Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ausztriában szült anyukák!...

Ausztriában szült anyukák! Ott is "Kötező" 1. császár után VBAC-el próbálkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2021. Júniusában született meg a kisfiam császármetszéssel Magyarországon. Az oka teraranytalansag volt, nem megfelelő tagulas. Ez egy indított szules volt egyebkent oxiticinnal. Eletem legrosszabb elmenye , errol nem szeretnék beszelni.

Majd lett a csaszar ugye ami egy pozitiv dolog volt számomra.

Most mar Ausztriaban élünk, es lassan, de szeretnenk kistesot. Erdeklodnek itt is kötelező megprobalni természetesen szulni? Vagy kerhetem a csaszart?

Mert azt hallottam, hogy MO-N egyre több helyen kell VBAC-el próbálkoznia a kismamaknak.

En semmikep nem szeretnek természetes szulest az fix

Nem.tudom szamit e valamit de eleg vékony testalkat vagyok terhessegemet 43 kg kezdtem , keskeny a csipom is, ezert lehetett ez a teraranytalanság?

Kisifam majdnem 4 kiloval született.

Erdeklodnek kinek milyen tapasztalatai vannak. :)


jan. 18. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Mar nem a balkanon vagy, hanem nyugaton. Nem fognak raderoszakolni semmit.
jan. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem valaszthatod a császárt, nemetorszagban lehet, ausztriat nem tudom. Nem hiszem, hogy a testalkat sokat számít, a tagulastol függ. Nagyon vékony, keskeny csípőjű sógornőm megszulte a 4 és fél kilós babáját.
jan. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Simán lehet választani a császárt, vagy programcsászárral szülsz.


Ez nem Magyarország, ahol sok helyen még kötelező a fekvés, lekötözik a nő lábás és sorolhatnám. Undorító, ami szülészet címén otthon megy :(

jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as, sajnos nem csak a szuleszet.

Plusz tegyuk hozza, hogy a legtobb embernek fogalma sincs a betegjogokrol, es ezt szepen ki is hasznaljak a dolgozok -akar akaratlanul is.

jan. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2019-ben volt sürgősségi császárom Ausztriában, majdnem ottmaradtunk. Brutálisan erőltették a természetes szülést, bármi áron. A második pedig 2021-ben volt, a terhesgondozáson megbeszéltünk a császárt, majd az általa adott papírokkal mentem a kórházba, simán el tudtam intézni, nem akadékoskodott senki. Egyedül amikor beindultak a fájások, akkor kérdezték nem akarom e megpróbálni mégis, de mondtuk hogy nem.
jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!