Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után kialakult...

Császármetszés után kialakult trombózisnak mi a tünete, akinek kialakult le tudja írni mi történt és hogy kezelték?

Figyelt kérdés
10 nap után abbahagytam a vérhigító szúrását (10-et írtak a papírra, de 30-at írtak fel a felhőbe), de már megbántam. Mindkét bokám belső részeinél sötétebb hajszálerek jelentek meg és térdem körül a belső combnál zöldes hajszálerek. Emellett mintha gombóc lenne a torkomban. Csak másfél hónap múlvára kaptam időpontot a nőgyógyásztól. Mit tudok csinálni? Tovább szúrjam vagy hol lehet ezt jelezni? Várom a segítőszándékú tapasztalatokat. Köszi!
2023. jún. 18. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Mennyit mondott a doki mennyit szúrj?

Én úgy tudom a trombózis nem.ilyen.

Nekem 20 injekciót kellett szurnom mert leidenem van ,de ez.mindenkinél más

Hívj fel a kórház nőgyógyászatát pl

2023. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Ja am a trombózis úgy tudom iszonyatosan fáj a lábad vérvörös és majdszétdurran érzésedvan, valamint nem biztos hogy rá tudsz állni
2023. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Hát szerintem ez nem trombózis, de mindenképp menj orvoshoz.

Nem vagy/voltál szülés után bevizesedve? Az okozhat ilyet.

Nekem az orvosom mondta, mindenképp vízszintben legyen a lábam mikor szoptatok császár után minimum 2 hétig!

Kompressziós harisnyát hordasz még?- azt is kéne műtét után 2 hétig, nem elég a vérhigító és nem csak a trombózis veszélye miatt, de visszerek is kialakulhatnak, ha pang a keringésed.


Amúgy: Császár után a gombóc érzés a torkomban nekem is volt, de akkor éreztem először mikor az epidurált adták még a műtőasztalon, sőt sokáig köhögési ingerem is volt. Ez az érzet úgy 1 hónapig megvolt, szerintem ennek nem sok köze a vérhigítóhoz.

2023. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, de a lábam bevizesedett, mi ez amit okozott és mitőé múlik el?
2023. jún. 18. 14:30
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

A vizesedés miatt lassul a keringésed az érintett területen, megduzzadnak a szövetek amiatt történik mindez. Emiatt visszér alakulhat ki. Polcod fel és szerezzetek kompressziós harisnyát ha nincs.

A vizesedés magàtól lemegy majd, valószínű jó sok sóoldatos infúziót is adtak.

Nekem egy hónapig fel volt dagadva még az arcom is.

2023. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nem írtak fel császár után injekciót, és a kórházban sem adtak. 🤷 Az említett harisnyával sem találkoztam. 🙈

Úgyhogy gondolom nem feltétlenül velejárója a trombózis, valószínűleg csak megelőzés végett van ez a protokoll bizonyos kórházakban.

2023. jún. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát nem kedves 6os..Mindenkinek kell a szuri :)

Nem értem neked miért nem írtak fel.

Műtétkor, a lábad sem volt bekötözve?a harisnya az téneg kórház függő,valamint viszereseknek írják fel

2023. jún. 20. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A szolnoki kórházban tudtommal senkinek nem írnak fel, nem vagyok egyedülálló eset. Fb csoportban hallottam először róla, hogy egyáltalán létezik ilyen, hogy magadat kell szúrni a műtét után.
2023. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És nem volt bekötözve a lábam se... ezek szerint csoda hogy túléltem. 🙏
2023. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De fura..Akkor ezek szerint csak itt kell.itt mindenkinek kell.meg vsn fásliis.
2023. jún. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!