Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után kialakult...

Császármetszés után kialakult trombózisnak mi a tünete, akinek kialakult le tudja írni mi történt és hogy kezelték?

Figyelt kérdés
10 nap után abbahagytam a vérhigító szúrását (10-et írtak a papírra, de 30-at írtak fel a felhőbe), de már megbántam. Mindkét bokám belső részeinél sötétebb hajszálerek jelentek meg és térdem körül a belső combnál zöldes hajszálerek. Emellett mintha gombóc lenne a torkomban. Csak másfél hónap múlvára kaptam időpontot a nőgyógyásztól. Mit tudok csinálni? Tovább szúrjam vagy hol lehet ezt jelezni? Várom a segítőszándékú tapasztalatokat. Köszi!
2023. jún. 18. 13:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt trombózisom császár után. Jellemzője, hogy csak az egyik lábad dagad be és melegebb. Izomláz szerű, feszítő fájdalom, és nem tudsz lábujjhegyen állni. De járkálni tudtam még vagy 3 napig...

Sima vizesedéskor mindkét láb bedagad. Ja és a mélyvénás trombózis ugye az igazán veszélyes, ott nem látszanak az erek. Ha igen, az inkább visszér, amiből kiakakulhat persze felületi trombózis akár (pl. az aranyér is az). Sok folyadék, kompressziós harisnya és legfontosabb a rendszeres mozgás.

2023. júl. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!