Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan készítenek fel arra,...

Hogyan készítenek fel arra, hogy gátvédelemmel szülhessek, illetve Budapesten melyik kórházakban van erre lehetőség?

Figyelt kérdés

Még annyi hozzátartozik a mondandómhoz, hogy 11 hetes terhes vagyok, és az első babámat várom, tehát teljesen analfabéta vagyok ezen a területen. :)

Aki így szült megosztaná velem a tapasztalatait, nagyon szeretném.

Előre is köszi, Andi


2010. okt. 20. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, hogy ha majd szulesznot valasztasz magadnak, akkor vele tudod megbeszelni, hogy gatvedelemmel szeretnel szulni. En augusztusban szultem, nem valaszthattam szulesznot a Bajcsy korhazban, mert orvost is kellett volna. Es alapvetoen en sem akartam gatmetszest. Csinaltam az intim noi torna gyakorlatokat (Kriston), illetve lehet kapni Weleda nevezetu gatvedo olajat a DM-ben, azzal kenegettem a gatamat a szulest megelozo hetekben. Ennek ellenere metszeni kellett, de nem fajt, a szules utan osszevarrtak, de az is inkabb kenyelmetlen volt, mint fajdalmas. Utana par napig nehezebben tudtam mozogni, de pl anyukam velem mar szulest koveto napon torokulesben uldogelt. Inkabb orvostol fugg, hogy milyen ugyesen tud osszevarrni. Most mar 9 het telt el szules ota, es neha meeg erzem huzodni, de nem veszes, a szex is visszatert a normalis kerekvagasba. :-) Egy kolleganom szult gatvedelemmel, de o pl. semmit nem csinalt ennek erdekeben szules elott, hanem vajudas kozben a szulesznoje kenegette es masszirozta a gatjat. S lehet, hogy a sulynak semmi koze ehhez, de ez a kolleganom alapjaraton 80-90 kg kozott mozog, en pedig 57 kg vagyok, megis en gatmetszessel szultem, o pedig nem. Valoszinuleg alkati kerdes is. Na de a lenyeg, hogy ne ijedj meg, ha megis metszeni kell.


Boldog varandossagot! :)

2010. okt. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, tiszta izgalomban vagyok már, pedig még nagyon az elején vagyok:)
2010. okt. 20. 15:28
 3/12 anonim ***** válasza:

Szent István Kórház

Én gátvédelemmel szültem, habár mégis kellett engem is vágni. (nem repedtem tovább, hál Istennek) De nagy baba lett, 36 cm fejkörméret és 4 kiló. De én nem készültem rá sehogyan sem.

Az első babáknál legtöbbször van gátmetszés.

A másodiknál nálam is csak gátvédelem lesz, vágás nem, ezt elhatároztam :)


Kellemes babavárást! :)

2010. okt. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

a szlésznő szülés közben (nekem szinte kimaradt a vajúdás, a 3 percesekkel még sétikáltam, utána meg már tolók jöttek) tágította olajos kézzel a hüvelybemenetet.

2010. okt. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jaj, én egy picit félek a szüléstől, megmondom őszintén, a barátnőim sorra szülnek, de nem mondják el milyen volt... azt mondogatják mindig, "csak a szépre fogsz emlékezni"... köszi, ezzel nem vagyok kisegítve :) Bár tudom mindenkinek máshogy alakul. Én elég vékony vagyok, azt mondják ez befolyásolja, még nem is látszik semmi :)még egy pici hasam sincs :)

Köszönöm az eddigi válaszokat még jöhetnek :)

2010. okt. 20. 17:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is a Szt. Istvánban szültem,sikeres volt a gátvédelem(nem kellett vágni,nem is repedtem).A szülésznőn múlik szinte minden(csak az nem,hogy mennyire rugalmas a gátad,de ez úgyis abban a pillanatban derül ki,amikor a baba feje már domborítja a gátat),ezért érdemes fogadni!Mondjuk én annyit tettem,hogy intim tornát végeztem naponta 2x-3x pár percet.
2010. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

