Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez vajon lehet a szülés...

Ez vajon lehet a szülés közeledtének a jele?

Figyelt kérdés

Nos hála istennek az elmúlt 1-2-3 hónapban megszűnt a székrekedés problémàja nálam, ellenben tegnap mikor terhesgondozás után hazaértem, na onnantól kezdve háromszor voltam wc-n napközben, kétszer még este , éjjel is azt hiszem háromszor és ma reggel óta szintén kétszer már. Nem megy a hasam , de lazább a széklet (egyáltalán nem hasmenés) és éjjel voltak elég komoly keményedéseim ,plusz fájt a derekam, de ezek reggelre el is múltak. Amúgy 39+2 vagyok ma . A kérdés azért merült fel bennem, mert valahol olvastam, hogy vannak nők, akiknél hasmenéssel, hányingerrel indul a szülés vagy az telnek így a szülés előtti napok ,mert hogy a szervezet így tisztul és készül a szülésre. Nálam még pluszban extra erős fáradtság is van már pár napja, de annyira, hogy ha nem fekszem le nap közben is, össze akarok esni. Aztán meg este olyan erőre kapok, hogy egész éjjel nem bírok aludni. De még zárt a külső és a belső méhszàj is egyelőre.

Nem szültem még, szóval fogalmam sincs mik lehetnek jelek, vagy mi utalhat arra, hogy közeleg az idő. Igazából érdekel, hogy más volt-e így és hogy indult-e aztán a szülése ilyen jelekkel? Tudom, van akinek semmi előjele nincs, de hallottam már ezt azt, úgyhogy érdekelne. Köszi előre is a normális válaszokat.


jan. 31. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. A szervezet sokszor kitisztítja a rendszert szülés előtt.

Nekem is volt ilyen. A vajúdás napján háromszor voltam nagywc-n.

jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jaj hát azért remélem még nem most fog kezdődni, még szeretnék felkészülni kicsit 😄. Amúgy egyszer már volt pár hete egy ilyen pár napom és nem volt semmi, szóval nem tudom az miért volt és most ez miért lehet.
jan. 31. 11:11
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

39+2-nél mire akarsz még felkészülni? 😅

Gyakorlatilag bármelyik pillanatban beindulhat

jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A szülésre. Be vagyok tojva és még lelkileg nem érzem magam késznek. Valószínűleg nem is leszek, de na.
jan. 31. 11:21
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Lehet, vagy nem, isten tudja.

Utolag majd meg tudod mondani, hogy na vajon most ez volt-e a jel. :D

jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
ez sajnos nem kívánságműsor. várhatóan be fog indulni 1-2-3 napon belül. vagy akár lehet a következő órában is. mérd a fájásokat, ha kicsit sűrűbbnek tűnik, és ami fontos, rendszertelen fájások is jelezhetik a szülést. nekem sem volt rendszeres.
jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hat akkor kezdj el felkeszulni most rögtön... Ugye tudod, hogy a babák nem várnak a kiirt napra?

5 nappal a kiirt nap előtt már bármi lehet a szülés jele, de sokszor előzetes jel nélkül jön, szóval széklet változás nélkül is szulhetsz pár órán belül....

jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os nem tudom mérni, mert reggel megszűntek és nem is fájtak, csak bekeményedett a hasam kb 10mp-re és aztán elmúlt. Ennyi. Ezen nem lehet még semmit méregetni szerintem.
jan. 31. 12:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Hetes. Császárral szülök, úgyhogy ha valami van maximum előbb túlesek a műtéten. De most semmi gondom nincs egyelőre, úgyhogy majd meglátjuk mi lesz vagy mi sem.
jan. 31. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!