Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet szülésre hangolódni...

Hogy lehet szülésre hangolódni, ha hírtelen minden káosz lett?

Figyelt kérdés
36 hetes terhes vagyok, van egy 1 évesem. Már megvolt minden véve a babaszobához és szüléshez, ezen a héten akartam mindent véglegesíteni és eljutni ahhoz az érzéshez, hogy kész vagyok, jöhet a baba. Erre tegnap kigyulladt és leégett a ház egy része. Sokminden megsérült, több milliós a kár, és hirtelen a minden készen áll a babáhozból semmi nincs kész a babához lett. Teljesen kétségbe vagyok esve, szédülök és hányingerem van a stressztől egész nap. A nagylányom is érzi ezt rajtam, emiatt extra nyűgös ő is. Tudom, hogy ha eljön az idő, akkor így vagy úgy ki fog jönni belőlem az a gyerek, de nem így akartam szülni. Én nagyon készültem erre a szülésre lelkileg és most csak egy feladatnak, nehezítő körülménynek, problémának érződik. Hogy hozzam magam rendbe, ha semmi nincs rendben? Adjatok kérlek tanácsot, csak egy egy gondolatot, ami segít kikerülni ebből. Annyira el vagyok veszve, egy csomó terhet meg kellene tartanom, de úgy érzem, hogy arra is képtelen vagyok, hogy boldog hangon olvassak este mesét.
2023. aug. 14. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Jaj nagyon sajnálom!


De ANYA vagy, ami azt jelenti hogy a világon mindennél erősebb!

Most valamiért egy nagy feladatot dobott eléd az élet, de meg fogod oldani.


Remélem van a segítsen a pakolásban, takarításban, te próbálj meg pihenni és megnyugodni, a babádnak az a legfontosabb.

2023. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Én is nagyon sajnálom, szörnyű helyzet. Ha anyagilag megtehetitek, hívjatok minél több segítséget, akár takarító csapatot is. Ha a baba cuccai is odalettek, én nem szaladgálnék már értük, inkább megrendelném őket. Átmenetileg megoldás lehet az is, hogy elköltöztök valamelyikőtök szüleihez (ha erre van lehetőség), és akkor mégis nyugodtabban tudjátok rendbehozni a házat. A baba még akár egy hónapot is várhat, egyesek szerint érzik ők, hogy mikor kell megszületni. Kitartást kívánok!
2023. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ez szörnyen bosszantó lehet. Nálunk annó felújítás után égett le a lakás. Szóval átérzem. Én mindig arra gondoltam, hogy a tárgyak pótolhatók, az emlék a fontos.

Mindenki jól van, nem sérült meg. Babaholmid lesz új, meg amik most odalettek, és a babád akkor is meg fog születni, ha nem az eredeti helyre várjátok. El fognak halványulni ezek a negatív dolgok, akkor is, ha most nagyon megkeserítik a napjaidat.

Kitartást kívánok neked!

2023. aug. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Sajnálom. Igaz, bár nem nekem nem égett le a ház, de azt hadd mondjam, hogy első éjszaka amikor hazavittük a lányomat, mózeskosárban aludt mellettem. Illetve lavorban fürdettem. Semmi nem volt neki, hamarabb jött és még a kiságy sem volt otthon, meg a kis kádja se. De lett egy gyönyörű, csodaszép egészséges okos kislányom. Ez a lényeg
2023. aug. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van pénz szimplán rendeld meg újra a neten a dolgokat. Ha nincs akkor helyi ingyenes csoportokban posztold ki a történeted és kérj segítséget/babacuccokat. Szokott ez ingyen csoport vagy zero waste csoport néven futni facebookon. Beírod az ingyen vagy a zero waste szót és azt a várost/kerületet ahol laksz a keresőbe és kidob egy csomó csoportot.


Sok szerencsét és még semmi nincs veszve,plusz kérj segítséget gyerekes családtagoktól,barátoktól.

