Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi lesz a nagylányommal, ha...

Mi lesz a nagylányommal, ha beindul a szülés?

Figyelt kérdés

Kicsit lehet, hogy hülyén fogalmaztam.

Van egy 2 éves lányunk, majdnem 2,5 lesz, mire megszületik a picúr. Most jutott eszembe, hogy mi van ha esetleg mentőt kell hívni? Mi lesz a naggyal? Szomszédra nem tudom hagyni. Anyósom 20 percre lakik autóval, de mi van ha dugó van, nincs otthon stb. Gondolom velem nem jöhet a gyerek, vagy igen?

Egyáltalán kijön a mentő? Mert olyat is hallottam, hogy nem feltétlen jönnek, mert úgyis még sok óra a szülés pl egy magzatvizelfolyas után.

Ha itthon van a férjem, akkor nincs gond, tudunk menni autóval, el tudja vinni a kicsit is, ha úgy van. Az első szülésem hajnalban indult be, szerencsénk volt, de most elkezdtem ezen gondolkodni.

Szívesen olvasok róla, ti hogy oldottatok meg, mi az az eset, amikor mentőt kell hívni, hasonlók.

(A kórház tőlünk autóval is jó 40 perc, ha nincs forgalom. Egyébként vonattal és tömegközlekedéssel másfél óra )



nov. 10. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

Most jutott eszembe....vicc.

Na mindegy

Egy esetben kell azonnal mentőt hívni terhesség esetén, ha ver folyik belőled. Egyéb esetben (elfolyik a víz, megindulnak a fájások , anyosodnak bőven van ideje idaérni. Ha pedig valóban omlik belőled a vér és mentő kell vigyen és nincs más megoldás, akkor biztosan nem hagyják ott egyedül, de csak legvégső esetben viszik be veled. Ott ugyanis senki nem fog rá vigyázni, addigra valaki Ida kellene érjen hozzá. A magyar kórházakban lassan annak is örülni lehet, ha téged ellátnak, nem még valaki bébiszitterkedik.

Addigra valakivel beszéld meg, ha ilyen lesz, akkor azonnal ugrasztható míg anyósod oda nem ér. Biztosan van a közelben egy nyugdíjas néni vagy gyeses anyuka akivel addigra össze tudod annyira ismertetni,hogy 20-30 percet kibirjon vele.

nov. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szégyellem is magam, hogy kiírt dátum előtt 5 hónappal még nem a szülés körül zsong a fejem, főleg egy örökmozgó 2 éves mellett.

A válaszod többi részét hálásan köszönöm.

nov. 10. 14:31
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Ferjed hazajon, bevisz a korhazba, majd vigyaz a 2 evesre. Vagy ugyanez anyosoddal.

En emiatt biztosan nem hivnek mentot, raadasul akkoris meg kell varnod oket, mert a gyerek veled nem mehet.

Van 2 elerheto ember is a kozeledben, meg fogjatok oldani.

Ha varni kell rajuk 1 orat, mire hazaernek, akkor mi lesz? Semmi :D

nov. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Első válaszoló le írta, részletesen. Mentő ha nincs aki be vigyen, vagy a vized folyik el és a baba rossz tartásba van vagy koraszülés áll fenn. Rokonok, osztálytárs, nyugdíjas szomszéd, gyerek keresztszülei.
nov. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Mentőt csak akkor kell hívni, ha nagyon vérzel, ha harántfekvéses a baba és elfolyik a magzatvíz vagy ha hirtelen toló fájásaid lesznek.


Fejvégű babánál magzatvíz elfolyással is ha tiszta a magzatvíz lehet még 2-3 órát várni a kórházba érkezéssel. Fájásokkal indulásnál meg szerintem az előző szülésedből tudod hogy általában nem 2 perc alatt lesz belőle szülés.


Anyósod bőven odaér, amire szükséges lesz.

nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
Ha a kierkező mentő azt latja, hogy a gyerekedre senki nem fog tudni vigyázni, a rendőrséget hívják, es ideiglenes nevelőszülőkhöz kerül a gyerek. Veled nem mehet be a korhazba.
nov. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Bár én az elején vagyok még nagyon, de a 2. terhesség előtt is sokat agyaltam azon, hogy ha ne adj isten rosszul lennék és mentő kellene azonnal mit csinálnék hirtelen a kicsivel. Szeretek mindenre felkészülni. Nekem annyiból könnyebb, hogy a férjem kb. 15 percnyire dolgozik és ha gond van tud jönni egyből. Annyiból rosszabb, hogy nekünk minden egyes rokon több száz km-re van. Barátnőim biztos segítenének, de napközbe ők is dolgoznak nyilván. Szomszédokkal jóba vagyok, vigyáznának arra a kis időre míg a férjem hazaér. Ha viszont ők sincsenek itthon, na akkor... :D Akkor valószínű a protekció győzne, eü-s vagyok, bármikor vigyáznának arra a pici időre, kapna egy színezőt addig a lányom. Vigyáztunk már így máséra. Van egy fizetett segítség is ritka alkalmakra, lehet pont szerencsém lenne vele is, de erre nem építenék azért.

1# Te meg... :D Te meg élj spontánul akkor és ne gondolkozz előre.

nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
6# Akkor ezekszerint voltál vagy ismerősöd hasonló szituációba? Tehát keresnek hirtelen 20 percre nevelőszülőt, ami azért valljuk be nem 2 perc, lepapírozzák, elhelyezik nála, majd 20 percre rá újra papír és vissza minden? :D Ja hát teljesen életszerű,szinte százával várnak erre nevelőszülők. Nálunk ahol dolgozok és mentővel bejött kisebbel anyuka, és hozták a másik gyereket is, mert nem volt hirtelen éjszaka segítsége, bizony megoldottuk, maradhatott a kiscsaláddal a másik is. De ez mondjuk gyerekrész, picit más. Elhiheted nevelőszülőt a bent hagyott gyereknek nem találnak 2 perc alatt, de 2 nap alatt sem..
nov. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Agyzsugora lesz mint neked.
nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk szerencsére a nagymama tudott vigyázni a nagyobbra, amikor nálam gyorsan indult el kifelé a kicsi, de mások azt mondták, hogy ha megoldatlan a felügyelete, a mentők nem fogják otthon egyedül hagyni, viszik őt is, nem fognak ott helyben még rendőrre is várni. Csak a gyereknek is nagyobb trauma és mindenkinek több macera, ha vinni kell. Ha(!) van szabad mentő, akkor a komplikációmentes terheshez is kimennek, ha nagyon beindulnak a dolgok. Az egyik szobatársamat is így vitték be. Elfolyt magzatvíznél csak akkor kell sietni, ha zöldes stb, ha tiszta, akkor van 2-3 órád, vagy amennyit a baba enged ;).

Azt is lehet, hogy viszitek a gyereket és az anyós a kórházban veszi át, de a legjobb, ha időben átér hozzátok. Még jobb, ha addig összehaverkodsz pár szomszéddal, környékbeli gyerekessel, akit lehet ilyen esetben ugrasztani.

nov. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!