Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy kezdődött nektek a vajúdás?

Hogy kezdődött nektek a vajúdás?

Figyelt kérdés

40+2 héten vagyok, ma délután enyhén elkezdett görcsölgetni a hasam, de abszolút nem zavaróan, és nem is keményedek. Reménykedhetek benne, hogy beindul és rendes fájások lesznek belőle?


Eddig még csak jóslóim sem voltak, CTG-nsem volt egyszer sem fájásom. Már nagyon megszülnék, annak örülnék a legjobban. ha magzatvíz elfolyással kezdődne, és nem lenne ez a bizonytalanság.


Első terhességem. :)


jan. 14. 15:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nagyon rövid görcsökkel, de szinte percre pontosan ismétlődött.
jan. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a derekam fájt, nem is tudtam, hogy az már a vajúdás..
jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nekem a csontjaim már hónapok óta fájnak, a derekam is, de egybefüggően. Tényleg nagyon félek tőle, hogy nem fogom tudni mikor van itt az idő. A kórház 20 percre van tőlünk kocsival, ha nincs forgalom. 😔
jan. 14. 15:26
 4/24 anonim ***** válasza:
82%

Azt tudni fogod, attól ne aggódj 😃

Mozgás, együttlét segít, állítólag beinditja.

jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Lefeküdtem a kanapéra, mikor hazaértünk a ctg-ről és mondtam, hogy pihenek még egyet, mielőtt befekszem indításra. Akkor folyt el a magzatvíz.
jan. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Szinte pontosan 10 percenként a derekamban éreztem egy szúrást. Aztán sűrűbben jöttek. Egyébként ez a szúrás maradt végig, nem volt fájdalmas vajúdásom.
jan. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Az első babámat indították, úgyhogy a másodiknál ugyanúgy tanácstalan voltam, hogy mikor kell indulni… Este tv-zés közben kezdett fájni a derekam, kellemetlen volt, de nem volt vészes, úgyhogy végig a fitlabdánkon rugóztam. Lefeküdtünk aludni, nem lett jobb, lefürödtem, akkor se volt változás, de össze-vissza fájdalom volt, hol 10, hol 3 perc után jött. Egy idő után viszont már teljesen egybefüggőnek tűnt, akkor mondtam a férjemnek, hogy menjünk be, hátha valami baj van, a babát se éreztem mozogni, hiába próbálkoztam mindennel. Hajnali 2-kor értünk be, megvizsgáltak, 4 ujjnyira nyitva voltam már, úgyhogy nem mentünk már haza. Rendeződni viszont nekem már csak a szülőszobán rendeződtek.
jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A kérdésem kiírása óta megszűntek a tüneteim, úgyhogy várunk tovább. Remélem lassan azért a végére érünk. Kisfiam is nagyon aktív, úgy néz ki ő még igen jól érzi magát. 🤣
jan. 14. 17:53
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Én emlékszem mikor kislányom született enyhe menstruációs görcseim voltak. Már tudtam hogy készül valami így lefeküdtem aludni hogy kicsit kipihentebb legyek ha jön a pillanat.így is lett…éjjel már fájásokra ébredtem..
jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon eros nyomasingerem volt.

Eppen a letran altam h levegyek valamit a szekreny tetejebol.

Lemasztam es kb 3 percen belul kint volt a gyerek. Panik telefon segitettek megnyugodtam megcsinaltam amit a telon mondtak. 20 perc mulva erkezett a mento. Ellattak megneztek hivtam a gyerekdokit parom velemaradtak arra a 10 percre. Bevittek megneztek es gyereket is papiroztak majd haza kuldtek. Ez kb 3 ora volt osszesen. (Kulfoldon elunk)

jan. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!