Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Velem van a baj, hogy katonása...

Velem van a baj, hogy katonásan már csak egy feladatnak látom a szülést?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon izgatottak voltunk, hogy babám lesz, a harmadik ttimesztertől kezdve viszont már csak úgy vagyok, hogy jöjjön el a nao, mikor végre szülünk és tudjuk le. Igazából azt se mondhatom hogy olyan nagyon rosszul lennék a hetek óta tartó csontfájdalmakon kívül. Kicsit zavar, hogy már csak kipipálandó dolognak látom a végét egy listán.
jan. 7. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs baj vele. Van aki ilyen .
jan. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szülés egy feladat. Baromi nehéz feladat neked is, a babának is, apának is. Nem csoda, hogy letudnád már.
jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Nekem volt kapcsolatom valahogy a babával is terhesen. En nem is sajat feladatnak tekintettem meg ilyenek. Nem egyedül voltam. Hanem Vele. Soha nem is gondoltam magamra 1.sz 1.szemelyben. a babának is ez egy trauma igazábol a megszokott kis helyérol a rodeg fénybe neki hidegbe azt se tudja hol van semmit es nem is könnyu megszuletni sok kap oxigent is vagy vákuummal segitik köldökzsinor is táplalhat is de bajt is okozhat, teljesen vegyes erzelmeim voltak a hit bizalom remény hogy minden rendben lesz tudatos önnyugtatások babát is magamban "készíteni" hogy megcsináljuk menni fog.


Nem tudom milyen lehet lazán venni az egeszet hogy kitojom es pipa.

jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is szoktam gondolatban mantrázni neki, hogy ezt együtt kell megcsinálnunk, de azt is valahogy így katonásan. Nem igazán tudom jól megfogalmazni, de nem látom ilyen földöntúli magasztos nemes feladatnak.
jan. 7. 18:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a földön maradtál attól,hogy terhes lettél. Ezzel nincs baj.
jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

"viszont már csak úgy vagyok, hogy jöjjön el a nao, mikor végre szülünk és tudjuk le."

Ki szül még?

jan. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Apás szülés lesz, így a királyi többes. Én szülök ő meg elborzad. 😁🤣
jan. 8. 09:08
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon érzelmesen éltem meg, de inkább a változást mintsem magát a szülést. Sosem fogom elfelejteni az érzéseket, amik bennem voltak szülés után. Más öröm zokog, meg nem tudom, azt hittem én is azt fogok, de egy könnycsepp sem jött ki a szememen. Az első gondolatom az volt, hogy végre, a másodikban meg kb. mintha kívülről moziztam volna, szürreális volt az egész és fel sem fogtam, hogy az a baba ez a baba és most itt van a hasamon, odalent meg hát... hadd ne részletezzem mi történik még éppen. :D

Nekem nagyon nehezen jött a kötődés is (kb. 4 hónapos korában), addig csak mint egy gép, elláttam.

Most a másodikat várjuk, most nem élem meg annyira érzelmesen, néha inkább kétségbe vagyok esve mennyire nehéz lesz két gyerekkel. Én is a feladatot látom a szülésben, nem a szentimentális hátterét. Tippre megint ugyanolyan szürreális élmény lesz. :)

jan. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!


Köszönöm, hogy ilyen őszintén leírtad!


Valahogy én is úgy képzelem el, hogy inkább egy moziszéken fogom érezni magam, és külső szemlélőként fogok fejvakarva lenni a szituáció előtt. Annyi szentimentális faktor még maradt bennem, hogy nagyon sorsszerűen jött össze a babánk (terveztük, hogy jó lenne baba, de aktívan nem kezdtünk el kifejezetten babagyártás jelleggel együtt lenni), pont az évfordulónkon egy párizsi utazás alkalmával és az egyik legjobb együttlétünk után. 😅

jan. 8. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!