Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés, ha elkezd...

Milyen érzés, ha elkezd szivárogni a magzatvíz?

Figyelt kérdés
Első terhességem és már a vége felé járok. Igazából el sem tudom képzelni,milyen lehet, ha nem dől belőlem mondjuk a magzatvíz (ezt sem tudom mondjuk elképzelni sem), hanem csak elkezd szivárogni. Mert azért ha több mennyiség távozik, ott sejti az ember,hogy mi van. De a terhesség végén alapból sokaknàl több, vizesebb a méhnyaknyàk és hát nem tudom hogy el tudom-e majd dönteni, hogy ez csak picit több folyás, vagy ez már a magzatvíz szivárgása. Láttam a Rossmannan ilyen tesztet ,ami megmutatja, hogy magzatviz szivárog -e és gondolkodtam rajta, hogy talán venni kellene , hátha szükség lesz rá. Vagy ez kinél hogy volt? Mit éreztetek? Fájt valami mikor otthon történt ez meg veletek? Egyből tudja ösztönösen a nő, hogy mi a szitu? Bocs, ha hülye a kérdés, de tényleg foglalkoztat.

jan. 8. 19:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Hát nem tudom hogy ez szivárgásnak, vagy folyásnak vagy minek számít pontosan, de nekem amikor folyt a magzatvíz akkor rendesen csurdogált le a lábamon (bugyi nélkül voltam a kórházban, egy hálóingben)

Akkor az nekem kb egyértelmű volt hogy az.

Na meg elég erős szaga van.

jan. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Nekem állandó félelmem volt a szivárgás, vettem tesztet is, heti 1-2 napra betettem egyet-egyet szúrópróba szerűen, negatív lett mindig.

Mikor viszont tényleg a magzatvíz szivárgott, akkor pont nem arra gondoltam, mert jó véres volt.

Nyilván akkor egyből mentem a dokihoz, ő szerencsére egyből vágta, hogy idő előtt megrepedt a burok.

De érezni nem éreztem semmi extrát, csak a foltot láttam.

Szerintem nyugodtan vegyél betétet, ha megnyugtat, nem kell azt állandóan használni (mert ahhoz azért elég drága).

jan. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szaga van? Na hát az csodás. Köszi amúgy a válaszokat. Én hallottam olyat, hogy még annyira sem folyt, hogy csordogáljon, csak az illető azt hitte ,kicsit több a folyása, aztán utána derült ki, mert görcsölgetni is kezdett, hogy az nem folyás, hanem magzatviz volt.
jan. 8. 20:01
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag édeskés szaga van, én nem éreztem semmi szagát. Nekem nem szivárgott, hanem elfolyt, valóban véres is.
jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Nálam visszazarthatatlanul csordogált. Egyre több és több. Annyi amennyit egy eü.betét már nem bír el. Míg a kórházba értünk, addigra a törölköző is ellátott, amin ültem... Szóval nem fogod összetéveszteni semmivel, nyugi!
jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
*elázott
jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Nincs szaga szerintem. Edeskesebb illatot szoktak ra mondani, de en semmit nem ereztem, bar lehet nagyon panikban voltam, mert engem ugy elontott hirtelen a semmibol, mint a filmekben :D Ez nyilvan igy egyertelmu volt.

De utana meg hosszu orakig szivargott lassan, ha igy kezdodott volna is feltunt volna, mert olyan volt, mintha nagyon-nagyon lassan pisilnek, mikozben nyilvanvaloan nem.

Kicsit allagra is masabb volt, mint egy sima folyas, csuszosabb, sikosabb, talan igy tudnam elmagyarazni a legjobban.

De budos vagy furcsa szagu egyertelmuen nem volt.

Egyebkent ha valamire gyanakszol, inkabb menj be az orvoshoz 10x feleslegesen, minthogy egyszer ne es baj legyen.

jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát jött valami vízszerű...
jan. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nyilván ha olyan lesz a szituáció, rögtön kórház, aztán lehet nem is így fog indulni a szülés. De kíváncsi voltam,mit is kell érezni ilyenkor, mik a tapasztalatok.
jan. 8. 21:06
 10/19 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem szivárgással indult, ráadásul alvás közben. Felkeltem pisilni aztán éreztem hogy vizes a bugyim de nem egyértelműen magzatviz volt de egyből sejtettem hogy az (40+1).Egyébként szeptember eleje volt, meleg, olyan volt mintha megizzadtam volna) Tettem be egy sima betétet, aztán visszafekudtem, de 2 perc múlva felketem, mert éreztem hogy ez más lesz… aztán ahigy sétáltam éreztem hogy jön valami, aztán megint de csak minimális. Felkeltettem a férjem, fürdés aztán korház. Kórház előtt ahogy kiszálltam a kórházból, elfolyt mint a filmekben. Egyébként fájás nem volt, másnap indítottak mert nem indult el később sem. Tényleg megérzi az ember, ha eljött a pillanat
jan. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!