Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaki náthásan/covidosan/i...

Ha valaki náthásan/covidosan/influenzásan szül, akkor egy ágyas szobába kerül?

Figyelt kérdés
A fertőző kismamát egy szobában helyezik el a többi kismamával vagy külön?

2023. szept. 30. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Senkit sem érdekel. A covidot sem veszik már komolyan. Beraknak a közösbe.
2023. szept. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Azért vannak normális kórházak ahol tartanak fenn 1 ágyas szobákat a beteg kismama-baba páros elkülönítésére kedves 1-es!

Ugyanúgy mint a gyerekosztályon sem rakják össze a műtött gyereket a fosós-hányóssal...

2023. szept. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi 5-en voltunk a szobában, az elején csak 1 köhögött, a végén már hárman voltunk betegek. Császár után ez a köhögés külön jó volt. Abban a pár napban rengetegen voltunk a szülészeten, a csecsemős osztályon nem is volt hely, sima nőgyógyászatra kerültünk. Ez idén júliusban volt Pécsett. Mondjuk ahány szülészet bezárt a környéken, én nem csodálkozom…
2023. szept. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi megyei kórházunkban elvileg azért nem elérhetőek a VIP szobák, mert covidos kismamáknak tartják fenn. Legalábbis februárban, mikor szültem, még így volt, és covid megjelenése óta van ez érvényben.
2023. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Fertőző beteget nem tesznek be a többivel,max ha nem tudják,hogy az,mert nincs tünete és nem volt teszt. Rokonom kórházba van jelenleg(nem szülészet),beraktak a szobába egy illetőt,aki elkezdett köhögni,majd lefertőzött mindenkit a 6 ágyas kórterembe coviddal. Ezután rokonom,aki teljesen mással feküdt bent és végre hónapok után hazajöhetett volna,átvitték a fertőző osztályra,mert olyan fantasztikusan rosszul lett és olyan durva tüdőgyulladása alakult ki emiatt. Ez mostani történet,még bent van.

1#-es nem fognak coviddal berakni a közösbe,hogy a többi picit is lefertőzd.... ahogy egy influenzásat,vagy köhögőset sem fognak,tehát függetlenül a covidtól. Itt is ahova én tartozok sokszor a VIP szoba van fenntartva,de van ezenkívül több 2 ágyas kórterem is külön fürdőszobával pont ezekre a célokra egyébként.

2023. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én másfél hete szültem. Volt ott egy covidos anyuka. Előtte már a terhespatológián is ott voltunk mindketten. Őt akkor is elkülönítették, és a szülés után is egyágyas szobába rakták a babájával. Teljesen beöltözve mentek be hozzájuk a nővérek, orvosok mindig. Mikor negatív lett a tesztje neki és a babának is, akkor rakták a többiek közé.
2023. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Voltaképp ugyanazt írtam, mint a többiek, mégis lepontoztok. Érdekes. Elkülönítik, ha tudják. De honnan tudná bárki, ha nem tesztelnek?
2023. okt. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7# Ha nem tesztelik és tünet sincs akkor sehonnan.:D De ha bármelyik fennáll,akkor igen.
2023. okt. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!