Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet gond, ha nem csinálnak...

Lehet gond, ha nem csinálnak streptococcus tesztet?

Figyelt kérdés
Államiba járok és itt nem csinálták meg(mint kiderült, itt nem szokás), de engem ez így kicsit aggaszt. Amúgy is elég sok a folyásom most, nem tudom, hogy ez a terhesség velejárója vagy valami baci. Ezt az orvos meg tudja mondani "ránézésre"? Mert amúgy hüvelyi vizsgálat volt. Mondjuk azt tudom, hogy a streptococcus általában tünetmentes.

2023. júl. 3. 11:39
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nst-n erre rákérdezek legközelebb. Nem értem én sem, hogy miért nem szűrnek egyébként.
2023. júl. 3. 12:42
 12/22 A kérdező kommentje:
De egy hüvelygyulladást mondjuk sima vizsgálattal is észrevesz az orvos, ugye? A sok folyás miatt kérdezem.
2023. júl. 3. 12:43
 13/22 anonim ***** válasza:
74%
A sok folyás általában együtt jár a terhességgel. Végig volt nekem is, semmi bajom nem volt. Nálunk megcsinálják a streptococcus szűrést, de ha nem így lenne, akkor megcsináltatnám magán úton. Én nem engedném, hogy feleslegesen kapjak antibiotikumot, a babáról nem is beszélve. De kinek mi.
2023. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nálam se volt kenetvétel a 36. héten.

Csak a terhesség megállapításakor vizsgált meg az orvosom (magán).

2023. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a 36+5 napon már a kórházban voltam idő előtti burokrepedés miatt, végül 37+1 napon született a baba, antibiotikumot kaptam én is, mivel addigra nyilván még nem csináltak szűrést.

Egyébként a szűrésr a magándoki (már aki jár) szokta csinálni, vagy arra mindenkit az adott intézménybe küldenek, ahol szülni fog?

2023. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
53%

Múltkor kérdezték az orvos csoportban face-en, ott azt írták, az sem tragédia, ha valaki még antibiotikumot sem kap, a tendencia ezt mutatja.


De egyébként akár szülés előtti nap is el lehet kapni, hiába egy több hetes negatív lelet.

Semmi baja nincs a gyereknek az antibiotikumtól.

Valaki többször is szed terhesség alatt.

Ez megint ilyen túlmisztifikált dolog, hogy jajj antibiotikum.

Ha ártana, nem adnák, hanem pl sokkal komolyabban vennék a szűréseket.

2023. júl. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nincs túlmisztifikálva sajnos. A multirezisztens baktériumokat nem a szél hordta össze, hanem a cukorkaként osztogatott antibiotikumoknak köszönhetjük nagyrészt. Az meg hogy nem adnák, ha ártana... Hát, a gyógyszeripar sajnos nem így működik. Az egészségügynek, és vele együtt az orvosképzésnek pedig nem kevés köze van a gyógyszeriparhoz. Nem vagyok antibiotikum, vagy bármilyen gyógyszer ellenes aktivista, nem üldözöm tűzzel-vassal, amennyiben tényleg indokolt a használatuk. Nekem speciel fontos a saját és a gyermekem bélflórája is. Tipikusan olyan terület, amit könnyű szétbarmolni, többek között hasraütésre adott antibiotikumokkal, és annál nehezebb helyrehozni. Ez alatt pedig nem azt értem, hogy beszedtem egy random probiotikumot és már nem megy a hasam, mert az még messze van a jótól. Na de mindegy is, nem papolok. Nehezen állom meg, akkor is ha tudom hogy a környezetem fele hülyének néz, elnézést :D
2023. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

17es, szorol szora egyet ertek!

Lanyom 4 hónapig szenvedett az antibiotikum kurak utan, amibol az utolso total elkerulheto lett volna, ha nem ilyen lenne az eü rendszer.

2023. júl. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Csinaltasd meg maganban a 38. heten
2023. júl. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Nekem van egész friss infóm ezzel kapcs. Pesti baratnőmmel dumalgattunk tegnap. Náluk kötelezően levették a 36.héten a kenetet. Nekem a kiskönyvben sincs ilyen. Pont ma mentem védőnőhöz, aki szerint minden régióban más a kötelező. Ezt nem igazán értettem, hogy miért nem egységes a terhes nők gondozása országszerte. Szóval nálunk nem kötelező és állítólag ha bemennék államiba, akkor meg se csinálnák nekem, csak magánba lehet ilyet kérni. Na én erre nagyon kíváncsi leszek, mert már elegem van abból, hogy a tb-t csak dísznek fizetem. Most szerdán megyek a magándokimhoz, levetetem. Majd csütórtökön kíváncsiságból be fogok menni államiba és megkérdezem leveszik-e. Csak kíváncsi vok mit mondanak. Nagyon durva, hogy már ez sem kötelező vizsgálat. Ha fertőzött vagyok, akkor meg se tudnám.
2023. júl. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!