Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik, amikor bekerülök...

Mi történik, amikor bekerülök a kórházba?

Figyelt kérdés
Még csak tervezzük a babát, de szeretnék minél jobban tájékozódni és érdekel, hogy ott mi történik. Tudom ez mindenkinél más lehet. Az érdekel, hogy milyen papírokat kell kitölteni és kinek, mindig előre kell szólni, ha a párom is bent akar lenni vagy ez lehet spontán is, lehet-e járkálni vajúdás alatt, elmehetek-e WC-re vagy katétereznek, meg egyből kórházi cuccot kell felvenni és hová teszik az én ruháimat stb ... És mi történik velem az után amikor kint van a baba. Magáról a szülés folyamatáról meg a terhességről csomó infó van, de engem az érdekel, hogy mi történik majd ott velem és a babával, illetve ti ezt hogy éltétek meg. Köszi
2008. jan. 5. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

minden nő,minden szülés,minden kórház más. erre nehéz válaszolni.a terhességről minden papirt bekell vinni.gondolom(ne tudom),mivel te egyéb elfoglaltságaid miatt nem tudod kitölteni a papirokat,gondolom párod tölti ki a felvételi lapot.azt is kórháza válogatja,hogy bent lehet-e a párod,van ahol nem engedik. mindenképp előre kell szólni.a szülés után ráteszik a karszalagot,és ellátják.némely kórházba van rooming in(=mama és baba 1ütt),kérdezd meg hogy ahol te vagy van-e.ezeket szerintem

a szülészeten a kórházba kérdezd meg.

2008. jan. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Abban igaza van az előttem szólónak, hogy minden kórház más, de a lényeges dolgok azért gondolom egyeznek. Azt mindenképpen előre kérdezd meg, hogy a párod bent lehet-e, ha akarjátok, fontos még,hogy aszületése után, még köldökzsinórral összekötve a hasadra teszik-e a babád és hogy szoptathatsz-e a szülőszobán (ahol ez nem alapvető, ott is kérheted!)Azt le tudom írni, nálunk hogy volt.

Bementem, hogy elfolyt a mgzatvizem és 2-3 perces, de enyhe fájásaim vannak. Vinni kellett a kiskönyvet, a terhesség alatti összes leletet, apasági nyilatkozatot (vagy házassági anyakönyvi kivonatot, ami 30napnál nem régebbi), személyit, Taj-kártyát, összepakolt kórházi cuccot. Érdemes még vinni inni-, ennivalót, bár nem mindenhol engednek enni vagy inni vajúdás közben. (azért jó, ha legalább iszol)

Amikor bementem, a szülésznő megvizsgált, majd CTG-re kötött, figyelte a fájásokat, ő szólt az ügyeletes orvosnak, aki miután megérkezett, megvizsgált és eldöntötte, hogy be kell-e hívni az orvosomat (ha nincs, marad ő).

Ezután átöltöztem hálóingbe (sajátba, de kórházanként változó) és kaptam egy ágyat a vajúdóban, egy szekrényt a cuccaimnak,majd magamra hagytak. Sétálgattam. A szülésznő időnként megjelent, szívhangot ellenőrzött. Amikor látta, hogy erősödnek a fájások, hívta az orvost, aki megvizsgált és beküldött a szülőszobába. (A vajúdás alatt végig velem volt anyukám -vagy akit akartam- a szülőszoba előtt megkérdezték, akarom-e, hogy oda is jöjjön: eredetileg nem akartam, de ott akkor már úgy voltam, mindegy, ki jön) A szülőszobában nálunk van több lehetőség: bordásfal, labda, szék, én a bordásfalba kapaszkodva ácsorogtam, máshogy nem volt jó. Közben az orvosom többször megvizsgált, amikor láttas, hogy itt az idő, felküldött a szülőágyra és mondta, ha érzem, hogy kell, nyomjak. A babám születése után a hasamra rakták, ez életem legszebb élménye! Kicsit később elvitték megmosdatni, azalatt engem rendberaktak, majd kitoltak a megfigyelőbe, ahol visszakaptam a babám és mellre rakhattam. Amikor letelt a megfigyelési idő, hozták a cuccaimat és vele együtt betoltak a szobába. A fiamat nesokára szintéln hozták utánam.

Mi volt még kérdés? Ja! Amikor bementem, miután a szülésznő megvizsgált és látta, hogy ebből baba lesz, elém rakta a kitöltendő papírokat, ezután mentem a vajúdóba.Wc-re még a szülőszobáról is mehettem, én úgy éreztem, kell, de nem volt semmi. Beöntést én nem kaptam, de sok helyen beletartozik az előkészületekbe, utána mindenképpen wc-re kell menned.

Tudnod kell, hogy én bababarát kórházban szültem, ott magától értetődő, hogy bent lehet veled, akit akarsz , hogy a babát a hasadra tegyék, és hogy szülés után szoptathatsz. Természetes még ilyen helyen, hogy a baba veled van egy szobában, hogy nem adnak neki teát, vagy tápszert, csak ha nagyon muszáj. Ha van rá lehetőséged, ilyen kórházban szülj, érdemes!

Egyébként az általad feltett kérdéseket érdemes feltenned a védőnődnek, ha már terhes leszel, ő azért van (többek között), hogy ilyen kérdésekre válaszoljon, és ő azt is tudja, hogy abban a kórházban, ahol szülsz, mi hogyan működik esetleg másképp.

Remélem, segítettem.

2008. jan. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Először is,házassági anyakönyvi kivonat 300napnál nem régebbi,és apasági 30 napnál nem régebbi.A babás papírokat célszerű egy kis műanyag tokba gyűjteni,h amikor szülésre kerül a sor ne kelljen keresgetni.TAJ kártya nem gáz,ha éppen nincs nálad,mert a kiskönyvet csak az alapján kaphatod meg.Tény,h az előttem válaszoló bababarát kórházban szült,mert sajnos nem mindenhol megy így.A szülőszobába pedig a törvény szerint egy nagykorú személy veled mehet,és ebbe a kórház nem szólhat bele,de a legtöbb helyen csak a kitolási szakaszban hívják be.Ha megteheted és megfizetheted,ha nem oda tartozol körzetileg,akkor próbálj meg olyan kórházat választani,ahol érvényesek az UNICEF szoptatási irányelvei.H az apásszüléshez mi kell azt kérdezd meg a kórháztól,mert van ahol kell egy írásos nyilatkozat,van ahol formanyomtatványt adnak etc.
2008. jan. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!