Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nehéz szülésem volt,vagy könnyű?

Nehéz szülésem volt,vagy könnyű?

Figyelt kérdés
mik a tapasztalaitok? vajon az enyém milyennek számít? már egy hónapja szenvedek a viszketéstől( rossz májérték) szétvakartam a testem,néha bepisilés,a torkom,hangom is elment,a gyomorsav minden éjjel ,néha meghányatott. csak ülve tudtam már aludni,utolsó hetekben már naponta kellett reggel kórházba járkálni,de nem indítottak. 41 hetes lettem mire itthon este 11- kor megindultak a fájások, hajnal 5- ig húztam( hogy gyerekem oviba mehessen reggel,ne éjfélkor velünk a kocsiban,meg csak a végén legyek kórházban.reggel 6- kor vizsgálgattak,megint dugdostak mindent,ráadásul az orrom a is covidra,gyorsan ledugták a csövet,az egész bal szemem pirosra bekönnyezett. 8- kor indítottak.délre szültem meg. hangos voltam,de a fájásokat mindennap megcsinálnám , vesekövem volt régen,na az elviselhetetlen. s kitolást viszont nem tudnám újra megélni..4 fájásra jött ki,mindegyiknél sikoltoztam,hogy félig jött ki a feje,vágást nem éreztem de vagy 20- 30 varrást élesben,hangosabb voltam mint fàjásoknál.aztán megint dugdostak ilyen nagy kötőtűket" belém,mikor fenekembe dugták elugrottam babástul,ők is nevették meg én is.úgy éltem végig ezeket,hogy közben fognom kellett a babát és nagyon magas az ágy szerintem veszélyes volt,inkább kapaszkodni akartam a kínzásoknál. tehát 13 óra vajúdás volt,indítás után 4 óra. de nem sűrűsödött reggel sem,tehát lehet megszületett volna hajnalra ha bemegyünk.szerintetek ez átlagos szülés volt?
2023. máj. 1. 03:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%
10. Miért kell parasztnak lenned? Ott voltál, tudod mit élt át? Mindenkinek nehéz, nem verseny.
2023. máj. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%

Szubjektív ez szerintem. Neked kell érezned,hogy neked az volt e vagy sem.

Nálunk barátnőm most szülte a másodikat,az elsőnél nem volt semmi gond,most a másodiknál a minden terhességi tünet mellett,amit írtál trombózist kapott. Szülésnél 10 óra vajúdás után a kitolásnál minden irányban szakadt,ahol létezik. Majd egy óráig próbálták a vérzést elállítani minden lehetséges módon,mivel nem akart elállni a véralvadásgátló miatt. Úgy volt a méhe is oda lesz. Ezalatt 2x elájult, babát elég hamar elvitték mert a kezét se bírta felemelni kb. Majd pár napra rá kapott még egy trombózist. Neki traumatikus volt. Az övéhez képest a tiéd átlagosnak tűnik.

A másik barátnőm is most szülte a másodikat, nála pár óra vajúdás után pikkpakk meglett a baba. Ő azt mondja szuper élmény volt. Nála a tiéd rosszabbnak tűnik.

DE! Neked kell érezni,ha szerinted ez az volt,annak élted meg,senkinek sincs joga megkérdőjelezni.


Magam részéről azért nem írok,mert bár végighánytam szinte a terhességem,refluxom gyógyszer mellett se volt jobb,majd a viszketés,magas vérnyomás(160-170) gyógyszer mellett, elszállt az összes máj értékem az egekbe illetve elkezdett szétesni a vérképem,ami óránként rosszabbodott (vérszegény lettem iszonyat),nem sokon múlt, így korábban is jött sürgős császárral a lányunk,azalatt is volt komplikációa vérnyomásom miatt, kórházba is bent kellett lenni jó ideig. Nekem traumatikus volt,de hallottam ennél rosszabbat is sokkal. De magamat azért nem akartam írni,mert nem tudom császáros számít e a kérdésnél.

2023. máj. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha belekerült a szüléstörténetbe az, hogy milyen volt a covid teszt, akkor kívülről akkora pokolnak nem tűnik. Nekem méhszájat is varrtak, ami rohadtul fájt, de a vajúdásos fájdalmakhoz képest, az a skálán sem volt.

Az első szülés átlagosan 12 óra az első fájástól kezdve, és egy teljesen normális/átlagos szülés is borzasztóan fáj. Ez alapján a tied szerintem átlagos volt.

2023. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13# , 12# vagyok. Amúgy amikor én szültem mindenkinek csináltak covid tesztet ugyanígy.
2023. máj. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ez annyira egyéni! Az én szüléseimhez képest a tiéd brutálisan hosszúnak és nehéznek tűnik. De ez én vagyok.
2023. máj. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!