Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után tényleg sokkal...

Szülés után tényleg sokkal rosszabb lesz a szex?

Figyelt kérdés
Egy internetes oldalon olvastam, hogy egy anyuka azt írta, még mindig érzi a sebet behatoláskor, hogy feszít, pedig az orvos jó munkát végzett odalent.
febr. 25. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Lehet "túl jó" munkát végzett. A "husband stich" csak a férjnek jó, a nőnek kevésbé.
febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

2x szültem természetesen. Elsőnél vágtak, szakadtam.

Nekem sosem fájt. Elsőnél igaz egyéb okból 3hónap után volt először szex, masodiknál a 6hetes kontroll napján.


2 éves most a kisebbik, a szexuális életünk sokkal jobb, változatosabb, mint a gyerekek elött.

febr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
4,5 kilós gyereket szültem gátmetszéssel, a férjem szerint és szerintem se változott semmi. 3 hónapja szültem, annyi hogy még hormonális an nem állt vissza minden így nehezebben indul a dolog, libidó a béka segge alatt, de ez ha visszatér a ciklusom és kialszom magam tuti helyre fog állni.
febr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

1. gyereket gátmetszéssel szültem, utána varrtak. Vagy fél évig olyan volt a szex minden alkalommal, mintha a szüzességemet venné el.

Vissza is mentem a dokihoz, hogy valami nem oké ott alul, de azzal magyarázta, hogy még hormonálisan nem állt vissza minden. Amíg meg nem jött az első menstruáció, nem ugyanolyan a szex.

A második gyereknél gátvédelem volt, nem is kellett varrni. Utána meg olyan volt a szex, hogy szinte nem is éreztem, hogy már bent van. Egyébként szépen-fokozatosan visszaállt minden, de azért elég sokára.

febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Nekem mindkét gyereknél fájt egy fél évig szülés után a varrat, kicsit égett, mint mikor vágták. Nyilván nem volt kifejezetten kellemes, de minden perccel (az együttléten belül) és minden hónappal jobb lett, és így is együtt tudtunk lenni, annyira nem volt vészes. A síkosító és ha picit masszírozza az ujjával a férjed, az szerintem sokat tud segíteni.
febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
A férjem szerint nincs változás, nekem addig fájt kicsit, míg meg nem jött újra a menstruációm.
febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Nekem jobb lett.
febr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Az első gyerek után pár hónapig a síkosító jó barátunk lett ;) olyan száraz voltam, mint a Szahara. Aztán ez is elmúlt, a varratok is rendben begyógyultak (gátmetszés nem volt, de a hüvelyem végigszakadt) és jobb volt, mint gyerek előtt. A második baba után nem volt ekkora szárazság, a sérülések is elkerültek, egyedül az idővel van gond, hogy két kicsi mellett, mikor tudnánk. De ha azt nézzük, hogy nekem eddig mindkétszer terhesség alatt volt a legjobb a szex, akkor szülés után tényleg rosszabb lett... de a terhesség előtthöz képes egyértelműen jobb.
febr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Első gyereknél volt kis gátrepedés, az első 3-4 alkalommal szülés után még éreztem a helyét, de utána ez elmúlt, onnantól minden változatlan volt. A férjem is mondta, hogy az elején még "fura" az együttlét, de utána belemelegedtünk és már nem volt egyáltalán furcsa vagy fájdalmas vagy bármi. Ugyanolyan volt, mint előtte.

Másodszorra a gátvédelem sikeres volt, nem repedt semmi, így szex közben sem fájt semmi, akkor már nem volt bemelegedési idő, minden abszolút flottul ment (megy :D ), mint előtte.

Viszont én szünet nélkül szoptatok az első gyerek születése óta, így nekem a síkosító gyakorlatilag elengedhetetlen kellék. Várom már, hogy a kicsi is elengedje a cicit, mert akkor talán már visszatér az az állapot, amikor a férjem kb rám néz és már készen is állok az akcióra, mert amúgy a szülések előtte időből gyakorlatilag ez az egyetlen, ami hiányzik (meg a spontaneitás, mennyiség, ilyesmi, de az más kérdés, a minőség amúgy amikor van, akkor tökéletesen hozza a színvonalat, talán még jobb is, pedig előtte sem volt panasz :D ).

febr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
Nálam nem változott semmi. Nem lett se jobb se rosszabb, eleinte fájt és kellemetlen volt de aztán idővel helyreállt minden
febr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!