Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenki várja az első találko...

Mindenki várja az első találkozást a babajaval. Nálam ez feluliródik félelmek miatt?

Figyelt kérdés

Látom a sok kommentet, olvasom a sok tapasztalatot. "Annyira várom az első találkozást a babammal".

Viszont nála ezt az érzést különböző dolgok elnyomjak.

A szulestol való félelem, a párom családja körüli nehézségek, hogy folyamatosan mergezni akarnak minket, és most, hogy unokajuk lesz, jobban beakarnak kapcsolódni az életünkbe... (és valójában féltem tőlük a babámat, gonosz emberek...)

Én ezt nehezen kezelem.

És nem tudok mit kezdeni ezekkel az erzesekkel, közben lelkifurdalasom van, latom/olvasom mások jogi várják a szulest. Nem szeretném, ha a babám már traumatizalodna, mert az anyja 9 hó alatt nem tudta feldolgozni a szarsagait.


Volt még vki így?


Ugye nem mindenki rózsaszín romantikus első talalkozasrol almodozott?



nov. 28. 00:45
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Nem álmodoztam rózsaszín találkozásról, féltem tőle, élőben nem is volt baba soha a közelemben, nem is akartam soha gyereket.

Miután megszületett is csak elláttam hónapokig, nem volt szerelem meg jaj de csuda jó babaillatos mámor...

nov. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Pont ahogy az egyes. Mikor megszültem, akkor is az első gondolatom az volt, hogy "végre vége a fájdalomnak", nem pedig az, hogy milyen szipiszupi gyönyörűséges kis család leszünk.
nov. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Én is ugyanazt éltem át mint az egyes, egy az egyben.

Imádtam várandósnak lenni, de nagyon féltem mi lesz ha megszületik a kislányunk, hogy fogok boldogulni. Próbáltam utána olvasni mindennek ami csak eszembejutott, hogy csökkentsem a bizonytalanságom.

nov. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Miért van az, hogy sokan romantikusan élik mdg az egeszet? Alig varjak, hogy talalkozzanak?


Mo nem voltunk felkeszulve, ők igen?


Szegeny baba nem tehet róla, nem szeretném elrontani élete első időszakát. Nem szeretném traumatizalni :(

nov. 28. 07:27
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

“Mo nem voltunk felkeszulve, ők igen?”


Szerintem lehet emiatt, igen. Én pl. 30 évesen szültem, úgy voltam vele, ha most nem állok készen, akkor már sosem fogok.


Nem fogod traumatizálni, tegyél meg minden tőled telhetőt, aztán egyszer csak, mire észbe kapsz, már az a kisbaba lesz az egész világod!

nov. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Kettes vagyok, én pl csomó más helyzetet sem élek meg romantikusan, amit mások igen, nem csak a gyerekkel kapcsolatban.
nov. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez rám is jellemző. Elég racionális vagyok, agybol működok.


Én se vagyok húsz éves... :/

nov. 28. 09:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk én rhadt gyorsan leépíteném toxic anyósékat.
nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hoooooogy?
nov. 30. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!