Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhesgondozás magánban,...

Terhesgondozás magánban, szülés államiban, hogyan?

Figyelt kérdés
Lehet én vagyok tudatlan, de annyira hozzászoktam hogy 16 éve ugyanahhoz a nőgyógyászhoz járok magánba, hogy már nem is emlékszem hogy csináltam annó korábban, plusz gondolom voltak azóta változások. A védőnőm mondta melyik kórházhoz tartozom, és hogy ott kell szülnöm ha nincs másik tervem, viszont még életemben nem tettem be oda a lábam. Gondolom, jó lenne előtte azért valami vizitet tenni oda, csak hogyan, kérjek időpontot? De mire? A vizsgálatok úgy jönnek sorba, ahogy a saját dokim mondja, nagyon nem tervezek előre. 22 hetes vagyok most.
2023. aug. 18. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam szülés előtt a kórházban, csak magánrendeléseken.

Nem is kell menni. Ha szülni fogsz, majd bemész és ennyi.

2023. aug. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene előtte odamenni?

Én jártam az államiba a kötelező terhesgondozásra is meg a magándokimhoz is, viszont egyik terhesgondozás sem a kórházban volt...

Mondjuk fertőzés miatt voltam egyszer a kórházban az ügyeleten, ami a szülőszobán volt helyileg, de nem szétnézni mentem, hanem mert muszáj volt. Ha nem lett volna hétvégén panaszom, akkor valószínűleg sosem járok ott előtte, de szerintem akkor sem ért volna semmi hátrány 🙂

2023. aug. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szülés előtt megjelenni a kórházban. Oda mész vizsgálatokra, ahova akarsz. Én is így tettem.
2023. aug. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak tb alapon járok terhesgondozásra, de a kórházba még be se tettem a lábam soha.


A tb-s járóbeteg ellátás teljesen máshol van, mint a szülészet, teljesen más nőgyógyászok is dolgoznak ott, mint a szülészeten. Igazából szülés előtt az a jó, ha nem jár kórházban az ember, oda csak akkor kerülsz, ha baj van...


Covid előtt volt a kórházakban szülőszoba látogatás,hogy legalább azt tudja az ember hova kell menni, ismerős legyen a hely, de már az sincs. Majd ha beindul a szülés a portán a biztonsági őr eligazít hova kell pontosan menni.

2023. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Csak idétlennek tűnt a gondolat, hogy decemberben odaállítok bejelentés nélkül, hogy "helló, XY vagyok, és jöttem szülni"...
2023. aug. 18. 12:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel oda tartozik a lakcímed, senki nem fogja megkérdezni, hogy te mit csinálsz itt.
2023. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Maganba jartam terhesgondozasra, az utolso vervetelre es NST-re pedig a lakcim szerinti korhazba, oda is mentem szulni.
2023. aug. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van ahol van szülőszoba látogatás vagy szülésfelkészítő. Nézz utána, szerintem érdemes menni, ha van.
2023. aug. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!