Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek lehet/alakulhat ki...

Kinek lehet/alakulhat ki trombózis a szülés után? Csak császármetszés esetében fordul elő, vagy hüvelyi szülés után is?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hallottatok-e a 28 éves négygyerekes Vandáról, aki sajnos egy pár hete elhunyt, mégpedig trombózisban.

4 császármetszése volt, az első hármat Németországban szülte, viszont a negyediket már itt Magyarországon, de nem kapott vérhígítót.


2023. aug. 1. 19:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
84%

Na, azért amíg csak az egyik oldalt hallod, nem kell mindent elhinni.

Hány ilyennel találkozom. Behozatja magát mentővel (utána a család kocsival persze, mert ugye a mentő az taxi), mikor meg az orvos közli vele, hogy bent kéne maradni, akkor hirtelen rohadtul nem ér rá.


Szóval simán lehet, hogy szarul volt, kihívta a mentőket, megmonták, hogy be kellene menni a kórházba, az meg nem akart, utána meg késő volt.

Ez is egy variáció.

Persze azon nem változtat, hogy kellett volan vérhígítót kapnia, de mondjuk lehet, hogy meg lehetett volna menteni, ha ő sem felelőtlen.

2023. aug. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Édesapám trombózis miatt halt meg, úgyhogy én csináltattam egy mélyvénás trombózis panelt (V. faktor Leiden mutáció + INR) amikor terhes lettem. Enyhén örököltem apámtól a hajlamot, folsavat javasoltak egy életre, és sok folyadék fogyasztást, mozgást. Nem volt gond terhesség alatt.

Ha félsz tőle, én csináltatnék a helyedben egy labort, hajlammal azért nagyobb az esélye, hogy lesz valami terhesség alatt. Anno fogamzásgátlót is szedtem, ami szintén növeli a trombózis kockázatát, de így sem volt baj, hogy hajlamom van rá.

2023. aug. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!