Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ambuláns szülésről érdekelne...

Ambuláns szülésről érdekelne vélemény/tapasztalat?

Figyelt kérdés

Olvastam ambuláns szülés lehetőségéről.

Mennyire bevett dolog ez? Volt már valakinek?


Van már egy gyerekem, szóval nem vagyok teljes mértékben tapasztalatlan csecsemő témában.


Sajnos elég tré kórházhoz tartozunk, az első szülésemet is csak a gyerekágyas időszak keserítette meg, mint rossz emlék, ezért érdeklődnék, hogy mennyire lehetséges ez, hogy minél hamarabb elhagyjam a kórházat.

Nyilván komplikáció mentes, normál szülésre készülök megint.


2023. jún. 17. 15:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%

Nem szeretik, ritkán jön össze. Én is akartam, sokat olvastam tapasztalatokat és többet olvastam olyat, hogy mindenféle lelkiterrorral végül maradtak bent.

Én GDM-es lettem egyébként szóval nem derült ki, engedték-e volna vagy sem.

2023. jún. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Sajnálom!:(

Eü oka ha nincs, akkor tényleg ez csak ilyen "lelkiterror" jellegű dolog, mivel külföldön is "kirakják" minél hamarabb az embert.

Hallottam, hogy ez inkább ilyen anyagi, támogatás jellegű ok miatt van, nem azért mert hű de érdekli őket az ember. Mert másképp kétlem, hogy ott marasztalnának.

2023. jún. 17. 16:08
 3/20 anonim ***** válasza:
66%

Ha felveted nekik, megpróbálnak lebeszélni, de ha nincs probléma saját felelőségre megteheted.

Az ismerettségi körömben 2 ilyen eset volt, 1* minden rendben ment, a baratnőm kislánya viszont úgy besárgult és kiszáradt 2 nap után, hogy mentővel vitték vissza. 25 napot volt bent utána, hogy a vese és a májértékei is jók legyenek. Őket ezért feljelentették veszélyeztetésért, voltak náluk látogatni megbeszélt és random időpontokban aztán lezárták az ügyet. Most várják a tesót. Azt mondta most inkább nem cifrázza, ő hazamegy, mert brutálisan kórházfóbiás, a pici marad amíg kiengedik (én nem tudtam, hogy ilyet is lehet, nem is igazán hiszem...).

Én sem jó emlekeket őrzök a gyermekágyas részről, pontosabban egyszer sem volt ott hely és mindhárom alakalommal csak a terhespathológián volt ágy. "Felemelő" volt egy szobában lenni abortuszos anyukákkal, főleg akinek missed ab volt én meg ott babáztam. Borzasztó volt, de mindhárom gyerkőcnek volt problémaja, tehát én a legrövidebb bent töltött időm is 6 nap volt. ☹️

2023. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%

Èn olyan helyen szültem, ahol azonnal szokas hazamenni. Mi problèmàs eset voltunk, kb 16-18 óràt voltunk bent.

Szerintem magyar kòrhazban erdemes megvàrni, míg megnezi az orvos első nap a babàt. Es mikor kijelentette, hogy jòl van, akkor szòlni, hogy mentek haza. Nehogy azt hazudjàk, hogy valami gond van.

Ha nem akarnak engedni, sarkadra kell àllni. Maguktól nem fognak viselkedni.

Amit a 3-as ìr, az elkerülhető lett volna, ha elegszer mellre kerül a gyerek. Ùjszülöttnèl nem jò, ha sokat alszik. Sàrgasàgtòl aluszèkony lehet, akkor nem eszik eleget, attòl mèg sàrgàbb. Oda kell figyelni.

2023. jún. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
#3 nincs valami szoptatásfóbiája vagy ellenérzése az anyukának? Azért kérdezem, amit a 4-es írt, meg mert ha bent hagyná napokig a második babát, akkor nála se alakulna ki könnyen a szoptatás. Ne érts félre, abszolút nem ítélkezésből kérdezem, hanem azért, mert a fóbiákat egy pszichiáter helyre tudja rakni pár hónap alatt, akár kórház-, akár szülés-, akár szoptatásfóbia.
2023. jún. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Igen, a sárgaságtól tartok, de ha sokat aludna, meg nem enne, az egyértelmű jel lenne.

Egyébként ismerős úgy járt, hogy kórházban voltak, és ott is 2 nap után vették észre a sárgaságot...


Egyébként tényleg nem értem, legalább második gyereknél lehetne ez opció már.

Tudom hogy kell szoptatni, fejni, tápszerezni, köldök csonkot kezelni, fürdetni, pelenkázni és a többi. Szóval újat nem mutatnak.

Egyedül ettől félnék, hogy lehet valaki gond, de külföldön is megoldják és működik.

2023. jún. 17. 16:51
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
A legfontosabb, hogy olyan gyerekorvost kell választanod a leendő gyermeknek, aki vállalja, hogy ki fog menni hazamenetel után a babához, és beadja a BCG oltást. Ha kapsz egy papírt, azt már meglobogtathatod a kórházban. Ha a babával minden rendben van, akkor hazamehettek.
2023. jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

3-as vagyok. Folyamatosan cicin volt, ébresztgette stb. A védőnő és a gyerekorvos is kint volt mind a két nap. Csak kesőbb derült ki, hogy bár a nyeléspróba jó volt, a kicsi arcizmai nem fejlődtek ki megfelelően és valószínűleg ezért nem tudott hatékonyan szopni. Fél éves koráig szondán kapta a tápszert. Most is logopédiai oviba kell járnia, mert bár beszélne, de az artikuláció nem megy.

Pszichológushoz jár, már sokat javult, hiszen férje és gyerekei vannak, de a korábbi rossz élményei, amiket a kórházhoz köt nem sokat javultak, pedig már 30 éve volt.

2023. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos esélyes hogy kórházban is kiszáradt volna, mire èszreveszik. Sajnàlom szegènyt, iszonyatos èlmeny lehetett.

Annak, hogy eleget eszik-e a baba, van egy jó ismèrve: van elèg pisis pelus. Màsodik gyereknèl (èn az elsőnel is hallottam) màr pontosan felismeri az ember, mikor a gyerek szìv ès nyel. Ès ha az aktìv evèsből neincs elèg, akkor hiàba lòg a gyerek a mellen.

4-es vagyok, az èn gyerekemnek is volt èlettani sàrgasàga. Enyhe napoztatàs, meg a sok anyatej elmulasztotta.

2023. jún. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
3-as, az nagyon durva, hogy mindkèt nap volt kint a vèdônő, ès az orvos is, nyelèspròbàt is csinàltak, de mégis a szülőket hibàztattàk, ès ràjuk hìvtàk a hatósagokat. Kòrhàzban sem vizsgàltàk volna rèszletesebben.
2023. jún. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!