Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor lesz ebből baba?

Mikor lesz ebből baba?

Figyelt kérdés

Éjjel arra keltem, hogy folyik a magzatvizem: átlátszó visszatarthatatlan, színtelen, szagtalan víz. Rohantam wc-re, közben hagytam magam után a “pocsolyákat”. A wc-n ülve távozott a méhnyak nyák. Fájásaim is voltak, de rendszertelenek, kb 5 percesekkel értünk be a kórházba. A rendszertelen alatt azt értem, hogy volt hogy két fájás közt 7 perc telt el, volt, hogy 3 percenként jött. A legtöbb fájás közt 5 perc szünet volt.

Kb reggel 6-ra értünk be a kórházba, ctg/nst-re raktak, kézzel megvizsgáltak, mondták, hogy két ujjnyira vagyok tág. Idáig zárt voltam mindig. Állandóan csak arról faggattak, hogy biztos, hogy a magzatvíz folyt-e el? És hiába mondtam, hogy igen, nem hittek nekem, hiszen még mindig vízben van a baba.

Nem is értettem először, mit gondolnak, hogy hazudok?? Éjjel álmomban erre keltem, szóval még csak azt se mondhatják, hogy a jóslókat keverném a rendes fájásokkal. Lényeg, hogy mar 12 órája itthon vagyok azóta, folyamatosan jönnek a rendszertelen fájások, néha még ilyen nyákdugó maradványok is jönnek: véres -kocsonyás cucc. Illetve az első pár órában még folyt egy kevés magzatvíz belőlem, de azt már a betét felfogta.

Az orvos azt mondta, hogy jöjjek vissza akkor, ha majd rendesen elfolyik a magzatvíz egyszerre és nem 3-4 tócsában.

A kérdéseim: ezek után szerintetek ha már nem marad magzatvíz akkora mennyiség, aminek az orvos szerint még el kéne folynia, mikor mennétek be kórházba?

Én továbbra is tartom az 5 perces fájásoknál való bevonulást, de félek, hogy megint elzavarnak.

Márpedig folyamatosan fáj a derekam, kétszer lezuhanyoztam, nem múlt el, ebéd után be is aludtam és fájásra keltem.

Szerintetek ezek jósló fájások? Létezik, hogy több részletben folyik el a magzatvíz? És ugye jól tudom, hogy a méhnyak nyák azért távozik folyamatosan két-három óránként, mert tágulok? Ti mit tennétek, mikor mennétek be?



nov. 25. 18:22
1 2
 1/18 anonim válasza:
50%

Én 7 éve megmondtam, hogy innen sehova sem megyek.


Nem mertem kockaztatni, első gyerek.


(Ömlött a víz, fájás nélkül.)

nov. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha folyik a víz, fertőzés is lehet belőle ha nem indul idejében. Nem is értem, hogy küldtek így haza? Nálam is volt még víz, bár áztam rendesen, fel sem merült a hazamenetel. Sőt pár óra után, mivel nem voltak normális fájásaim, kaptam oxit. Három óra alatt lett baba.
nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Én biztos visszamennék, sőt el sem jöttem volna.

Nekem is szivárgással indult a szülés. Délelőtt 9 körül kezdett szivárogni, másnap 8kor indították mert rendes fájásom nem lett.

Először nálam is megkérdőjelezték hogy biztos magzatvíz-e, de egy manuális vizsgálatnál kiderült, hogy igen, az. Neked nem volt vizsgálat?

Engem egyből felvettek osztályra és kaptam 2x antibiotikumot a szivárgás miatt és kb. 3x vettek vért is nézve nem emelkednek-e a gyulladási értékek.


Szerintem menj vissza és ne hagyd hogy elhajtsanak.

nov. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%

Nekem 2,5 hete "elfolyt" a magzatvíz, de még mindig egyben vagyunk.


Átlátszó, visszatarthatatlan, színtelen, szagtalan, full szétázott a nadrágom. Bementünk, megvizsgáltak. Sértetlen magzatburok, átlagos megzatvíz, jó áramlás. Enyhe görcsöcskék is jöttek, de tudtam hogy azok még nem igaziak.


