Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért-Mitől véres az újszülött...

Miért-Mitől véres az újszülött baba? Ilyenkor mi vérzik?

Figyelt kérdés
2010. okt. 16. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
A méhszáj nyílásakor keletkeznek apró repedések a nyálkahártyán, illetve kitoláskor ha gátmetszés, vagy repedés van akkor az is vérzik.
2010. okt. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
feltétlenül szükséges a gátmetszés?Vagy meg lehet beszélni az orvossal hogy te nem szeretnél ha nem muszáj,csak végső esetben?
2010. okt. 16. 16:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg lehet beszélni de inkább a szülésznővel. Legtöbb helyen első szülésnél van gátmetszés, de a többedik szülést már megpróbálják gátvédelemben csinálni.

De persze van ahol az elsőt is lehet úgy szülni. Masszírozni szokta a gátat a szülésznő szüléskor meg vannak rá technikák hogyan lehet ezt kivitelezni.Mindkettőnek van előnye, hátránya.

2010. okt. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon féltem a gátmetszéstől. Meg sem éreztem, és másnap már törökülésben szoptattam. A szülőszobáról saját lábamon mentem át a kórterembe. A második szülésnél is megpróbáltuk a gátvédelmet, de végül kb 0,5 cm-es vágás lett, mert már kezdett volna repedni. Ezzel sem volt gond. A szülésznővel kell megbeszélni. Ha nagyon hosszan vajúdsz akkor nem ajánlom a gátvédelmet, mert állítólag meghosszabbítja a kitolást, ami nem biztos hogy jó a babának.
2010. okt. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gátvédelem: hosszú vajúdás, 17,5óra, orvosi hiba miatt, már majdnem császár lett, mikor észrevették, hogy a burok még nem repedt ki rendesen, éppen csak szivárogni tud a vizem, ezért nincsenek fájásaim, rendesen burkot repesztettek, 5,5óra rendes fájásokkal, aztán tolófájások, na a szülésznő gátvédelmezett, azt hittem nem jövök le a szülőágyról olyan fáradt voltam, ő meg csak maszíroz és maszíroz, közben nyomnék, de nem lehet. Na a 3.nekifutást megköszöntem, és kértem a gátmetszést, alig vágott a doki, csak picit csípet, és hidd el, nekem ott akkor az volt a legkisebb bajom, hogy vág-e vagy sem, csak legyen kint a kicsi, ne legyen baja, és had aludjak/ájuljak el... A sebet egy egy nagyon hülye mozdulatnál éreztem csak, pl ráültem a sarkamra... na meg az első nagywc... de azt azt hiszem mindegy lett volna ha van seb ha nincs:( majdnem annyi idő volt mint a kitolás:(:) Ha nem muszáj nem csinálnak bécsikapút a nőnek, meg óriási sebet.


Vér: icipici sebek keletkeznek a nyálkahártyán, néha nem csak kicsik(van akit belül is varrni kell), plusz a gátmetszés sebe, ezért van vér a szülésnél, ha csak a mini repedések vannak, akkor alig van vér, majdnem semmi, ha van gátmetszés akkor is "minimális", ha valaki nagyon reped akkor van sok. Illetve a placenta megszületése után, mert az konkrétan sebet hagy a méh falán, azért is van, meg a leváló nyálkahártya miatt a lochia, gyerekágyas vérzés/folyás.

Nagyon durva esetben a kicsi vérzik, ha megsértik valamilyen eszközzel szülés közben, belecsíp a doki véletlenül, vagy vákuumnál felsértik... de ezek nagyon ritkán vannak...

2010. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

már nagyon sok helyen automatikusan gátvédelmet alkalmaznak a szülésznők. És ha mégis szükség van a gátmetszésre, akkor csinálják, amikor mindjárt odaér a baba feje.

Nekem is volt gátvádelem, mégsem tartott sokáig a szülés.

2010. okt. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!