Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Látogatási tilalom, apás szülés?

Látogatási tilalom, apás szülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


39+3 napos terhes vagyok. Ma adott ki felhívást a kórház, ahol szülök, hogy holnaptól az influenza járvány miatt látogatási tilalmat rendel el, ez mellett az apás szülést is akkor engedélyezik, ha az apa be van oltva és erről orvosi igazolást visz, amiben az is szerepel, hogy nincs influenzás megbetegedése.

Sajnos a párom nincs beoltva. De holnap bemegy az orvoshoz felveszi az oltást, ezen kívül kér igazolást, hogy nem beteg, nincs tünete sem.

Szerintetek így beengedik a szülőszobába?

Nagyon el vagyok kenődve ez miatt :(



2018. febr. 21. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Az oltast nem fogadjak el ha most kapja erre szamitsatok.

Egyebkent ez az ujszulottek erdeke ( a tiede is !! ), ok belehalhatnak egy esetleges fertozesbe!

2018. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Persze tudom, hogy elsősorban az ő érdekük. Valahol sejtettem is, hogy nem fogják így beengedni. ☹️

Köszönöm a válaszod!

2018. febr. 21. 19:59
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Attól.függ,ki az orvosod. Az én páromat beengedték. Mellettem szülő anyuka párját nem.
2018. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nincs fogadott orvosom 🙁

Nincs mit tenni, egy próbát megér, sajnos más választásunk nincs már.

Neked is köszönöm!

2018. febr. 21. 20:11
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell kérdezni a kórházban. Ahol dolgozom, ott csak akkor jöhet az apuka, ha min. 14 nap telt el az oltás óta és nincs betegsége.


Egyébként minden egyes évben ez van, nem értem, hogy miért nem figyelmeztetik azokat, akik ilyen tájra vannak kiírva. Nálunk minden egyes évben megy a hiszti ezen, hogy miért nem jöhetnek be, holott nem volt olyan év, mikor járvány miatt ne lett volna tilalom.

2018. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Első vagyok, azt nem írtam én is kórházi dolgozó vagyok.
2018. febr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Gyerekek, édesanyák érdeke...és a többi kisbabát, anyukát is illik tiszteletben tartani, nem csak magunk érdekét nézni.

Sajnos ez a február tényleg mindenhol ilyen, én második babámmal vagyok utolsó idős kismama, jelenleg várakozó állásponton vagyunk, mert bármikor indulhat a dolog, és sajnálom én is, hogy ismét korlátolt időszakban szülök (mint elsőt is), ráadásul kisfiam így napokig nem látom majd, de ezt el kell fogadnom, és ezt a pár napot ki kell bírni valahogy, illetve a szülésen is helyt állni, egyedül vagy sem, de akkor is.

Ez a mi érdekünkben lett elrendelve, s gondolj bele, hogy Neked sem tetszene, ha a kisbabád össze szedne egy komoly vírust, mert más anyuka mindenáron beprotezsálta a férjét, akiben lehet, hogy éppen lappang valami...

2018. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tavaly szültem influenzaszezonban, itt sehol nem volt kiírva, hogy mennyivel előtte kell oltatni az apukának, de valamiért nekem is rémlik a14 napos intervallum.
2018. febr. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A 14 nap az alap intervallum sajnos.:/
2018. febr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De miért nem vette fel az oltast hamarabb? Én január 8ra voltam kiirva és december 20an szültem. De már december elején beltartalmi a férjem magát. Pedig még akkor sehol se volt az influenza.
2018. febr. 22. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!