2023. aug. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sajnálom, de hidd el minden pótolható. Ilyen helyzetekben nagyon nagy az összefogás. Én pont nem vagyok Facebookon, de ha felraksz egy posztot, tuti, özönleni fognak a babacuccok,azt se fogjátok tudni, hova rakjátok.

A legfontosabb pedig, hogy senkinek nem esett baja! Tudod, mekkora mázli ez? Tudom, most szörnyűnek látszik, de olyan tragédia is történhetett volna, amit sose hevertek ki. Plusz, ha jól értem a ház nagy része ép maradt. Ez is ritka. Kegyetlen dolog minden tűzeset, de örülj, hogy a lehető legjobban jöttetek ki belőle, ha már megtörtént.

2023. aug. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, nagyon jól esett olvasni őket! Igen, anyukaként eddig is mindig megtanultam többet csinálni, mint amennyit úgy éreztem, hogy képes vagyok. Ezen is túl leszünk és majd lesz mit mesélni a kisfiamnak, hogy ő hogy érkezett.

Már amennyire szerencséje lehet valakinek, akinek kigyulladt a háza, nekünk baromi nagy szerencsénk volt. Valószínűleg 1-2 perccel azután értem pont haza, hogy kigyulladt a ház (elektromos tűz volt klíma meghibásodás miatt), a férjem bent dolgozott. Ha nem pont akkor esek haza, akkor lehet, hogy bent ég. A tűzoltó szerint 5 perc múlva az egész ház lángokban állt volna. Így sikerült mindenkit kimenteni bentről, és megállítani a tüzet mielőtt kiértek a tűzoltók. Lakhatóak is lesznek a hálók, amint kiszellőzik a ház, borzasztó égett műanyag szaga van az egész háznak. A biztosító azt mondta, hogy várjunk és ne is rendeljünk meg semmit, amíg ők ki nem jöttek felmérni a kárt. Utána szerencsére mindent rendbe tudunk tenni, a szükséges minimumot ki is tudjuk fizetni azonnal. Csak nagyon versenyfutás van az idővel, hogy pont legalább belül legyen rendben minden, mire jön a baba. Remélem, tényleg tudja a kisfiam, hogy mikor kell jönni, és vár még egy picit. Nagyon szeretnék ráhangolódni a születésére és úgy várni őt, mint a nővérét.

2023. aug. 15. 06:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Borzalmas lehet! De ahogy olvasom, egy talpraesett nő vagy! Sztem probalj nem aggódni, minden rendben lesz. Biztosító fizet, amit tudtok, megtesztek. Lesz mit mesélni később a fiadnak! Tudatosan keszultél, az nem megy veszendőbe! A szülésnél eszedbe fog jutni és akkor csak arra fogsz koncentrálni. Kitartást kívánok és nagyon boldog babázást! Minden rendben lesz!
2023. aug. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos pont “jókor” jött ez a baleset, de én inkább örülnék neki, hogy senkinnem égett bele a házba és a házam is menthető. Nem tudom mikor született az első gyereketek, de valószínű még 3 hetet minimum bent marad és addig el lehet készülni az alap dolgokkal.

Engem szülés utàn a férjem felhívott, hogy balesetezett, hátulról belecsapódott egy autó a piros lámpánál. Delikvens telefonozott, mi mást csinált volna. Az autó totálkár lett, de a férjem is nyakmerevítőben végezte, hálistennek csak abban.

Én a kórházban azt se tudtam mi van, a férjem a balesetin, a gyerekem inkubátorban… hát az se volt kellemes. Lényeg, hogy minden rendben legyen a babával, meg veletek a többi pótolható

2023. aug. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem pont akkor esek haza, akkor lehet, hogy bent ég.


Miért, ágyhoz kötött? Ha ti eloltottátok, akkor az nem állt volna lángokban 5 perc múlva. Többmilliós kár vagy csak szellőztetni kell a hálókat, Leégett egy része vagy csak szellőztetni kell a hálókat? És érdekes, a katvéd honalpján tegnapra lakástűz nincs, csak műhely... Miért jó hazudni?

2023. aug. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!