Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt aki a vajúdás alatt hányt?

Volt aki a vajúdás alatt hányt?

Figyelt kérdés
Sajnos gyerekkorom óta hányásfóbiàs vagyok. Nyilván ezt csak az érti meg, aki tudja mi ez. Most vagyok a 31.hétben és most kezdtem el azon gondolkodni, hogy vajon ha természetes úton kell szülnöm és mivel alacsony a fájdalom küszöböm és egy erősebb menstruációs görcsnél is émelygek, vajon a szülés alatt, az az iszonyat fájdalom nem okoz-e majd hányást. Tudom persze sokan mondják, hogy az lesz a legkisebb gondom akkor, mert a fájàsokra fogok koncentrálni, de nekem ezzel a fóbiàval tényleg bennem van a félelem, hogy mi lesz. Sosem szültem, így nem tudom milyen fájdalomra kell számítani, de gyanítom borzasztó erős lesz.

dec. 2. 00:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Én erős fejfájásnál, migrénnélnszoktam hányi, szülés alatt nem hánytam, mégcsak hábyingerem sem volt.
dec. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Én hánytam, de csak egyszer, amikor már nagy fájdalmaim voltak. Alapból nem vagyok hányós, 10 évente ha egyszer előfordul már sokat mondok.

Nem volt gáz, mindtam hogy hányingerem van és lehet hogy hányni fogok, adtak egy tàlat és mondták hogy ez sokszor előfordul.

dec. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Vajúdás alatt előfordulhat hányás, és hasmenés is. Ez természetes folyamat, a szervezet tisztítja magát, hogy készüljön a szülésre.

Ha hányingered van, kérhetsz hányáscsillapítót.

dec. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen én 2x is hánytam, varatlanul ért de azt mondták ez normális erős fajasnal, tagulasnal.
dec. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Kolléganőm mesélte, hogy a férje elkezdett mellette giroszozni a szülőszobán, ki is dobta a taccsot... 🙂

Én több, mint 12 órát vajúdtam intenzíven, még csak nem is émelyegtem.

dec. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Én nem hánytam, és nincs is olyan ismerősöm, aki hányt. Úgyhogy ha elő is fordul, nem olyan nagyon gyakori.
dec. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Én is hánytam. Éhes voltam, semmit nem tudtam enni. Párom hozott nekem a kedvenc gyümölcslevemet, hogy legalább azt igyam. Ittam 1 pohárral, de nem sokáig maradt bennem. De ez már akkor volt, amikor vagy 6-7 órája vajúdtam.
dec. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
A hányás a tágulás miatt fordul elő, nem feltétlen a fájdalom miatt. Szóval végülis jó jel, a haladást jelzi. Én 2x is hánytam vajúdás alatt.
dec. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
3 szülésemből csak 2x. Az utolsónál kimaradt a hányás.
dec. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%
9-es vagyok, egyébként én erős migrén miatt is szoktam hányni szóval a fájdalomra eleve tudok így reagálni.
dec. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!