Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után tapasztalta ezt...

Szülés után tapasztalta ezt valaki? Kellemetlen nyomódás odent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az igazat megvallva több panaszom van most (majd 14 hónapos a kicsi), mint közvetlenül szülés után. Aranyerem lett, de nem rögtön, egy idő elteltével. Azt hittem, hogy visszajött, de már nem is tudom... Amikor a mosdóba megyek, nincs semmilyen vér, fájni sem fáj, néha kellemetlen igaz. Viszont a nap nagy részében jelen van egy tompa nyomás a végbél környékén (mint valami húzná lefelé, tudom, furán hangozhat), illetve úgy alapjáraton odalent, feszít szét, de nem állandóan. Úgy érzem, hogy instabilabb lettem, pl. ha sétálok...

Nem kellemes, ha ülök, pedig alig ülök valamit, inkább esténként egy picit, de az sem kellemes, mi lenne ha még sokat ücsörögnék.... Nem mintha idő lenne rá 😁


Szerintetek mitől lehet? Keressem fel az orvosomat? Az aranyeremmel voltam.


2023. szept. 4. 09:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, ha számít a kérdésem szempontjából, hogy 9 cm-re voltam kitágulva, 11 körül reggel már számítottunk a picire, de este 7-re érkezett csak meg. A tágulási időszak utolsó része (cm) és a kitolási között 7 óra telt el nálam. Ami állítólag elég sok, mármint amit anyukától hallottam, egyszer szültem, nem tudom. Szerencsére nem ijesztett el, de nem volt kellemes.
2023. szept. 4. 09:48
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gátmetszésed volt?

Mindenképpen nézesd meg magad, hogy nincs-e méhsüllyedésed, vagy ilyesmi. 15 hónapos a kislányom, volt gátmetszésem, nekem az elejétől olyan érzésem volt, mintha alig bírná a gátizmom a ránehezedő súlyt, állandó nyomásérzés belülről gyakorlatilag. A dokim mindent a helyén talált, ami engem azért megnyugtatott. Ez az állandó érzés kb. fél év után ritkábbá vált, mostmár csak akkor érzem, amikor megjön... 2 napig, durván. Ez így már azért vállalhatóbb, de remélem egyszer ez is elmúlik.

2023. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm szépen a válaszodat!


Volt. Nekem is olyan érzésem van. Persze azzal nyugtattam mag, hogy hát változik a test, illetve idő kell, míg minden visszaáll az eredeti állapotába. Ami igaz is, de mostmár zavar eléggé. Miután felkelek, szinte azonnal előjön.


Örülök neki, hogy te már jobban vagy. Remélem teljesen elmúlik nálad is. Igazából én is ebben bíztam, hogy hát elmúlik, de közben frusztrál, így azért szerintem én is felkeresem az orvosomat.

2023. szept. 4. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!