5 óra múlva haza is engedtek, azóta nem folyt semmi. Elfogadtam hogy vagy totál hülye vagyok és csak bepisiltem (azóta sincs ilyen problémám, szóval nehezen hiszem) vagy felül megrepedt kicsit a burok, de visszatapadt. Ilyen is létezik.

Néha nekem is vannak derékba sugárzó fájások, volt hogy éjszaka 5 percenként jöttek, de ezek még nem az igaziak.

Első baba, de biztos vagyok benne hogy ha igazi fájások lesznek, amivel be kell menni akkor egyrészt már tuti nem fogok tudni mellettük bealudni, és a valódi 5 percesek már olyanok lesznek hogy káromkodni fogok mellettük nem azon gondolkodni hogy ez most jósló vagy sem.

nov. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Engem 2 ujjnyi tágulással már felvettek a szülőszobára, még egy csepp magzatvíz nem folyt akkor, később volt burokrepesztés.

Nekem a teljes vajúdás alatt sem rendeződtek a fájások, oxival se, 2-3-8-5 mindenféle időközönként jöttek, végig, csak folyamatosan tágultam. Én visszamennék, ha nagyon flegma volt az orvos, megvárnám a műszakváltást, de ezzel szerintem már ne maradj otthon.

nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy 39+3 vagyok, elvileg jövő hét szerdán töltöm a 40+0-t.

Megvizsgáltak engem is kézzel is, meg uh is volt, nekem is azt mondták, hogy normális a magzatvíz mennyisége.

Megmondom őszintén mikor elfolyt hajnalban a víz, nem itattam fel viledával, hogy megnézzem a mennyiséget, így csak a 3 tócsát tudom ismételgetni.

Én úgy tudtam még ráadásul, hogy elvileg a jósló fájások max 2 órán keresztül tartanak.

Hát nekem már több, mint 12 órája vannak fájásaim.

Ahogy elnéztem az lehetett az orvos baja (azon kívül, hogy hajnalban én keltettem), hogy nekem nem fájásokkal indult a dolog, hanem egyből magzatvízzel. Állítólag a víznek akkor kéne elfolynia, mikor már eltűnt a méhszáj kb.

Hát én most szabályosan itthon vajúdok.

nov. 25. 19:38
 7/18 A kérdező kommentje:
Még egy érdekes észrevételem van, hogy nagyon sokat pisilek. Főleg fájások után közvetlen jön rám a pisilési inger. Ez normális vajon?
nov. 25. 19:40
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

3x szültem, ok a 3. Indított

Nekem mind 3x burok repesztés volt, az elsőnél teljesen kitágúlva értem be, jóslófájások voltak csak. 2.nál is egy kis méhszáj maradvány volt 10 perces fájásoknál mentem be, sosem repedt meg a burok magától.

nov. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

Általában mindenki arra törekszik, hogy minél tovább vajúdhasson otthon.


Ismerősömnek is magzatvízelfolyással indult, de neki tényleg elfolyt az egész és bent tartották. 34 órával az elfolyás után lett baba, amiből 32 órát a kórházban töltött, ebből 29 órát a férje nélkül a közös vajúdóban és az utolsó 3 órát a szülőszobán.


Szerintem senki sem szeretne önszántából 29 órát egy ideiglenes ágyon a közös vajúdóban tölteni. Sokkal jobb otthon.


(Amúgy nem kell, hogy fájásokkal induljon, teljesen normális az is ha azzal indul hogy elfolyik a magzatvíz, ezen nem akad fenn az orvos.)

nov. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#9 - igen, ezt értem és megmondom őszintén, én is örülnék, ha a kórházba max 48 órát kéne csak eltöltenem, gondolom az orvosok is erre apellálnak, azért indítják be a szüléseket.

Csak akkor azt nem értem, hogy mi alapján döntik el, hogy kit indítanak és kit küldenek haza még vajúdni?

nov. 25. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!