Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Simán vagy császárral szülhetek?

Simán vagy császárral szülhetek?

Figyelt kérdés
-7,5 dioptriás szemeim vannak. Nem gond az erölködés a sima szülésnél, vagy császár lesz belőle.
2009. jan. 2. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Szia!ugy volt,hogy én is simán szülők,de késett a baba és a főmufti észrevette,hogy a jobb szemem tompalátó én kiderült,hogy -19 a dioptriám!Ha nem vették volna észre tuti megvakulok az erőlködéstől!

19 napos baba anyukája

2009. jan. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
ja azt nem írtam császárral szültem!Szerintem te is azzal fogsz!
2009. jan. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
úgy tudom, hogy bizonyos dioptria (talán 5) fölött nem lehet simán szülni csak császárral. De szerintem orvosa válogatja. illetve érdemes egy szemésszel konzultálni, mert lehet inkább a retina állapota a mérvadó. Van akit enged az orvosa rendesen szülni, van aki azt mondja dioptria = császár, mert nagy az esélye a retinaleválásnak.
2009. jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi választ. Egyszer régen már volt róla szó ha egyszer terhes leszek császárral szülök a szemeim miatt. De eljött az én időm és, hogy most terhes vagyok most már foglalkoztat a kérdés. Köszi mégegyszer.
2009. jan. 2. 17:37
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
-19 dioptria??? És ezt eddig nem vette észre senki? Te sem? Hát azzal már szinte alig látsz! Az enyém -3 de már nem ismerem fel anyukámat csak 3 méteren belül.
2009. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Barátnőm ilyen okból kifolyólag császárral szülte mindkét gyermekét. Már az elején megmondta neki a doki.

De biztos neked is mondja a doki...

2009. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem mindenképpen beszélj egy szemész orvossal. Nem feltétlen kell császározni. Az NLC fórumán írta valaki, hogy 10 és 9 dioptriával is engedték szülni, mert jó állapotban van a szeme.
2009. jan. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A -19-es dioptrias eleg erdekes, de nem is voltal szemuveges?????????

Az orvosoddal nagyon jol beszeld at ezt a temat, persze csak akkor, ha nem mondja azonnal, hogy csaszar! Inkabb az legyen, mint kesobb problema a szemeddel.

2009. jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
78%

Szia!


Nekem mindket szemem -7-es. 4 honapja szultem termeszetes uton. Szemeszhez mindenkepp menj el, mert nem a dioptria szamatol fugg, h lehet-e huvelyi uton szulni avagy sem. Nekem meg a kontaktlencsem is vegig bent volt szules alatt es azzal sem volt gond.

2009. jan. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Tudtam,hogy tompa látó vagyok és hogy 3m után nem látok,de a dokim nem vette figyelembe!Nem vagyok vaksi,ahogy erre utaltak,és hordtam szemüveget,de többet ártott mint használt!
2009. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!