Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ügyeletben szülés vagy magánkó...

Ügyeletben szülés vagy magánkórház?

Figyelt kérdés

Érdekelne azok véleménye, akik a döntés előtt állnak, vagy már szültek.

Ortopédiai okok miatt csak császár jöhet szóba de félek attól is, hogy az ortopéd orvos ajánlását a császárnál nem veszik figyelembe, és természetes szülésre "köteleznek" (olvastam ilyenről).

A magán kórházban nyilván az van, amiért fizetsz.

Viszont mindkét esetben az ismeretlen orvosnál történő császár lenne, ez is elég félelmetes.

Sajnos a kórházhoz, ahova tartozom, több rossz véleményt is olvastam az orvosokról a neten és fogalmam sincs, mihez kezdjek.

A "terhesgondozáson megismerem és ha szimpi, nála szülök" sem játszik már mostanság sajnos.

Ti mi alapján döntöttetek az ügyelet és a magánkórház között?

Utólag jó döntésnek bizonyult?



2023. júl. 17. 18:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Én magánban szültem természetes úton, nagyon borzasztó volt, inkompetensek és hülyék voltak, csoda hogy még élek. De! Ha választanom kéne most, megint magánba mennék, csak máshogy csinálnám, már a terhesgondozás során jobban kiállnék magamért, nem bíznék vakon az orvosban és azonnal másikat keresnék, ha csak egy kicsi kételyem is támadna. Az adott kórházat is jobban megnézném. Az Ablak a világra honlapon magánkórházakról is vannak fent statisztikák, mert az ígyszültem.hu-n csak az államiak vannak.
2023. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
A császárt bármelyik nőgyógyász meg tudja csinálni. A természetes szülésnél fontosabb a doki személye, legyen megértő, kedves, császár közben ez egyáltalán nem fontos szerintem. Ha neked ajánlják a császármetszést kapsz róla egy papírt azzal be kell menni a kórházba, most nem tudom hogyan van, de nekem szülés előtt 1 hónappal kellett és senki nem fogja azt akarni, hogy természetesen szüljél, mert nem akarnak börtönbe menni miattatok.
2023. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%

Most bocs, de egy császármetszést bármelyik nőgyógyász meg tud azért csinálni, nem egy onkológiai műtétről van szó...

És ha egyszer le van írva az ortopédus által, hogy császár javasolt, miért kérdőjelezné meg bárki? Mindenkinek kényelmesebb kiírni egy időpontra...

Ez az "azt hallottam" meg egy vicc. Nem gyakorin kellene baromságokat olvasgatni.

2023. júl. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, még az utolsó válaszolónak is - stílusa ellenére ment a zöld kéz.
2023. júl. 17. 20:01
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az ortopéd ajánlás után a kórházzal, hogy elfogadják e? Ha nem, még mindig mehetsz magánba.
2023. júl. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Ugyeletben szultem surgossegi csaszarral, egy nem tul jonak mondott korhazban, de minden rendben volt, nagyon pozitiv elmeny volt meg a surgossegi csm ellenere is. Kedvesek voltak.
2023. júl. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Én a magánkórházat választottam, több okból is.


-Nekem fontos volt, hogy olyan orvos legyen mellettem, aki nem csak szakmailag profi, de emberileg is toppon van. Nem szól be, nem bánt meg, nem kezd el üvölteni velem éppen fájások közben.

-A helyi kórházban több a "rossz" orvos a szülészeten, mint a jó. Van alkoholista, van, aki szimplán le...arja a kismamákat, van, aki minősíthetetlen stílusban tárgyal a nőkkel. Úgy gondolom, hogy egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben nem erre van szüksége senkinek... Valamint, ha bármi komplikáció adódik, ne alkoholszagú orvos döntsön már a sorsunkról, borvirágos arccal... De olyan is volt, hogy az egyik barátnőmnek nőgyógyászati műtétje volt, amíg bent feküdt, meg is jött neki. A vizit során a főorvos minden nőt megvizsgált a kórteremben, mások előtt és a nővérek szóltak a barátnőmnek előtte, hogy "tartsa vissz a vérzést", mert hogy a főorvos úr NEM SZERETI, ha a nők vizsgálat és vizit közben menstruálnak.

