Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tegyük fel , szeptember 28 a...

Tegyük fel , szeptember 28 a dátumom menstruáció szerint,de az orvos legutóbb szeptember 26-mondott a baba szerint,melyiket kell nézni? Ha szeptember 25 jön,akkor úgy mondom hogy 39+6-ra született? 😊

Figyelt kérdés

2023. szept. 10. 05:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
De mi a kiírt dátum? Csak az számít. A menstruáció szerinti? Ha 28-a a kiírt dátum, és 26-án születik, akkor 39+5-re születik. 12-ik hét után már nem módosítanak a kiírt dátumon, hiába mondta az orvos a 26-ot, gondolom méret alapján nagyobb kicsit a magzat, de ez önmagában semmit sem jelent. A terminust is túllépheted akár.
2023. szept. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Harmadik terhességem,mindegyiknèl változott a terminem a baba méretei alapján, legutóbbi dátum amit mondott ,az 26,és igen,a menstruáció alapján pedig 28 lenne..

Első kettőnél is így volt.

Nem M.O-n élek

2023. szept. 10. 07:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Két nap... nincs igazán jelentősége. Tudtommal Magyarországon is inkább akkor használnak méret szerinti dátumot, ha hetekkel eltér a menzesz szerintitől. Nekem 2 nap eltérést mértek a 12. heti uhn a menzeszhez képest, így az orvos a menzesz szerintit használja azóta is. Első gyereknél volt, hogy vagy 10 nap különbség volt, és ott emiatt a méretét nézték (előbb is született, mint a menzesz szerint kellett volna, teljesen spontán és egészségesen).
2023. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Beutalón szeptember 26 -van,baba alapján.
2023. szept. 16. 10:06
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem mondta a doki,az orvosi beutalón szeptember 26 van...

Menstruáció szerint 28,de az a dátum sehol sincs feltűntetve

2023. szept. 25. 20:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Az számít ami fel van tüntetve, amit csak mondott nem igazán. De amúgy miért ennyire fontos ez? A gyerek nem olvassa az orvosi papírokat, nem tudja mikor kellene megszületnie.
2023. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Számít..

Ma voltam másik orvosnál a kórházba,2 nap múlva vissza kell mennem mert nagy a baba.

Ha nem jelentkeztem volna ma a ,kitudja meddig maradna bent.

Szerencsére van a szülészeten pár ismerősöm,és rokonom, rájuk írtam az este,és mondták hogy mindenképp jelentkezzek reggel

2023. szept. 26. 19:25
 8/9 A kérdező kommentje:
Végül a kiírt dátum a 26 tehát a mai nap
2023. szept. 26. 19:25
 9/9 A kérdező kommentje:

Első kettő is közel 4,5 kg.

Nagyon vékony alkat vagyok,férjem is,és cukrom sincs...

2023. szept. 26. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!