Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak egy kérdés anyukákhoz....

Csak egy kérdés anyukákhoz. Kisbabámnak jár keze lába ha szólok hozzá, vagy, ha olyan a kedve. Észre vettem, hogy a bal lábát nem olyan sűrűn emeli és húzza össze. Miért?

Figyelt kérdés

Szóval jár két keze és a jobb lába a bal pedig nyugalomban van. Mikor hozzá érek, megfeszíti. Nem minden esetben van így van, egyformán mozgatja mindkettőt. Tapasztalatok? Másnál is volt így? Ez gond lehet? Azért kérdem mert látta gyerekorvos és ortopéd orvos is. Egyik se vett észre nála problémát. El hiszem, hogy nem az. De mégis furcsa. Ezért kérem a tapasztalataitokat.

6,5 hetes. 🙂



nov. 29. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a dokik szerint rendben van akkor valószínűleg rendben van.

Nekünk a mászásnál tűnt fel hogy egyik lábát nem használta, illetve a hordozó kendőben egyik lába mindig furcsán feljebb volt bárhogy kötöttem, kértem időpontot megnézetni, mire eljött a vizsgálat elkezdte használni, ott a hölgy elmondta hogy látja az izomzatán hogy egyik oldalt jobban használja, de minden rendben van vele, majd behozza a lemaradást. Igaza lett, hamar megtanult járni, minden rendben van vele.

nov. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasaltatásnál másképp tartja a lábacskáit?

Nekem a kisfiam anno a jobb karját csapta hátra, a védőnő azt mondta, hogy hasaljon sokat s 1-2 hetet adjak neki, ha nem változik akkor dévényes, ők megoldják.

Szerencsére megoldódott hasaltatással.☺️

Tudom, hogy a kar kicsit más mint a láb, de a kis lábukat is fel-fel húzzák, használják, mert nem szeretnek sokat hasalni, próbálnak helyezkedni, de sajnos motiválni kell rá valahogy, mert így tudnak erősödni a végtagok.

Sok egészséget!

dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!