-Nem volt szimpatikus, hogy a párom a saját gyerekét az első napokban max. egy ablaküveg mögül, vagy tv monitorján keresztül láthatja, én meg ott vagyok bent egyedül, miközben mindenen fáj, kiszolgáltatva a csecsemősnővérek rémuralmának és az orvosoknak.



Alapjáraton is borzalmas a magyar állami egészségügy, de ahogy a kismamákkal, nőkkel bánnak, az még rosszabb.

Nem traumatizálva szerettem volna hazaérni a babánkkal. Így volt egy szép szülésélményem, maximális profizmus vett körül, legyen szó akár magáról a császárról, akár a nővérek hozzáállásáról, akár pl. a gyógytornászról. Mindenkinél azt éreztem, hogy segíteni akarnak, azért vannak ott, hogy nekünk jobb legyen.

2023. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

"Most bocs, de egy császármetszést bármelyik nőgyógyász meg tud azért csinálni, nem egy onkológiai műtétről van szó..."

Persze, hogy meg tudja. Csak mondjuk gyógyulás, utókezelés, szövődmények és egyéb okokból nem mindegy, hogy milyen technikával végzi. Császár és császár között is van különbség.


Még nem szültem, de most volt egy nőgyógyászati műtétem, magánkórházat választottam és szülésre is azt választanám. És nem (csak) az orvos miatt. Jó esetben az orvost alig látod. Hanem a nővérek, szülésznők miatt. Persze, a beavatkozásoknál a doki végzi a a nagy munkát, de egyáltalán nem mindegy, hogy miután túl vagy rajta, a nővéreknek milyen a hozzáállása. Hogy éjszaka ne legyen luxus fájdalomcsillapítót kérni. Hogy ha csöngetsz, akkor ne 45 perc után jöjjön. Hogy kicserélje alattad a lepedőt. Hogy ne üvöltsön veled, ha nem tudsz egyből felkelni friss sebbel. Stb.

2023. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én államiban szültem most, ügyeleten. Gerincsérvvel műtöttek pár éve. Nem volt császár indikáció, nem is akartam volna, hogy szétvágják a hasi izomfűzőt, és a méhem. Az ellátás borzasztó volt. Tapasztalatlan rezidenst és szülésznőt fogtam ki. Nem bírtak normálisan ellátni, pár hétre újra műteni kellett. A gátam se bírták normálisan ellátni. Hólyag-és végbélsérvem lett. Soha többé ügyelet! Magánban is megtörténhet ugyanez. De! Magánban van lehetőséged előre beszélni a szülésznővel, tájékozódni, és egy gyakorlott orvost kiválasztani, aki egy gátat meg tud varrni legalább. Illetve a kórházban lesz legalább a babáddal együtt helyed, számolnak veletek. Mert mindezen felül az osztályon se volt szabad ágy, az ápolók is parasztok voltak. Császárra is én választanám az orvost, mert ügyeleti kapkodásban el nem tudom képzelni, hogy abban az idegbajban a mellettem fekvő szobában mit műveltek a császáros kismamával, milyen szövődményei lettek később. Gondold át jól!
2023. júl. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Kicsit sok lett a hisztérikus válasz. Nyugodtan lepontozhattok, csak azért mert rá vagytok függve a magán egészségügyre. Egy császármetszesnel ha van valami gond később nem attól fog függni, hogy állami, vagy magán ellátásban csinálták.

7-es: ugye ezt a sztorit te sem hiszed el?

"De olyan is volt, hogy az egyik barátnőmnek nőgyógyászati műtétje volt, amíg bent feküdt, meg is jött neki. A vizit során a főorvos minden nőt megvizsgált a kórteremben, mások előtt és a nővérek szóltak a barátnőmnek előtte, hogy "tartsa vissz a vérzést", mert hogy a főorvos úr NEM SZERETI, ha a nők vizsgálat és vizit közben menstruálnak."

Pont egy nőgyógyászt abszolút nem fog zavarni a menstruáció. Nem tudom te vagy a barátnőd talál ki ilyen sztorikat, de igen gyenge lett.

Kérdező! Vannak rossz helyek és jó helyek, meg kell nézni hova mész. Maganban azzal is kedvesek aki bunkó, mert fizet érte. Egy sima császár esetén inkább felretennem azt a másfél millát, minthogy kicsengessem azért a 2 napért, meg a finomabb kajaert, túl drága.

2023. júl. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!