Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fájdalmas a szülés?...

Mennyire fájdalmas a szülés? Mihez hasonló érzés?

Figyelt kérdés
Szülés sztorik érdekelnek.

2023. máj. 7. 22:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%
Nekem nem volt igazán fájdalmas. Akkor is azt mondtam hogy inkább a szülés mint egy vérvétel.
2023. máj. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon. Hasonlítani nem igazán lehet semmihez. De nem véletlen hogy fájdalomtűrő képességi teszteken jellemzően olyan nők szoktak az élen végezni, akik szültek már.
2023. máj. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a szulesnel jóval fájdalmasabb élmény volt a hátizom szakadasom.

A szülési fájdalom alapesetben folyamatosan erősödik, nem a semmiből hirtelen 100as erősségű, így jobban el lehet viselni.

2023. máj. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A vajudás fájt kb már a fehér fényt vártam az alagut végén es akkor megszűntek az érzékeim. Tehát sem a fájdalmat es semmit nem éreztem kikapcsolt minden.

Kitolásnál így még a kitolást se éreztem azt se tudtam, hogy nyomok e tényleg, vagy csak úgy teszek.

Szóval maga a szülés nem fájt, a vajúdás meg túlment elég erősen fájdalomban

2023. máj. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
*8 óra vajúdás után jött az hogy kikapcsoltak bennem az érzékelések. Kezdtem azt is hinni hogy már "át fogok menni". Amikor odajöttek szólni hogy látni a fejét most kezdödik a szülés.
2023. máj. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

Az 1-es még tuti, hogy nem szült.

Nekem is a vajúdás fájt, az ahogy kibújt már nem annyira. Egy-egy fájás is baromira fáj, nekem belilult a csuklóm, úgy kapaszkodtam a kórházi ágy korlátjába. Kb olyan volt egy-egy fájás, mint a térdtörésem. Nagyon éles, szúró fájdalom, mintha épp megölnének, viszonylag nagy területen. Nekem nem is egy-egy fájás volt kibírhatatlan, egyet még ki lehet bírni, hanem hogy jött újra és újra. 24 óráig vajúdtam, abból 18 óra volt olyan, ami nagyon megviselt, és ilyen hosszan ez a fájdalom nekem traumatikus volt. És amikor megszületett a lányom, akkor sem múlt el rögtön. Még egy csomót görcsöltem utána, majd szétszakadt a csípőm, fájt a varrás is. Úgyhogy utána még kicsit ki kell tartani.

De ennek ellenére szeptemberben újracsinálom. :) Borzasztóan fáj, de olyan, mint egy maraton, lefutod, fáradt vagy, de nagyon büszke is, hogy megcsináltad. És utána az a tökéletes kis emberke, akit kapsz...mindent megér.

2023. máj. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

"Az 1-es még tuti, hogy nem szült."


Miert ne szült volna? A fajdalomnal relativebb érzés a világon nincs. Ő nem élte meg fájdalmasnak a szülést. Simán elhiszem neki. Eleve ahogy már írtam, a szules nem rogton horribilis erősségű gorcsokkel kezdődik, hanem fokozatosan erősödik. Az emberek többsége ezt, mármint az erősödő fájdalmat sokkal tovább és jobban képes tolerálni, mint a semmiből jöttet. Mondjuk legyen a legerosebb fajdalom amit valaha éreztél 10 a skálán. Szuleskor 1-től szépen lassan haladsz a 10ig, míg mondjuk egy nyílt törés esetén 0-ról a 10re ugrik a fájdalom. Másképp éled meg.

2023. máj. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem én írtam, hogy tuti nem szült, de azért egy szaros vérvétellel ne hasonlítsuk már össze a szülést, bármennyire relatív is a fájdalom érzékelése 😁
2023. máj. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
7. Ha azt mondja ő nagyon pozitívan élte meg és lelkileg annyira bele tudott mélyülni, hogy nem a fájdalommal foglalkozott elhiszem, de ha egy vérvételt rosszabbnak tart feltételezem csak hergelni akar. Persze a fájdalom szubjektív érzés, de azt te sem hinnéd el, hogy a vesegörcs nem fájt valakinek és oh hát inkább az legyen mint egy szúnyogcsípés. Persze vannak könnyebb és nehezebb szülések, de még ha valaki kitüsszenti sem vérvétel :)
2023. máj. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Ja igen és én sem a 6-os vagyok, de egyetértek vele hogy nem szült
2023. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!