Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinél hogy indult természetes...

Kinél hogy indult természetes módon a szülés? Voltak-e előjelei és ha igen, mik?

Figyelt kérdés

Már van egy 5 éves kisfiam, és vele nem indult el magától a dolog, végül császáros is lett.

Utolós 1-2 hétben emlékszem volt 2-3 éjszaka amikor enyhe görcsöket éreztem, ebből egyszer volt hogy tovább tartott pár percnél, de nem lett belőle semmi. 40.héten végül kevés magzatvíz miatt indítottàk, de nem haladt a dolog így császármetszés lett a vége.

Most 39.hét elején járok. Ha hétfőig nem történik semmi, akkor itt a kórházban, ahová tartozom, protokol szerint befektetnek, aztán meglátjuk. Én nem ragaszkodom semmihez, csak a biztonsághoz. Úgyhogy nem azért kérdezem, van-e még remény, hogy elinduljon. Csak érdekel.


Kiváncsi vagyok, hogy akinek teljesen természetesen indult annak hogy is történt?

Elfolyt a magzatvíz, az volt az első? Vagy először voltak fájások és utána folyt el?

Esetleg már napokkal előtte voltak fájások?


Most 2.babámmal szinte végig előfordultak enyhe menstruációs jellegű érzeteim néha napján, a 36.héttől meg szinte minden héten 2-3 alkalommal délután/este egy 5/10 percig rendesen éreztem. De abbamaradt és azóta semmi🤷🏻‍♀️

Szóval nem biztos, hogy hétfőig elindul..egyenlőre teljesen zárt a méhszájam is.


De nagyon kiváncsi lettem, hogy milyen szülésindulások vannak. És mik történhetnek, kivel hogyan volt aki itt most válaszol :)


2023. nov. 1. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Magától indult be. Szerdán kezdődtek a fájások, akkor még tudtam aludni, meg 20-30 percesek voltak. Csütörtökön már durvább volt. 10 percenként volt, majd pár óra múlva 1-5 percenként. Viszont 4 ujjig tágultam, ott megállt.

A magzatvíz nem folyt el, burkot repesztettek.

Egyébként más előjel semmi sem volt.

41. Héten született meg.

2023. nov. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Péntek reggel született meg.

(1)

2023. nov. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39 hetesen indult be magától. Előtte volt 1-1 jóslóm, de inkább nehéz volt a hasam, húzott le. Nekem egy óriási fájással indult napközben, akkor azt hittem besz.rok, rohantam is a wc-re, aztán órákig nem volt semmi, tettem a dolgom, aludtam is délután. Estefelé kezdett megint görcsölgetni, aztán egyértelmű lett, hogy ezek igazi fájások, rendszereződtek, erősödtek, nem múltak el zuhanyzásra sem. Éjfélre a kórházban voltunk, hajnalban született a baba. A burkot repeszteni kellett, a kitolás azután indult be.
2023. nov. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elsőnél 39+5nél jártam. Semmi előjel nélkül, reggel mikor készítettem a reggelit, folyt valami. Edeskés illata volt, magzatvíznek azonosítottam be. Kicsit vártam, megint.

Amúgy is kellett nst-re mennem, így már pakkokkal mentem. A doki hülyének nézett, mert a magzatvíz nem szivárog, nem csöpög, hanem elfolyik. Betettek egy megfigyelőbe. 9óra fele.

Este 7ig rám sem néztek, holott már könyörögtem, hogy csináljanak valamit, mert érzem így nem jó.

Fájásom semmi nem volt, de a fiam tök nem úgy mocorgott mint elötte.

7kor volt váltás, az a doki végre komolyan vett.

Uh, majd azonnal indítás mert nem volt már magzatvizem kitudja mióta

Oxit bekötötték, be is indultak a fájások. Hajnali 2re meglett a fiam. (39+6)


Lányommal 39+1nél rossz lett az nst. Átküldtek uh-ra. Ott egy idióta doki megsaccolta a lányom 2.2kg-nak, majd hozzátette, hogs roppant kicsi, készüljek fel, beteg lesz.

Én egész nap ezen aggodtam, idegeskedtem.

Este alig bírtam elaludni.

Hajnali 2kor egy iszonyú görcsre keltem. Kb 3-4 percig tartott.

Mire majdnem visszaaludtam, megint. Az már kb 1 perc volt. Majd megint. Akkor kezdtem gyanakodni hogy ez vajon az?!

Gyors letöltöttem egy fájás számlálót, abban láttam, hogy ez az, van benne rendszer. 7perces fájásaim voltak. Majd 6, aztán 5. Így 6kor elindultunk be a kórházba. 9re meg is lett a lányom.

nov. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Hogy vagy kérdező? Kitartást lassan szülni fogsz. Sok válasz fog érkezni erre a kérdésre, de nem kell félni. Császár és hogy nem indul be a szülés neked, egyátalán nem biztos.
nov. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 36+4 napos voltam, mikor egy egésznapos babaszoba rendezgetés után hullafáradtan kidőltem az ágyon..

Már tervezgettem, hogy milyen jót fogok aludni, hajjj de kényelmes ez az ágy, de jó végre feküdni.. Na ez tartott kemény 2 percig. Éreztem egy pukkanást, felpattantam, elöntött a magzatvíz.

Néztem a férjemre, hogy most mi van? Nem akarok szülni, vagyis akarok, de majd csak később!! Teljesen bepánikoltam, de azért azt megjegyeztem, hogy “legalább az ágy nem lett olyan! “ (Előtte való napokban beszélgettünk a szülésről, és arról, hogyha magzatvíz elfolyással indulna a buli, remélem nem lesz olyan az ágy, mert nehezen fogom kitakarítani majd egy csecsemő mellett :D )

Este fél 12 - 12 körül értünk be a kórházba, és másnap 15:15-kor született meg a fiunk.

nov. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 39. héten, minden előjel nélkül elkezdődtek a fájások, és amikor feltűnt, hogy se nem múlnak, se nem enyhülnek, sőt, akkor elindultunk a kórházba. Bent repesztettek burkot.
nov. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem a derekam fájt nagyon előtte lévő nap. Hajnalban már nem tudtam aludni tőle, rendszeres lett, 5 perces fajasok, zuhanyzastol sem múlt el. A kórházban azt mondták, hogy ezek jóslók, mert a szülési fájdalom nem derekbol indul és a gép sem mutatja, hogy nekem fájna. Mehszaj is csak minimálisan nyitva.

Aznapra kellett sztk-ba menni nst-re, be is mentünk 9 korul. Ott is megkaptam az asszisztenstol, hogy alacsony a fajdalomkuszobom. Viszont a mehszaj tovább nyílt, úgyhogy mondta az orvos, hogy menjek vissza a kórházba, hajnalra tuti kibújik a kicsi. Ott továbbra is azt mondták, hogy joslo, indítani fognak majd. 2 percesek voltak a fajasok. 2 körül fektettek be, végül fél 5-kor született meg a kislányom indítás nélkül, végig derekbol induló fajasokkal.

nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 vagyok, nem folyt el a magzatvíz, burkot repesztettek
nov. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

8, nekem is ugyanez volt, azt mondta a szülésznő hogy ezek fájások csak nem jók.😅

1 voltam

nov. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!