta az orvos, hogy ha én ennyire erre készülök, akkor nem fog szüleszteni akkor sem, ha befordul, mert az a tapasztalata, hogy aki fejben ennyire így áll hozzá, az úgy is ott fog kikötni, akkor meg már nyilván az a jobb, amit terveztek, nem hirtelen probléma miatt végzik. Egyébként nem fordult be.


39. héten mentem vizsgálatra, mondta a doki, hogy akkor mostmár a magzatvíz is nagyon fogy, mit szólnék hozzá, ha holnap lenne a nagy nap? Hát így izgulni se volt időm, hazafele vettünk még pár dolgot, este pakolásztam otthon, reggel bementünk, szépen nyugisan átöltöztem, megitatták azt a szart velem, hogy ne hányjak, párszor ránknéztek, mondták, hogy nem sokára kezdünk, mert megérkezett a doki, aztán jöttek, mentünk a műtőbe, a műtét alatt tök jól elbeszélgetett mindenki egymással, mondták, hogy mi történik, mikor látták, hogy pofákat vágok, akkor mondták, hogy épp melyik szervemet pakolásszák azért érzek nyomást. Aztán kint volt a gyerek, utána engem összevartak és kivittek és ennyi. Tök király volt komolyan, teljesen nyugodt, kellemes élmény. Aztán utána persze fájdalmas volt, de az sem volt olyan katasztrófa én így csinálnám megint.

2023. márc. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A második szülesem nagyon pozitív élmény. Az elsőnél kb semmit nem sikerült csinálni, amit a azülésznő mondott, se a légzést, se a belelazulni a fájásba stb dolgokat. A másodiknál sikerült, nagyon gyorsan kitágultam és sokkal kevésbé fájt. Nagy sikerélmeny nekem, hogy így tudtam uralni a folyamatot. Se oxit, se folyadékot, se semmi mast nem kaptam. 4 óra alatt megvolt a kisfiam. A kitolás volt brutál, de csak 10 perc.
2023. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok többen is. :D

Akkor viszonylag vagytok egy páran, akiknek szép élmény volt, sajnálom azokat akiknek akár traumatikus volt :(

4-es, a Bajcsy-ról elég sok jót hallottam..

2023. márc. 14. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!