Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár és utána hőemelkedés....

Császár és utána hőemelkedés. Most ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Másfél hete szültem császárral. Pénteken kezdődött a hőemelkedés, aminek a csúcsa akkor volt 37,6-tal, azóta annyira nem ment fel.

Szombaton vasárnap és hétfőn szintén 36,7-37,4 között mozgott a hőm, pénteken beindult a tejem is, ami napról napra több. A sebem szépen gyógyul,bár varratok vannak benne még. Hála istennek most már mivel éjjel kétszer kel csak a baba, így viszonylag normálisan tudunk tőle pihenni.

Van aki azt mondja, ezzel a hővel nem kell foglalkozni, van aki szerint a tej miatt van és normális. Nekem 36,4-36,5 a testhőm ha nem vagyok terhes, szóval én ezt is megérzem. Ja a vérzésem már kevés és sötét rózsaszín színű, de semmiképp nem piros, nem büdös,nem gennyes teljesen rendben van azt gondolom.

Van itt olyan, aki hasonlóan volt, és ez tényleg tök oké, vagy mégsem az? Menjek vele dokihoz, vagy elég ha 3 nap múlva varratszedésnél megemlítem? Vagy kivel lehetne erről beszélni, aki eü-s személy? Védőnőt hagyjuk, ő le sem toj,ki sem jött a babát megnézni, mikor hazajöttünk ,pedig kértük meg a kórház is mondta, hogy beszéljünk vele, mert a D vitamint a babának ő intézi.



febr. 13. 01:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyi belefér, főleg, hogy azóta eltelt 4 nap. Viszont ez fura, hogy 2 hét után van varratszedés, ennek megkérdezhetem az okát? Vagy egyszerűen a protokoll más nálatok? Nekem mindkétszer kereken egy héttel a műtét után szedték ki.
febr. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs miért ilyen sokára szedik ki a varratokat. Úgy van egész pontosan, hogy 5.-én szültem, és 16.-àn lesz varratszedés. Ez amúgy Szombathely, Markusovszky kórház. Gondolom ott ez a protokoll, mert én is hallottam olyat, hogy van akit pénteken császároztak, hétfőn meg volt a varratszedés. Szóval nem tudom.
febr. 13. 03:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem természetes szülés után kezdődött de magas láz lett belőle pár órán belül és brutális rosszullét, hányás szédülés a végén mire a mentő jött kb csillagokat láttam.

Akkor nekem bent maradt a méhlepénybol ..

Műtőttek.

Én úgy tudom a valamivel magasabb hő normális is lehet .

febr. 13. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja hát császár után azért nagyon kicsi az esélye annak, hogy bármit bent hagyjanak, plusz ugye ez a picit magasabb hő és már napok óta szóval erre nem gondolnek. Remélem Végül nem lett nagyobb bajod utolsó!
febr. 13. 06:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet a hormonoktól tejtől is, vagy elkaptál a kórházban vmit. Ha bent marad a placenta egy része, akkor effektív nagyon rosszul is leszel, azt érezni is fogod, hogy egyre rosszabb a helyzet. Volt vmi tüneted, ami miatt mérted a teshődet? -rázott a hideg stb? Vagy csak úgy gondoltál egyet és megmérted?
febr. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem kaptam el semmit szerintem, mert az nálam nem ilyen szokott lenni és amúgy sem vagyok beteg soha.

Bent sem hagytak semmit, mert császár volt, jól kitisztítottak, plusz még a kórházban volt két ultrahang plusz hasnyomkodás, hogy oke-e ott belül minden és oké volt. Négy napja nem változik a helyzet, 37,3 fölé nem megy, napközben van hogy 36,7-,36,6 S hőm.

Azért mértem meg, mert aznap mikor beindult a tej nagyon meleg volt a testem de csak a mellem vonalàban. A homlokon mert hő szinte mindig 36,6-36,7. És tök hideg vagyok Mindenhol, csak a melleim, és azok környéke forró.

febr. 13. 07:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Én biztos ami biztos, felhívnám őket telefonon.

A varratszedés attól is függ, milyen varrattal varrtak össze. A régi módszer varratát, meg a kapcsosat előbb szedik ki, mint ezt az újabb fajta, egy kis vonalban lévő varratot.

febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De nem fáj a melled ugye? Mert bizony mikor az elején belövel a tej és túlkínálat van a baba meg nem szopizik még annyit, simán kaphatsz egy gyulladást is. Aminek az egyik jele a hőemelkedés. Nem kemények nagyon?
febr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hetes. Egy szállal van varrva az egész seb.
febr. 13. 13:44
 10/10 A kérdező kommentje:
Nyolcas! Nem kemény, nem meleg, nem fáj.
febr. 13. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!