Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni 6 hétben fertőzés...

Szülés utáni 6 hétben fertőzés mivel kezelendő?

Figyelt kérdés
3 hete szültem hüvelyi úton, most 1-2 órája kezdtem érezni egy pici diszkomfort érzetet odalenn. Nem mondanám viszkető érzésnek, csak eléggé furcsa :( egyébként még tisztulok, pici vérzés és nyálkás folyás még van. Ilyen esetben megvizsgál egyébként a doki? Vagy a varratok miatt pl meg sem tudja nézni? Valaki volt ilyen helyzetben? Mit kapott rá vagy mi volt a terápia?

2023. aug. 21. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos bármikor megvizsgál. Miből gondolod hogy fertőzés?
2023. aug. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, csak ez jutott eszembe :/ mióta megszültem folyamatosan fujom az Aloe firsttel, azt ajánlották. Nem voltunk együtt a férjemmel, egy nap tusolok kb 3 alkalommal is. Oda figyelek nagyon.

Egész várandósság alatt problémám volt a zöldes folyassal, ami a végére el is múlt, de a doki kb hülyének fog nézni ha felhívom, hogy lehet valami fertőzésem van most 😅

2023. aug. 21. 19:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Megtudnak vizsgálni folyással is, vérzéssel is. A varrat meg semmit sem zavar, miben korlátozná? Max neked fájdalmasabb és sokkal óvatosabban kell csinálni. De ha gyermekágy alatt valaki fertőzést kap, azt megvizsgálják. Hidd el, láttak ők és kezeltek már cifrább dolgokat egy kis véres folyásnál 🙂. Mindenképp hívd fel az orvost, mondd el mi a gond, mert a méheden még egy seb van, ahonnan a méhlepény levált ugye, ha odafeljut egy fertőzés annak nagyon komoly következményei lesznek. (amúgy lehet csak a betéttől viszketsz, én sem bírom a betéteket, de inkább orvos mondja ki, hogy nincs gáz, vagy ha van kezelje). Tudom, hogy zavar a folyás és nem tudom mit használsz, de a napi 3 tusolás sem biztos, hogy jó ha szappannal, tusfürdővel stb ennyiszer mosod, kinyírja a hüvelyflórát, probáld inkább csak sima, tiszta vízzel mosni magad ott.
2023. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Octenisept jobb, az aloe csak gyulladásgátló.
2023. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Xepil intim mosakodot használok, és erre is gondoltam, hogy nem-e attól. Igazából nem viszket, hanem érzés mint egy horzsolás, mintha valami kicsípte volna
2023. aug. 21. 21:17
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan elmehetsz orvoshoz előbb is. Láttak ők már cifrábbat is.
2023. aug. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 4.napon volt varratszedés, és hidd el, eléggé véreztem még közben, de nem volt gond.

Én is az octaniseptet javaslom inkább

2023. aug. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Megvizsgálnak így is, ezen ne aggódj :)

Nekem is volt ilyen, de az állandó, hetek óta tartó betéthasználat okozta. Ahogy elmúlt a vérzés és nem kellett betét, megszűnt a kellemetlen tünet.

2023. aug. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ma befújtam octenisepttel és megnéztem a sebet kis tükörrel. Bocsánat a fogalmazásért, de egy nagy lyuk tátong ott :( ez normális? Nem kellett volna már vissza záródnia?
2023. aug. 22. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!