Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magánban vagy sztkban szültök/...

Magánban vagy sztkban szültök/szülnétek?

Figyelt kérdés
2023. jún. 14. 07:32
A kérdező szavazást indított:
Magán
Sztk
49 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Allamiban szultem, semmi gond nem volt.
2023. jún. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%

Magánban, de szerintem az sztk is ugyanúgy megfelel az emberek többségének.


Mi azért mentünk magánba, mert a baba több, mint egy héttel kisebbnek volt kiírva kiskönyv alapján és hiába láttam én is a leleteken, hogy legalább egy hétig még nem volt szívhang a menstruáció szerint, államiban nem merte senki átírni, amit az első orvos a 12. heti UH előtt beírt.


Így nagy valószínűséggel a 41. heti indítás nálunk a tényleges 40. heti indítás előtt lett volna, ráadásul akkor úgy tudtam 2 cm tágulásig nem lehet bent kísérő (de mint később kiderült az indított szülés kivétel) és nem akartam 8-10 órát egyedül aggódni, mert az tuti visszavesz a tágulásból.


Szóval hiába mondta több orvos is szóban, hogy túl koránra van a leletek alapján kiírva a baba, mindegyik azt mondta, hogy ő nem írhatja át. Magánban az orvos fogta és átírta egy héttel későbbre, ahogy amúgy a leletek szerint lennie kellett volna.

2023. jún. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy miért vagyok lepontozva? :)
2023. jún. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
5 gyereket szültem állami ellátásban,semmi probléma nem volt,sőt a rémhírek ellenére velem mindig nagyon kedvesek voltak.Semmifelesleges beavatkozás,vagy szülészeti erőszak nem volt.Mondjuk én nem akartam az orvosnál okosabb lenni soha,így a kölcsönös tisztelet megvolt.Nem mennék magán úton szülni.Persze mindenki maga döntse el,ha más úgy érzi jónak, akkor tegye úgy,én ezt is megértem.
2023. jún. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%
Államiban. Nekem a magánban nyújtott plusz dolgok nem érnek 1 millió ftot. Az, hogy ott kedvesebbek, meg lehetnek az államiban bunkók, engem hidegen hagy, mert akkor én is bunkó vagyok. 😄
2023. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
98%
Én magánban jártam terhesgondozásra, de szülni államiban szültem. Az a pár nap nekem nem ért több mint 1 millió Ft-ot. Féltem kicsit tőle én is, de alapvetően nem volt semmi gond, mindenki normális volt.
2023. jún. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nagy különbség hogy az államiban nálunk nincs lehetőség semmilyen fájdalomcsillapításra és hogy apa csak minimum 3 nap után láthatja a saját gyerekét (leszámítva az aranyórát).
2023. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Én magánban szültem. Bármiért mentem valaha állami ellátásba, csak a káosz és a fejetlenség és bizonytalanság várt, az első terhességem elején egyszer mentem a SOTE-ra, se recepció, se információ, mikor-hova menjek, várni fél napot egy 2 perces vizsgálatért, nekem ez nem hiányzott. Szóval magánban mentem terhesgondozásra is és utána szülni is, a kettő együtt volt amúgy 1M. Két szülésem volt, a másodiknál már nem is volt kérdés a magán. Nekem bőven megérte. Nyilván másnak mások a prioritásai, az a fajta kényelem és nyugalom, amire én vágytam szülésnél/utána napokban, az nekem megérte a költségeket.
2023. jún. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Így, hogy nincs fogadott orvos, én biztos, hogy magánba fogok menni, ha nem történik valami olyan komplikáció, ami ezt a tervet áthúzza. Nem szeretném megkockáztatni, hogy olyan emberek közé kerüljek, akikben nem bízom meg, vagy akik úgy bánnak velem, mint egy kutyával. Tudom, hogy vannak fantasztikus orvosok, nővérek, szülészek az állami kórházakban is, akik szívvel-lélekkel végzik a munkájukat, de sajnos azt látom, hogy kb. egy oroszrulett, kihez kerülsz. Plusz az is, milyen lehetőségek vannak a vajúdás és szülés formájának megválasztására. Anyámnak sajnos mind velem, mind az öcsémmel borzasztó tapasztalata volt, én ebből nem kérek.

És sokkal nagyobb biztonságban érzem magam, ha olyan orvos van ott, aki ismer engem és a terhességem, plusz nem ott kell a szájába rágnom, hogy nem szeretnék rutinbeavatkozásokat csak azért, mert rutin. Meg akiről tudom, hogy tiszteletben tartja, hogy ez az én testem, tehát én nemcsak egy elvégzendő feladat vagyok, hanem partner. Nyilván a sürgősségi, életmentő beavatkozások egy teljesen más kategória! És nem, sosem akartam okosabb lenni az orvosnál, de azt igenis elvárom, hogy ha nem azonnali vészhelyzetről meg élethalál kérdésről van szó, akkor magyarázza el, hogy mi miért szükséges, mi fog történni, miért gondolja helyesnek az adott dolgot. És ahol van választási lehetőségem, ne akarjon helyettem dönteni.

Meg tudom, hogy ezt luxuskodásnak fogják sokan tekinteni, de én szeretném, hogy ha már benn kell lennem a kórházban pár napig, akkor ne legyen szobatársam, sőt a férjem ebben az időben is velünk lehessen. Mert együtt leszünk egy család. Nekünk ez összességében megéri ezt a pénzt, és inkább más, szintén luxusnak számító dolgokról mondunk le vagy toljuk őket el ennek javára. (És nem, a gyerek semmiben sem fog hiányt szenvedni emiatt, minden olyan dolga meglesz, amiről úgy gondoljuk, szüksége van rá.)

2023. jún. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%
Magánba jártam terhesgondozásra, de államiban fogok szülni. De csak mert nem akarok 1+ millió forintot elkölteni 2 napra, ki tudnánk fizetni, de jobb helye is van annak a pénznek. Viszont nagyon szerettem volna, nem állami kórházban, BPK születésházban szülni.
2023. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!