Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túlhordás miatt holnap indítjá...

Túlhordás miatt holnap indítják a szülést burokrepesztéssel. Hogyan történik ez a székesfehérvári kórházban? Elsőt 3éve császárral szültem (fájásgyengeség miatt, oxytocint már nem kaphatok.

Figyelt kérdés
Volt vki hasonló "cipőben"? Mik a tapasztalatok? Nagyon izgulok.....
2011. okt. 3. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is burkot repesztettek.Nem fáj egyáltalán egy nagyobb fémtű/pálcával csinálják,olyan mint egy horgoló tű csak vékonyabb.Azt éreztem amikor kipukkan a burok de nem fáj,utána folyik a víz ahogy mozogsz.Kaptam oxtocin infúziót is és nospa szurit a fenekembe ,hogy felgyorsítsák a dolgot.Burok repesztés után,kb 10 15 percre jöttek az igazán erős fájások,addig elvoltam minden nélkül(már régóta voltak rendszertelen fájásaim két napja már,nekem ezért repesztettek burkot nehogy baj legyen.)Délután fél négykor repesztettek burkot és másnap hajnali fél háromkor született meg a fiam.Igaz én pécsen szültem,de máshol is így csinálják a burokrepesztést.Ne aggódj maga a repesztés nem fáj,még csak nem is kellemetlen.
2011. okt. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1 hónapja indítottak túlhordás miatt burokrepesztéssel. Fájni nem fájt, csak kellemetlen volt, mert nagyon fenn volt a doki szerint még a burok. Kb. 20 perc múlva beindultak a fájások. Később kaptam oxit, h. erősödjenek. A burokrepesztéstől 4 óra 45 perc után lett meg a kisfiam. Én nagyon gyáva vagyok és a fájdalom küszöböm is alacsony. Mégis kibírtam, ráadásul érzéstelenítés nélkül.

Azt nem írom, h. ne félj mert az úgyse menne. Én is féltem nagyon. De minden rendben lesz. Szerintem egy császármetszés sokkal rosszabb és a felépülés is nehezebb. Könnyű és gyors szülést kívánok neked.


Ja oxit miért nem kaphatsz? Ezt nem értettem...

2011. okt. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Azért nem kaphaok már oxit, mert az előző szülésemkor már megkaptam a max adagot, többet nem lehet.
2011. okt. 3. 20:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudtam, h. egy életre ki lehet meríteni az oxi adagot. Jobban nem tudtam megfogalmazni. Én nem tudom mennyit kaptam, erről semmit sem mondtak.


Drukkolok nagyon, h. minden rendben legyen.

2011. okt. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!