Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem kérnek sokan fájdalo...

Miért nem kérnek sokan fájdalomcsillapítást szülés közben?

Figyelt kérdés
Láttam sok videót, ahol szenvednek a nők szülés közben, mondván, hogy szeretnék minden pillanatát megélni. Csak én tartom ezt kicsit mazohista hozzáállásnak?
febr. 22. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Azèrt, mert negatìv hatàsai vannak az anyàra ès a gyerekre nèzve is. Az epiduràl kokainszàrmazèk (bupivacaine), a combba szùrt èrzèstelenìtő morfium. Attòl le is àllhat a gyerek legzèse, ha túl hamar megszületik utàna, ès nem kap ellenanyagot. Kb 10 ève törtènt is ilyen Magyarorszàgon.

Persze, ha rettenstesen kibírhatatlan, akkor jobb, mjnt szenvedni, de vannak mellèkhatàsai.

Nem minden szakaszban lehet adni. Bupivacaine-t 3-7 cm-s tàgulàsig, morfiumot a szülès vege előtt legkèsőbb 4 òràval (ès nem lehet tudni előre, hogy meddig szül valaki)

febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

Ha ez saját döntésük szerintem is mazohista hozzáállás.

Viszont sokan szülnek azért nélküle, mert 1 - túl késő, 2 - nincs aki beadja.

febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2 ez nyilván érthető, de pl pont TikTok-on jött szembe egy videó, még nézni is rossz volt a nő min megy keresztül, de nem fogadott el semmit, mondván hogy ő ki akarja "élvezni"
febr. 22. 13:52
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Egyik közeli ismerősöm epidurál után 2 hónapig kórházban maradt, miközben a babát rég hazaadták... és azóta is sántít... Így azért vannak fenntartásaim vele :/
febr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

1, Valahol nincs. Pl nálunk a kórházban semmit nem adnak, ha könyörögsz akkor sem

2, Mert ahogy írják, rossz hatással van a babára, mamára is.

Barátnőm pl kapott epit, 3 éve szült, a mai napig fáj neki a helye.

febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Igen egyébként elfordul az is ahogy az 5-ös írja hogy még "évek" múlva is fáj a helye neki.

Én is fájdalomcsillapítás nélkül tervezek szülni.

febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Én szerettem volna kérni, de a kórházi szülésfelkészítőn elég erősen azt sugallták, hogy ne kérjünk.


Egyrészt a méhösszehúzódásokat a baba továbbra érzi, sőt, neki fájdalmasabb lesz, mert az anya nem termeli a természetes fájdalomcsillapítót, az edából pedig nem részesül a baba.

Emellett a beadás után csak feküdni lehet, pedig a szülés során fontos a szabad mozgás, segíti a baba beilleszkedését.

Meg sikerülhet féloldalasra is, meg még azért lehetnek hátrányai.


Én szeretnék szabadon mozogni, ezért egyelőre úgy kondícionálom magam, hogy ne kérjek, de aztán lehet, máshogy döntök közben.


Illetve ahogy fent is írták, nem is biztos, hogy beadják, ha kéred. (Nincs épp orvos, túl korai vagy késői az időpont)

febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Így hogy ezeket látom jobb is hogy nem kaptam.
febr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Jártam annak a kórháznak a szülésfelkészítőjére, ahol szülni fogok, ott kerek perec megmondták, hogy azért nem adnak epit, mert nincs aneszteziológus és anélkül nem lehet beadni. Gázt adnak, de a barátnőmnek pl nem jött semmi, mert rossz volt a szelep, aztán mire elhitték neki, hogy nem jó, már mindegy volt, mert jött a kitolás.
febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9# Akkor ott császárt sem csinálnak?Így,hogy nincs anesztes.
febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!