Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek, hogy nem bírom ki evés...

Félek, hogy nem bírom ki evés nélkül?

Figyelt kérdés

37 hetes múltam és elvileg a betöltött 38.héten császár lesz. Viszont az elmúlt 3 hétben szinte minden éjjel arra kelek, hogy farkas éhes vagyok és ha nem eszem, rosszul leszek (émelygés, szédülés, erőtlenség). A cukrommal nincs gond, tehát nem emiatt van , de nekem azt mondták, hogy a műtét előtti este még lehet vacsorázni, de vizet inni már csak éjfélig. És ha megint rámtör ez az éhség, fogalmam sincs, hogy mit fogok csinálni és ha belegondolok, hogy a császár után még ki tudja mennyi ideig nem ehetek, hát teljesen kétségbe vagyok esve.

Már nem is annyira a műtéttől félek,hanem attól, hogy hogy bírom ki kaja nélkül. Ti is voltatok így?



jan. 22. 03:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%

Hát ez érdekes.

Én megvacsiztam ,elfolyt a magzatvíz és kb műtöttek!

jan. 22. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

A cukorterhelés él hogy bírtad ki? Most is ugyanúgy fogod.


Ha tényleg rosszul leszel akkor probléma van a vércikorszonteddel. A kórházban adnak cukros infúziót.


Nekem más jellegű nőgyógyászati műtétnél már előtte nap déltől nem ehettem és délután hashajtani is kellett, szóval az hogy még vacsorázni is lehet elég laza.

Csak elsőre tűnik ilyen szörnyűségnek egy nap éhezés, valójában simán kibírható.

jan. 22. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Cukros infúziót kaptam én is. 8 órán vajúdtam a császár előtt és nem ehettem/ihattam semmit ez idő alatt, de őszintén szólva nem is azon járt az eszem hogy éhes vagyok. Na és igen császár után (ami reggel 5-kor volt) csak este 9-kor ehettem akkor is csak néhány szem piskótát meg tejet
jan. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Nekem programozott volt, mert a baba harántban volt. Nekemnis volt ilyen annyira éhes vagyok időszak elötte, kb egy héttel kezdödött. Nem tudom más hogy van de én annyira paráztam a műtettöl elötte nap kb 16 után semmit nem bírtam enni. Ha nem is érz3d ezt szerintem akkor sem lesz baj. Tudatosan nem fogsz enni majd
jan. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát legyen igazatok. Nem, nincs amúgy baj a cukrommal és a cukorterhelésnél még nem volt ez a probléma. Mint írtam, kb 3 hete kezdődött ez. De remélem tényleg be leszek annyira tojva, hogy nem az evésen fog járni az agyam.
jan. 22. 08:03
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Nálam inkább az,hogy hányom a savam totál éhgyomorra kb,olyan rosszul vagyok vele. Ludea mellett is,ha nem eszem. Cukorterhelés kihívás volt. Nálam sürgős császár volt,de előtte még ellenőriztek ezt azt,infúziót nem kötöttek be,csak este 7-kor,vizeletem kb nem is volt már addigra. Hánytam is reggel,egész nap enni se lehetett,inni sem,mert nem tudták melyik percbe lesz császár. Őszintén? Nagyon rosszul viseltem. Sajnos össze kell szorítani a fogad,illetve kapsz infúziót is ,ha úgy van. Túl leszel rajta,erre kell gondolni.
jan. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Azért ennyi önfegyelmed csak van, hogy pár órát kibírsz evés nélkül!
jan. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem akkor már annyira izgul az ember, hogy nem is éhes... :D Én rosszullevős kismama voltam és most is az vagyok. 1-2 óránként ennem kell pár falatot (az első gyereknél a végén a vízre kellett ennyire odafigyelnem és kaja 2-3 óránként), különben hányok, vagy ájulok.

Szülés előtt elmondták meddig ehetek, ihatok (indított volt), hát én egy darabig tartottam, mert úgy be voltam rezelve, hogy nem is esett jól, de aztán csúszott a napirend és kikötöttem magamban, hogy na ezt nem. 12 óra éhezés után hogy legyen az embernek energiája szülni úgy, hogy vajúdás közben sem engednek enni!? Én eszegettem. Nem sokat, 1-2 falatokat, amikor úgy éreztem, hogy szükségem van rá. Ettől nem lesz baj.

jan. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Programozottnál ez az eljárás, kilehet bírni. 1 éjszakáról van szó. Másnap nem is a kaja lesz az első ami eszedbe fog jutni császár után ne aggódj, meg amúgy is pihenni fogsz. Azt hiszem 6 órát nem mozgathatod majd a fejedet műtét után csak mininálisan. Azért arra készűlj, hogy 2 napig elég gyenge kajákat fogsz kapni. 1 napig kekszet kaptam csak. Máshol nemtudom hogy működik, lehet másképp. Teát viszont hozták kancsószámra. Én áldom az eszem, hogy bevittem a terhespárnám, mert tudtam úgy feküdni rajta, hogy nem húzódott annyira a varratom. Szívószálas poharat is vittem, nővérkék nagyon kedvesek voltak és segitettek inni belőle amikor már lehetett.
jan. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9# Nálam sürgős császár után pár órával bizony eszembe volt a kaja. :D Lehet a kérdező is ilyen,nem tudhatjuk. Mikor már 24 órája nem ettem, hányás kerülgetett,hajnalba ettem is pár falatot akkor. Jól esett. Itt rendes kaját adnak,nem éheztetnek,ahogy egy hasi műtétnél sem. De biztos kórháza válogatja meg városa.
jan. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!