Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen esetben kizárt hogy...

Ilyen esetben kizárt hogy természetes módon szűljek?

Figyelt kérdés
Régebben volt retina levállásom,és szem műtétem is.Gondolom ezt közölni kell a nőgyógyászal vagy rá kell kérdezni hogy szülhetek e így?
márc. 10. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen es egy szem orvostól is kérjél engedélyt. Nálam más gond volt/van én nem mertem bevállalni a szemem miatt
márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Hogy a korábbi retinaleválás és műtét indikátor-e vagy sem, azt nem a nőgyógyászod, hanem a szemészed fogja eldönteni.


Van állandó szemészed? Ha igen, akkor ő tisztában van az állapotoddal és tud erre a kérdésre válaszolni, vele konzultálj. Ha nincs, akkor szemészhez fordulj ezzel a kérdéssel a leleteiddel felvértezve.


Nekem magas mínuszos dioptriám van, ezzel is szokták automatikusan küldeni a kismamákat császárra, feleslegesen (itt van róla egy jó cikk: [link]


A szemészem, mindig megnézi a szemfenék/retina állapotát is, az teljesen rendben van, szóval az alapján mehet a természetes szülés. De azért a biztonság kedvéért csinál egy plusz vizsgálatot pupillatágítással, hogy biztosan nincs semmi sérülés a retina szélén sem, és ír róla szakorvosi véleményt.

márc. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
A hagyományos szülést pártolom, de ez lenne az a helyzet, amikor mindenképp császárt kérnék. A szemem világát ilyen előzménnyel nem kockáztatnám, bármit mondana a szemorvos.
márc. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem kizàrt a hüvelyi szülès. Mindenkèppen a szemorvosodnak kell ajànlàst adnia, a retinàd mostani àllapota alapjàn.
márc. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2es értem hogy nem a nőgyógyász fogja eldönteni de hát azért csak nem árt ha tud róla.Ráadásul az egyik szememre majdnem meg is vakultam 57%os látás károsodásom van
márc. 10. 17:28
 6/11 A kérdező kommentje:
Vagy már alapból mehetek ugy az első nőgyógyászati vizsgálatra hogy van orvosi szakvéleményem? vagy meg van határozva hogy mennyi idős szakvéleményt fogadhatnak el?
márc. 10. 18:03
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Viheted magaddal ha éppen úgy is mész szemészetre.
márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A látásélességed teljesen mindegy, viszont a korábbi retinaleválás miatt eleve veszélyeztetett látású vagy, tehát már azóta nem lehetne pl fordított testhelyzet (fejenállás, kézenállás, bukfenc), semmi durvább erőlködés (emelés)
márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8as akkor gondolom akkor nagy valószínűséggel császár lesz
márc. 10. 21:54
 10/11 A kérdező kommentje:
De nem gond ha már terhesség megállapításnál felhozom a témat vagy is rá kérdezek?
márc. 10. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!