Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A baba megszületett, akkor a...

A baba megszületett, akkor a frissen szült anyuka ki megy a váró terembe,a babát kitolják a hozzátartozoknak?

Figyelt kérdés

2023. okt. 26. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Igen, valami embertelen kórházban így van.


Normális helyen az újszülöttet az anyára helyezik, és az élete első pár óráját így, zavartalanul töltik. Aztán a nő elmegy a kórtermébe, addig az újszülöttett lemosdatják, és átviszik az anyához, ahol fogadhat látogatókat.

2023. okt. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól kezdve, hogy az anya a kórterembe kerül a babával, fogadhat látogatókat. Általában ő tolja ki a kocsit a szobából oda, ahol lehet fogadni a látogatókat. Hogy ez mikor van, azt az anya érzi, mikor képes erre. Kint lenni a babával, mennyi időre, stb. Nem a dolgozók mutatják meg, ha erre iranyult a kérdés. Csak, ha abban a kórházban az a protokoll, de sztem ha nincs karanten, akkor anya mutatja meg a picit. Ha az a kérdés, mikor, azt az anya dönti el. Első gyerekemnél pl. hazaküldtük a látogatókat, mert délután háromkor született, de én sem voltam jól meg a gyerek sem, 12 órára elvitték, mert melegíteni kellett. Így kénytelenek voltak visszajönni másnap. Volt, aki megsértődött, de ez ilyen. Semmi értelme nem lett volna.
2023. okt. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Kórházfüggő. Van ahol a babát nem viheted ki a szobából, a látogatók pedig nem mehetnek be a szobába, úgyhogy a babát csak az ajtóban nezhetik meg a látogatók. Szerintem látogató sehol sem foghatja meg a babát, csak nézni lehet. Van ahol korlátozva van a látogatók száma is, és csak napi 2 látogató mehet. Annak a kórháznak a csoportjában kellene érdeklődnöd, ahol szülni fogsz.


Őszintén szólva szerintem azt a kórházban töltött 2 napot igazán kibírhatnák a nagyszülők, senkinek se jó, ha ott toporognak a kórházfolyosón a frissen szült nő és egy 1 napos baba mellett...

2023. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Mi még vagy 2 órát a szülőszobában voltunk (aranyóra), apával békésen összebújva csodáltuk a babát. A végén ott a szülőszobán megtörölgette a szülésznő, lemérte, a kis karjára rakta a cetlit, hogy ki fia-borja, aztán bebugyolálta és így tette a toliba. Addig én összeszedtem magam, elmentem pisilni (Apa a babával meg a cuccainkkal az ajtó előtt), majd áttoltuk a szobába a kis kocsival a picit. A hallásvizsgálatot leszámítva a gyerek nem került ki a látóteremből, és az is 10 perc volt. Amíg a kórházban voltam, addig minden vizsgálatot vagy a szobában végeztek, vagy én is bementem a gyerekorvoshoz. Mindkét alkalommal ez volt a helyzet, és ahol szültem, ott másnál is hasonlóan jártak el, ez a protokoll (természetes szülésnél, császárnál nem tudom pontosan, de olyankor is minimum apával van a baba, vagy az anya környékén más kezében, de nem a váróban áll senki sem frissen szülve, ez nonszensz). Szerintem ma Magyarországon már viszonylag kevés olyan brutális hely van, ahol frissen szült anyuka a váróban látja először a kisbabáját.
2023. okt. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Őszintén szólva szerintem azt a kórházban töltött 2 napot igazán kibírhatnák a nagyszülők, senkinek se jó, ha ott toporognak a kórházfolyosón a frissen szült nő és egy 1 napos baba mellett..."


Nem velem esett meg szerencsére, de barátnőm szobatársához szülés után nem sokkal betoppant a nem idén barnult naccsalád... Az ilyen esetek miatt (bőrszintől függetlenül) nem tartom hülyeségnek, hogy korlátozva legyen a látogatás. Ma már nem egy hetet vannak bent a babák, ennyit igazán ki lehet bírni a nagyszülőknek is.

2023. okt. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Kórháztól függ.Nálunk naponta egyszer egy csecsemős mutatja meg üvegen keresztül.Anyuka nem viheti ki a szobából,pláne nem adhatja oda senkinek.Látogatót is csak az előtérben fogadhat,a gyermekágyon a szobákba nem mehet be látogató.A babát csak naponta egyszer mutatják meg,vagy akkor van ott mindenki,vagy nem látja mindenki.Nem viszik ótá ként mutogatni,mint egy bazári majmot.Mondjuk én ezt a kórházi rokonlátogatást nem is értettem soha 3-5 napot vannak bent összesen,annyit nem bír ki a família?Az anyukáknak ott van minden bajuk,és akkor ott kell bájologni még a szomszéddal is. Nem ér ez rá ha hazamentek?
2023. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!