Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány perces fájásokkal érdemes...

Hány perces fájásokkal érdemes már kórházba indulni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert az első szülésemnél túl hamar indultunk be, beraktak éjjelre egyedül vajúdni egy terembe, néha rám néztek, szóval ezt itthon is tölthettem volna, sőt, ha legalább a fél éjszakát még itthon vagyok, jobb lett volna.


Most ha minden ok, akkor nem akarok egyből rohanni, mint az elsőnél.


2023. okt. 2. 09:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kb 20 percre lakunk a kórháztól forgalomtól függően plusz mínusz 5 p.
2023. okt. 2. 09:40
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj bármi.lehet útközben...inkább hamarabb mint máshol szülj meg.mkstanában elég sokan szültrk pl járdán taxiban stb.
2023. okt. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod előre, hogy ő hogy születik. Lehet, hogy pikk-pakk. Inkább menjetek be, minthogy meglepetés érjen!

Nekem a második nagyon hamar érkezett.

2023. okt. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Mi kb 3 perces fájásoknál indultunk (első gyerek), de többet nyomott a latban az érzés, hogy most KELL menni. Otthon vajúdgattam békességben, mosolygósan, dúdolgatva, pocakot simogatva, viccelődve a férjemmel, aztán egyszer csak átbillentem egy másfajta pszichés állapotba, kizáródott a külvilág, hirtelen minden idegesíteni kezdett, rosszabbul is voltam, csak befelé akartam figyelni. Mondtam, hogy most azonnal indulás. (20 perc tőlünk a kórház.) Azt mondták, pont jókor jöttem, két óra múlva megvolt a baba. Később olvastam erről, hogy tényleg létezik ez az éles határ a mosolygós-átszellemült meg a beszűkült ösztönállapot között a vajúdás során.
2023. okt. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 percest mondtak szulesfelkesziton 20 percre levo korhazban. Nekunk 5 percre van a korhaz, en 3 percesekkel mentem.
2023. okt. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy felelőtlenség is lehet, de annyira szr volt az előző élmény, hogy szeretném, ha most máshogy lenne.

Egyébként én is emlékszem, hogy volt egy ilyen határ, mikor már nagyon elkezdett fájni, és nagyon rossz volt egyedül ez.

Annyira, hogy nem is emlékszem már mi hány perc volt a végén.

Most meg a férjem végképp nem fog tudni bejönni, mert a kicsivel lesz itthon, főleg ha éjszaka indulna meg, elég lesz ha beszaladnak velem, de ott gyerekkel nem ülhet, meg nem is akarnám.😕

2023. okt. 2. 12:20
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a doki, hogy 3 perces fájásoknál találkozunk. Kb.10 perc kocsival a kórház. Hát menet közben volt, hogy azt hittem, megszülök a kocsiban,vagy a liftben. 22:10-kor indultunk a kórházba, 23:02-kor született a fiam.

Amikor 3 perces lett a fájás, elkezdtem öltözni, mondtam a férjemnek, hogy menjünk. Amikor vettem a nadrágot, volt egymás után 2 egybefüggő fájás. Na ott ijedtem meg először. :D

Aztán a kocsiban kicsit jobb volt, de ahogy kiszálltam, megint durvább lett.

Mázlim volt, beértünk időben. De ha mondjuk messzebb van a kórház, vagy van egy dugó, nem biztos, hogy sikerült volna. :D

2023. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nehéz, de ne az első szülésedből indulj ki, legalábbis ne amiatt halogasd! A második állítólag sokszor gyorsabb. Mondom ezt úgy, hogy nekem az elsővel valószínűleg nem lett volna 24 órás a vajúdás, ha tovább otthon maradok. 7-8 percesekkel mentem be, amint átléptem a szülészet ajtaján, elmúltak és órákig nem kezdődtek újra, a végére teljesen kimerültem. A másodiknál stabil 5-8 perceseket mondott az orvos, amíg arra vártam, hogy ennyi legyen, elkezdődött a kitolás, még otthon :S. Ha netalántán így járnál: a mentők telefonon is tudnak hasznos tanácsokat adni. pl. feküdj le, mert úgy könnyebb elsóhajtani a fájást. Problémamentes terhességet, szülést!
2023. okt. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavakat 🥰
2023. okt. 3. 11:25
 10/12 anonim ***** válasza:
kérdező egybe vagy még? az orvosok és szülésznők 5 meg 10 perces fájásokat mondanak,hogy akkor indulhatsz. Ez az 5 perces fájás van,akinél kimarad.
2023. okt. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!