Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet gond, ha nem csinálnak...

Lehet gond, ha nem csinálnak streptococcus tesztet?

Figyelt kérdés
Államiba járok és itt nem csinálták meg(mint kiderült, itt nem szokás), de engem ez így kicsit aggaszt. Amúgy is elég sok a folyásom most, nem tudom, hogy ez a terhesség velejárója vagy valami baci. Ezt az orvos meg tudja mondani "ránézésre"? Mert amúgy hüvelyi vizsgálat volt. Mondjuk azt tudom, hogy a streptococcus általában tünetmentes.

2023. júl. 3. 11:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt, de szüléskor kaptam antibiotikumot.
2023. júl. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se volt, én is szülésnél kaptam antibiotikumot.
2023. júl. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen gond lehet, ha + vagy és nem adnak antibiotikumot.
2023. júl. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Infuziot kapsz es megkezelnek szulesnel antibiotikummal ha nincs neg.leleted. kotelezo levenni, miert nem csinaljak meg??
2023. júl. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
Szüléskor kapni fogsz antibiotikumot,ennyi fog történni.
2023. júl. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%
Egyébként az antibiotikum sokkal biztosabb dolog, mert hiába veszik le a 37. héten pl, attól még lehet pozitív a 39. héten.
2023. júl. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom, csak annyit mondott a védőnőm, hogy itt senkinek nem csinálnak szűrést, pedig szinte mindenhol máshol szoktak. Szerintetek akkor biztos, hogy adnak antibiotikumot? Mert erről nem tudok semmit.
2023. júl. 3. 12:17
 8/22 anonim ***** válasza:
Igen, biztos hogy adnak
2023. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
36%

Nekem is azt mondta a dokim, hogy aki esetleg előbb megszül hogy megjön a szűrés eredménye az automatikusan kap antibiotikumot. Lehet olcsóbb is, mint egy szűrés, bár azt tényt inkább hanyagoljuk,hogy a feleslegesen adott antibiotikum mire jó, de ez van.

Nekem pl programcsászárom lesz, ami után mindenképp kapok antibiotikumot, de így is levette, mert kötelező. Nem is értem felétek miért nem?!

2023. júl. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
58%
Igen,csak vannak rohamos szulesek 20,30 perc amikor mar nem tud elfolyni az infuzio, vagy mentoben,otthon szules,amikor nincs ido beadni es mar meg is fertozodott a baba.
2023. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!