Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülészeten kik lesznek ott?

Szülészeten kik lesznek ott?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva fogok szülni és nem szeretem ha sok ember van körülöttem. Általában hányan és kik vannak bent?
2023. jún. 9. 19:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%
Én mikor beértem, szóltam hogy nem szeretnék hallgatócsoportot. Tiszteletben tartották. Egy szülésznő volt és egy orvos, miután megszültem, egy másik szülésznő "rakott tisztába" és ennyi. Ha oktatókórház, ha nem, az emberi méltósághoz való jog mindenkire vonatkozik, ha te úgy érzed, hogy a te szeméremérzeted sérül, mert 20 ember tátott szájjal bámulja a széttárt vaginádat, akkor jogod van visszautasítani.
2023. jún. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Amíg vajúdtam, csak a férjem volt bent, néha a szülésznő is bekukkantott.

Amikor jött a kitolás, odahívta a szülészorvost is. De akkor éjjel volt ügyeletben egy másik orvos is, egyszer az is ott volt egy kis ideig.

2023. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

Kitolásnàl, ha nincs komplikàció, akkor ketten bent kell legyenek. Tanulókat kiküldheted, vagy szòlhatsz előre, hogy nem jöhetnek.

Vajùdàsnàl nekem csak időnkènt jöttek be, legtöbbször kettesben hagytak a pàrommal.

2023. jún. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
71%

Igazából hárman lesztek ott. Te, a babád és a fájdalom. Fizikailag lehet, hogy ott lesz még pár test a szobában, de egy ponton ez jelentéktelenné válik majd. A szülési fájdalomnak pont az a célja, hogy az anya kizárjon minden mást, semmi másra ne bírjon figyelni, csak a szülésre.

Egyébként jogod van kiküldeni a tömeget. Egy szülésznő elég egy élettani szüléshez. Ha valami komplikáció van, akkor lehet szükség egy szülészorvosra. Ha császármetszésre van szükség, akkor egy egész csapat kell, ez tiszta sor.

Minden vizsgálat, beavatkozás előtt engedélyt kell kérniük tőled. Engedély nélkül senki nem nyúlhat hozzád. Ezt bátran számonkérheted.

2023. jún. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 1x a szülésznő, egy tanuló szülésznő, akitől nagyon sok támogatást kaptam, meg a doki. A varrást másik doki csinálta, meg utána pár csecsemős jött ment, segített az első szoptatásban.


2.nál csak 1 szülésznő, 1 orvos.

Plusz a férjem mind 2x.

2023. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Az első szülésemnél vajúdásnál egyedül voltam, kitolásnál kísérő + szülésznő + orvos, de utóbbinak - tudtommal - nem lett volna kötelező végig bent lennie. A másodiknál sokan voltak bent, de nem érdekelt: mentő vitt, bonyolultabb esetnek is számítottam, oktató kórház is. De aki csak nézőként volt bent, ott megkérdezték tőlem, hogy hozzájárulok-e, hogy bent legyen.
2023. jún. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!