Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A dokim azt mondta, hogy...

A dokim azt mondta, hogy császárral szülhetek. Kicsit megijedtem ettől. Sokkal rosszabb? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2008. szept. 27. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg nem az, hogy fogsz szülni, hanem az, hogy a kicsi egészséges legyen és neked se legyen semmi bajod.

Indulhatnak úgy a dolgok, hogy hüvelyi szülés, aztán mégis császár lesz belőle.

Szerintem nincs abban semmi, hogy császár lesz. Valószínűleg programozott szülés lesz, megmondja a doki, hogy mikor kell befüködnöd, majd pedig elvégzik a császárt. Nézd a pozitív oldalát, nem kell órákig vajjúdnod, szenvednek, míg a kicsi kibújuk.

2008. szept. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

erről nagyon megoszlanak a vélemények.mint minden van akinek ez jobb,van akinek az jobb.

:S

sok sikert

2008. szept. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Első babámat császárral szültem,de nem tudtam előre,hirtelen jött,nem tudtam felkészülni rá!Nem éreztem fájdalmat,csak egy kicsit kellemetlen volt.Az utána lévő 2-3 nap lesz nehéz,amikor feszül a vágás minden mozdulatnál.Nehéz lesz felülni,lefeküdni,de túl éled,meglátod!Nem olyan vészes!Minden rendben lesz!
2008. szept. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Engm altattak császár közben, mert az epidurális bekötése után derült ki, hogy lidokain-érzékeny vagyok. Állítólag tényleg csak kellemetlen a beavatkozás, a többiek szerint, és azonnal meg is kapod a babádat, láthatjátok egymást. A műtét utáni 2-3 nap az, ami valóban elég kellemetlen, de akkor is kell mozogni. Igyekezz ne köhögni és tüsszentei, mert akkor úgy érzed, hogy szétszakadsz. Ha mégis kell, akkor jól szorítsd le a pocakod valamivel, pl. egy párnával. A vacak napok elteltével aztán hirtelen jobb lesz a helyzet. Ezek a tapasztalataim 2 császár után.
2008. szept. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam spontán szülésnek indult a dolog, örültem is, egy cseppnyi félelem nem volt bennem...

Aztán 5 órás vajúdás után, a kitolási szakasz elején leállítottak és azt mondták, na most ne nyomjak... Merthogy lelassult a babám szívverése, rátekeredett a köldökzsinór és minden egyes tolással egyre csak lassult a pulzusa. Egyetlen másodperc alatt kellett döntenem: altatás vagy Eda. Mivel már több mint 8 órája nem ettem semmit, megkaptam az érzéstelenítőt. Nagyon fáradt voltam, de látni akartam a babámat. Percek alatt a műtőasztalon találtam magam és alig néhány perc múlva már hallottam is a baba sírását. Gyorsak voltak, ennek köszönhetem, hogy nem lett a babám oxigénhiányos. Szinte hihetetlen milyen gyorsan történt minden. A férjem is nagyot nézett, amikor alighogy engem eltoltak a műtőbe, nemsokára már hozták is a bébinket és a kezébe adták.

Maga a beavatkozás kissé kellemetlen volt, mintha valamit húznának ki belőlem...de nem vészes, nem fáj.Örülök, hogy ezt választottam, láthattam a bébimet. Merthogy utána 12 óráig nem volt szabad felkelnem, így csak másnap láthattam újra...

Megmondom őszintén: Soha nem kérnék császárt! Nekem nagyon rossz élményként maradt meg az azt követő 3-4 nap. Fájt látnom a többi természetes úton szült anyukát, ahogyan járkálnak, zuhanyoznak és könnyebben ellátták a babájukat... Mindezt én nehezen tudtam megtenni. Imádott babámhoz alig tudtam felkelni, és úgy harcoltam... Nem tudom másnál hogy volt, de nekem maga a vajúdás semmi nem volt az a fájdalom mellett, amit császár után éreztem.

Soha nem szeretném újra átélni! Emellett lelkileg is megviselt, annyira szerettem volna természetesen szülni és annyira megijedtem, amikor közölték, lelassult a babám szívverése, azonnal a műtőbe! Nem a műtéttől, azért imádkoztam kibírjam és ne nyomjak, féltettem a bébimet nagyon...

Mindemellett elhiszem és hallottam ismerőstől hogy ez nem mindenkinél van így, főképp azoknál nem, akik előre tudják: császár lesz, nem pedig komplikáció miatt kerül műtőbe. Lelkileg talán felkészültebbek. A fájdalom viszont mindenkinél ott van, ki lehet bírni...

A természetes szülés is lehet nagyon fájdalmas, mint ahogy láttam császáros anyukát is az osztályon, aki könnyebben viselte az egészet...

2008. szept. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló vagyok...

Bocsi, ha túl őszinte voltam...mindez 4 hónapja történt.

Nem akartalak megijeszteni, valóban van aki könnyebben éli meg ezt. A lényeg, hogy utána mindent lassan csinálj és minél többet mozogj, sétálj...

Egyébkén nagyon hamar gyógyul a seb, az első napokhoz képest hihetetlenül hamar...

2008. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

szia

nekem is hasonlóan alakult, mint az elöttem szólónak.5óra vajúdás után császár.

viszont én azt mondom nekem ez már megváltás volt,és a mütét utáni 2-3nap kutyafüle volt a vajúdáshoz képest.én ezért úgy gondolom a következő is császár legyen.

szóval csak azért írom, hogy ez mindenkinek más és más...

sok boldogságot

9hetes kisfiú anyukája

2008. szept. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!