15:12-es vagyok, en szivesen elmeselem neked! :) Nekem ejjel fel 2-kor kezdodott verzessel, epp a szokasos ejszakai pisilest ejtettem meg, amikor lattam, hogy picit verzek, de nem fajt, meg semmi. Pont egy hettel a kiirt idopont elott voltunk. Mondtam az apukanak, hogy lehet, hogy keszulodik valami. De mivel fajasok nem voltak, csak reggel 8-ra mentunk be a korhazba, mert ugyis kellett mennem ultrahangra (a baba vesejet neztek az utolso hetekben heti 1x, mert volt egy kis vesetagulata). De odaig mar el se jutottunk, mert az ugyeletes orvos mondta, hogy szerinte ebbol ma baba lesz. 1/2 9-kor megvizsgalt, megallapitotta, hogy mar szepen kitagultam, es a verzes tagulasos verzes volt. Ram tettek a tappancsokat, amivel neztek a baba szivhangjat es a fajasokat, kozben jott a szuleszno es hozta a papirokat, amiket ala kellett irnom a szules elott, utana elokeszitett a szulesre. Le kellett vetkoznom, kaptam haloinget, szuleszno borotvalt, adta a beontest, es ott hagyott az elokeszito szobaban, mig ki nem jott minden a beontestol. Ezutan atmentunk a szuloszobaba, egy tok cuki rozsaszin szuloszobat kaptam, ott megint feltappancsoztak, es mar ereztem a fajasokat, de nem volt gaz. Bent volt az apuka, kozben megerkezett anyukam is, felvaltva voltak bent, beszelgettunk, szuleszno idonkent benezett, majd jott az orvos, es mivel nem folyt el a magzatviz magatol, burkot repesztett. Nem volt fajdalmas, szepen folydogalt el a magzatviz (mondtak, hogy mar zoldes volt a magzatviz, a baba belekakilt, mar nem erezte jol magat odabent). Innentol kezdve indult be minden. Egy ideig az agyon vajudtam, aztan jott a szuleszno, es mondta, hogy nem pihenni vagyok ott, menjek ki szepen az apukahoz a folyosora, setaljak, a gravitacio segiteni fog jobban tagulni. :)) Egyre erosebbek lettek a fajasok, kozben jott a doki, es mondta, hogy meeg van egy kis adminisztracio. Ott mar igen nehezen tudtam koncentralni, mert eleg surun jottek a fajasok, es kezdett kizarodni a kulvilag. Kertem, hogy adjanak valamit, amivel konnyebben birom, de mondtak, hogy az epiduralis erzestelenitore mar nincs ido, fenekembe kaptam valami szurit. A papirmunka utan bemehettem ujra a szuloszobaba, szuleszno hozott vizes torulkozot, ami nagyon jo volt, mert patakokban folyt a viz rolam, s mondta, hogy ha a kakilashoz hasonlo ingert erzek, hogy nyomnom kell, szoljak. Kb. 1 ora volt a nagyon durva fajas, amikor a paromat is kikuldtem inkabb, mert nem tudtam semmire koncentralni, csak probaltam valahogy levegohoz jutni a fajasok alatt. Aztan ereztem, hogy most mar nagyon nyomnom kell kifele, akkor beviharzott a szuleszno, az orvos, a gyerekorvos (a vesetagulat miatt hivtak, hogy rogton ott legyen a baba mellett) es a csecsemosnover, es mondtak, hogy hogy kell venni a levegot, es hogyan nyomjak. Ez a resz mar egyaltalan nem fajt, kb. 20-30 percig tartott, szuleszno odalent, az orvos a vallamnal volt, tok rendes volt, biztatott, hogy ugyes vagyok. :) Ott mar teljesen magamnal voltam, nem fajt semmi, mikor ereztem, hogy mindjart nyomnom kell, akkor szoltam nekik, ok meg daraltak, hogy hogyan csinaljam. Csak a 4. nyomasnal ereztem ra, hogy hogy toljam ki, kozben az doki a hasamat nyomta, vicces latvany lehetett. :)) Es egyszer csak azt ereztem, hogy kicsusszant belolem valami, mint ahogy egy hal kicsuszik a kezedbol. Nagyon megkonnyebbultem, odatettek a picit a mellemre, ott pihegett, behivtak apukat, aki tokre meghatodott a latvanyunktol :), utana elvittek a babat megmosdatni, stb. Kijott a mehlepeny, amit szinten nem is ereztem, a szuleszno megmutatta a dokinak, utana megtorolgettek, es osszevarrtak. De ez sem volt kulonosebben fajdalmas, inkabb csak kenyelmetlen, hogy meddig matatnak mar odalent... :) Elegge euforikus allapotban voltam, hogy megszultem, en megszultem, megszultem, nahat... kb csak ezeket ismetelgettem a dokinak mikozben varrt. :))) Ezutan meeg ott kellett maradni a szuloszoban kb. 2 orat, johettek a csaladtagok, es behoztak a kisbabat is. Ja, fel 4-kor jott ki a baba, de ugy elrepult az ido delelott 9-tol, hogy nem tunt hosszunak a szules. En konkretan azt mondtam apukanak mikor bejott szules utan, hogy ez tok jo volt, johet a kovetkezo. :)))


Boldog babavarast! :)

2010. okt. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
elsőnek: nem függ alkattól szerintem. Én is nagydarab vagyok, mégis olyan szűk vagyok, hogy néha még a szex is fáj, pedig nem átlagon felüli méretekkel rendelkezik a párom. A szülésnél is szinte egyáltalán nem volt rugalmas a hüvelybemenetem, pedig az utolsó 10 hétben masszíroztuk párommal olajjal, meg gátvédelemmel szültem, de mégsem jött össze.. a szülésznő is hiába masszírozgatott, meg kenegetett :) Nem alkat függő, inkább kötőszövet.. szerintem :)
2010. okt. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

SOTE I. Női Klinikán is maximálisan gátvédelem pártiak. Én is azzal szerettem volna szülni, de nagyon szűk vagyok, ezért nekem soha nem lesz rá lehetőségem, ezt ott helyben meg is mondta a doki, ezért metszésem lett. De igyekeznek nagyon, tényleg lelkiismeretesek:)

22/L

2010. okt. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom anyukáknál mi ez a gátvédelem ,,divat"?!

Ha muszály a te és a baba szempontjából?

Vagy mindenáron kell?

Én két gyereket szültem és eszembe se jutott volna hogy próbáljuk annélkül.Begyógyul és nem látszik.

2010. okt. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!